Gazeta.pl Next >  Biznes >  Dzwonili do ludzi, obiecywali zysk. Do akcji wkroczył KNF i prokuratura. Jest ostrzeżenie

Dzwonili do ludzi, obiecywali zysk. Do akcji wkroczył KNF i prokuratura. Jest ostrzeżenie

12.02.2018 18:56
A A A
Logo KNF

Logo KNF

Na liście ostrzeżeń KNF znalazła się firma Iron Eagle sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Przeciwko spółce toczy się postępowanie dotyczące prowadzenia działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF.

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed firmą Iron Eagle sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Jej działania skłoniły prokuraturę do rozpoczęcia działań z tytułu art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowym. Przewiduje on do 5 mln zł kary za prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez odpowiednich zezwoleń. 

Czytaj też: KNF i Bitcoin - wkrótce mogą zapaść wiążące decyzje. 

Firma Iron Eagle prowadzi call-center. Za co mogła podpaść KNF? Prawdopodobnie jej pracownicy mogli zachęcać mniej zorientowanych konsumentów do inwestowania w ryzykowne instrumenty, takie jak inwestycje w waluty na rynku forex. Spółki działające w ten sposób, naganiające na określone inwestycje bez posiadania stosownego zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej są nazywane "łowcami frajerów".

Na stronie, która służy do oceny firm znaleźliśmy dwie bardzo niepochlebne opinie o spółce posługującej się nazwą Iron Eagle. Jej właściciele mają ponoć zobowiązania wobec pracowników i właściciela lokalu, w którym była prowadzona działalność. 

Jak wynika z danych KRS, za spółką Iron Eagle stoją osoby o obco brzmiących, prawdopodobnie izraelskich, nazwiskach.

.. KRS

KNF podaje do publicznej wiadomości informacje o złożonych przez siebie zawiadomieniach o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w zakresie prawa bankowego. Informuje także o postępowaniach karnych prowadzonych z urzędu lub w wyniku zawiadomienia złożonego przez podmiot inny niż KNF.

***

Największe fałszerstwo finansowe wszech czasów. "Operacja Bernhard" miała przynieść nazistom zwycięstwo

Polecamy
Komentarze (61)
Dzwonili do ludzi, obiecywali zysk. Do akcji wkroczył KNF i prokuratura. Jest ostrzeżenie
Zaloguj się
 • Oceniono 5 razy 5

  Panowie redaktorze Robert Kędzierski i Mikołaj Fidziński podana strona i screen to nie jest stroną Krajowego Rejstru Sądowego.

  Oficjalna strona to krs.ms.gov.pl.

  Dziennikarze agory ostrzegają o niebezpieczeństwie A sami łapią się na fałszywe strony? I Jeszce je promuja?

 • Oceniono 7 razy 5

  Rabbi jest Prezesem.
  Wiadomo, ta spółka to zemsta Izraela.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX