Via Baltica coraz bliżej. Rozstrzygnięcie przetargu na dwa odcinki S61

Robert Kędzierski
Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad informuje o rozstrzygnięciu przetargu dotyczący dwóch odcinków drogi ekspresowej S61. Wiemy już kiedy połączenie Szczuczyn-Raczki ma być oddane do użytku.

GDDKiA rozstrzygnęła przetarg  na projekt i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S61, będącej częścią Via Baltica, jednego z najważniejszych szlaków w Polsce. Jest finansowany w ramach unijnego programu "Łącząc Europę" (Connecting Europe Facility - CEF). 

Wkrótce będą mogły ruszyć prace projektowe, dzięki którym powstanie połączenie Szczuczyn-Ełk Południe i Ełk Południe-Wysokie. Pierwszy z etapów - liczący 23 km - inwestycji wyceniono na 534,3 mln zł, drugi - o długości ok. 20 km) na 613,2. Dyrekcja przypomina, że kilka dni temu rozstrzygnięto przetarg na trzeci z fragmentów trasy - 20 -kilometrowy odcinek od węzła Wysokie do Raczek. 

Połączenie Szczuczyn-Raczki  - znamy datę

GDDKiA informuje, że zakończenie robót budowlanych powinno nastąpić na początku roku 2021.

Kolejny odcinek Via Baltica

Umowa, o której informuje GDDKiA jest kolejnym krokiem ku powstaniu szlaku Via Baltica. W styczniu GDDKiA informowała o podpisaniu umowy na zaprojektowanie i wybudowanie do 2021 roku odcinka S61. Trasa biegnie od węzła "Podborze" do węzła "Śniadowo". W listopadzie zawarto umowę na budowę odcinka drogi ekspresowej S61 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a Łomżą (o długości ponad 36 km). Wcześniej, jeszcze w wakacje zeszłego roku, podpisano umowę na budowę odcinka drogi S61 od Suwałk do granicy z Litwą. 

Czytaj też: Via Carpatia również coraz bliżej. Nowe umowy.

Via Baltica, która zapewni połączenie drogowe Polski z Litwą, Łotwą i Estonią, na terenie naszego kraju przebiega wzdłuż drogi ekspresowej S8 na odcinku od Warszawy do Ostrowi Mazowieckiej i dalej drogą ekspresową S61 na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej do granicy państwa w Budzisku. Jak na razie gotowe są odcinki Radzymin - Wyszków i obwodnica Ostrowi Mazowieckiej na S8 oraz obwodnice Stawisk, Szczuczyna i Augustowa na S61. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia do użytku oddany został  fragment S8 pod Warszawą - odcinek Marki – Radzymin.

***

Katarzyna Drewnowska: Założyłam firmę, żeby wydać książkę Nigelli Lawson [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (30)
Via Baltica coraz bliżej. Rozstrzygnięcie przetargu na dwa odcinki S61
Zaloguj się
 • paczacz

  Oceniono 18 razy 12

  Czy via carpatia i via baltica krzyżują się tworząc Rondo Kaczyńskiego?

 • piast9

  Oceniono 7 razy 7

  IKEA niech się lepiej za drogi nie zabiera, bo będzie je trzeba samodzielnie poskręcać za pomocą kluczyka imbusowego.

 • laborantkolaborant

  Oceniono 20 razy 4

  "IKEA wycofuje z rynku Via Baltica coraz bliżej."
  czy ktoś ma bardziej w dupie czytelnika niż czerska zbieranina mongołów?

 • Karolina Kiraga

  Oceniono 1 raz 1

  Via Balitica - To chyba inwestycja z pożytkiem i dla Litwy i Łotwy. Ta inwestycja na pewno przyczyni się do rozwoju tamtejszych portów przemysłu Stoczniowego i zwiększy konkurencyjność do naszych w Szczecinie ,Gdańsku , Gdyni.. I znowu będzie - Ratujemy Polskie Porty bo to wszystko wina Tuska.

 • rezun-one

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego tak drogo?
  PiS obiecywał że będzie budował 4 razy taniej.
  Czyżby debilki Kaczyńskiego nie wiedziały co mówią, a może też kradną?

 • byrcyn11

  Oceniono 1 raz 1

  A kiedy droga Wrocław - Kłodzko - czeska Praga ? Może dziennikarze zmierzą natężenie ruchu jakie jest na tym odcinku, albo Poznań - Koszalin, a jakie na słynnej via Baltica, wyjdzie gdzie jest bardziej potrzebna droga szybkiego ruchu !.

 • filut69

  Oceniono 3 razy 1

  a to się żmudzini ucieszą, Kłajpeda zarobi, a my zapłacimy, potem jakieś Możejki zaorają. Głupi co pisowcy że hej

 • spyderman2

  0

  czy pisowskie pociotki znów coś przytulą?? straszydło obiecała nie kraść a przytuliła 70tys. zł - niby że "premii" ale na to to nawet pisi sÓweren się nie nabiera

 • markowski222

  0

  Wyglada na to ze wschod bedzie najlepiej skomunikowany. Oczywistym priorytetem jest dostanie się do Lomzy i Elku, bez tego ani rusz!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX