Komentarze (76)
Kolejne zwolnienia w PKO BP. Pracę straci do 850 osób
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • antonikarcz

  Oceniono 4 razy 2

  Narodowa spółka z pisowskim zarządem wyrzuca Polaków na bruk.

 • noel1

  Oceniono 4 razy 2

  Za przelew do innego banku zapłaciłem ponad 9 zł. Za konto ROR w walucie, po dodoliczeniu odsetek i podatku belki straciłem parę centów. Ciekawie co dalej?

 • jugo

  Oceniono 1 raz 1

  Ad vocem: Jako pracownik Banku mogę powiedzieć, że czy się to komuś podoba czy nie Banki zwalniają i będą zwalniały (kilka dni temu Getin zwolnił 150 osób, teraz PKO 850 i w miesiąc mamy minus tysiąc osób w Bankowości).
  Banki nie pracują na pracowników tylko na udziałowców i akcjonariuszy, szeregowi pracownicy pracują na etacie podpartym prowizją.

  Od jakiegoś czasu jest duża "nagonka" na Banki ,w sumie to powinna być na byłe zarządy, które dla chwilowego zysku przy poparciu rządzących i społeczeństwa zaoferowały produkty wysokiego ryzyka,to właśnie dzięki niskiej świadomości społecznej i żenującej kulturze pieniądza sporo osób zostało na "lodzie" kiedy się zmieniły czynniki makroekonomiczne.

  Tak czy inaczej co tu by nie mówić Banki sobie na taką opinię solidnie zapracowały a pracownicy, cóż.... nikt się specjalnie nie przejmuje pracownikiem, pracownik robi swoje i dostaje pensję (najczęściej najniższą krajową + prowizja), a jak jest taka potrzeba to pracowników może nie być.

  Klient oczekuje, że w Banku załatwi wszystko jednym "palcem". Banki zatem restrukturyzują się, zmniejszają ilość placówek, zwalniają pracowników sprzedaży i centrali za to zwiększają udział IT i analiz statystycznych, żeby była jasność nie zatrudniają (lub budują małe struktury) programistów i analityków tylko outsorsują zlecenia co prowadzi do optymalizacji kosztów ii procesów biznesowych.

  Trzeba się z tym pogodzić, że za 10 lat osób pracujących w Bankach będzie znacznie poniżej 100tyś., ponieważ wchodzą elektroniczne obiegi dokumentów, banki przechodzą na komunikację elektroniczną z klientem i na budowanie relacji tzn. historia klienta będzie dobrze znana i nie tylko jednemu Bankowi, ale wszystkim będącym na rynku pieniądza od Banków zaczynając przez Leasing, Ubezpieczenia, służbę zdrowia (prywatną na początek) aż do windykacji.
  Klient, będący poza nurtem wymiany informacji będzie miał bardzo organiczne możliwości korzystania z instrumentów rynku finansowego i telekomunikacyjnego.
  Jak bardzo okaże się już za kilka lat jak tylko Banki ustabilizują sytuację związaną z CHF-ami i zaczną stawiać warunki (mała ilość podmiotów szybko wykaże, że konkurencja to mit).

  Wchodzimy w czas analiz i modeli statystycznych w finansach, sztucznej inteligencji, sieci neuronowych itp.
  Na swoim przykładzie muszę powiedzieć, że w Banku (w placówce) nie byłem już około 15 lat (mimo, ze sam pracuję w bankowości i jak dobrze pójdzie to pewnie szybko nie będę (nie mam kredytów), gdyż to wszystko czego mi trzeba mam a aplikacji:) .

 • stachud

  0

  Jak widać warto repolonizować. Państwowy da najlepiej zarobić.

 • twzelnik

  0

  Pamiętam gdy tam pracowało 40 tysięcy osób. I to wcale nie tak dawno, już w XXI wieku.
  Potem kupili sobie komputery... ;-)

 • readme.txt

  0

  Państwo PiS.

 • 3guziec

  Oceniono 2 razy 0

  W Orange PL w tym roku 1500 do zwolnienia tj. 10 % pracowników, w 2019 też podobna liczba.
  Kolonialna praktyka francuzów.

 • suchy87

  Oceniono 2 razy 0

  Tak 4436 netto osób czyli ile to brutto. Kto to pisał????

 • naw18

  Oceniono 1 raz -1

  Zdziwienie?
  Przecież zachwycamy sie informatyką...
  Poiza tym im wieksze zyski POLSKIEGO banku tym lepiej dla Polakow. nieprawdaz?
  kazdy kij ma dwa konce

 • Maciej Klimiuk

  Oceniono 1 raz -1

  A ja wam durnie powiem tak. PiS, PO, SLD itd. to tylko szyldy a rządzą wciąż te same świnie tylko przechodzą spod jednego do drugiego i udają sztuczną rywalizację.

 • Oceniono 3 razy -1

  Przeciez pisze, ze zwolnienia zwiazane sa z nowymi technologiami informatycznymi, czyli np. zamiast lazic po bankach załatwiamy sprawy przez internet czy telefon.

 • australopitek7

  Oceniono 10 razy -6

  "Z najnowszych danych KNF wynika, że tylko w ubiegłym roku pracę w bankach w Polsce straciło netto 4436 osób." A ile to będzie brutto?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX