W tych rowerach mogą łamać się ramy. Decathlon będzie je wymieniał za darmo na nowe

Sieć sklepów sportowych Decathlon ostrzega klientów, którzy kupili między 7 lipca a 18 grudnia 2017 r. niektóre modele rowerów B`TWIN Rockrider - może w nich dojść do złamania ramy w trakcie jazdy.

Chodzi o następujące modele rowerów górskich:

 • B`TWIN ROCKRIDER 520, kolor czarny, rozmiar M, referencja Decathlon:  1864811

 • B`TWIN ROCKRIDER 520, kolor granatowy, rozmiar M, referencja Decathlon:  2002103

 • B`TWIN ROCKRIDER 540 , kolor szary, rozmiar M, referencja Decathlon:  1864082

 • B`TWIN ROCKRIDER 540, kolor szary,  rozmiar XL, referencja Decathlon:  1864085
   

wadliwe rowery w Decathlonwadliwe rowery w Decathlon źródło: Decathlon

Decathlon na swojej stronie pisze po prostu, że pracownicy marki BTWIN „wykryli wady w niewielkiej liczbie rozmiarów ram”. W powiadomieniu Decathlonu opublikowanym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest już znacznie groźniej - okazuje się, że może dojść do złamania ramy w trakcie jazdy i wypadku użytkownika.

Właściciele felernych rowerów powinni udać się do wybranego sklepu Decathlon. Wadliwy rower zostanie bezpłatnie wymieniony na nowy, identyczny model. Jeśli klient nie będzie zainteresowany rowerem zastępczym, otrzyma zwrot całej kwoty zakupu.

Jeśli ktoś chce się upewnić, czy jego model roweru jest objęty akcją wycofywania, może skorzystać ze stosownego narzędzia na stronie Decathlonu lub po prostu udać się z rowerem do dowolnego sklepu sieci.

Niemal dokładnie rok temu Decathlon również wycofywał niektóre modele rowerów  B'TWIN Rockrider. Powodem także było ryzyko złamania ramy.

***

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (53)
Decathlon wymienia wadliwe rowery. Mogą w nich łamać się ramy
Zaloguj się
 • Tomek Attomek

  Oceniono 12 razy 4

  I dlatego już od dość dawna podstawowy sprzęt sportowy kupuję w Decatlonie - w szczególności dotyczy to sprzętu dla dzieci. Nie ma żadnych problemów z reklamacją. Rowery - można się nawet przejechać, a w "rodzinnym sklepie z rowerami na rower nawet nie można usiąść a idź pan tam panie z reklamacją to cię najpewniej obsobaczą.....

 • maxwywar2

  Oceniono 10 razy 4

  Różnica taka że Decathlon się do tego przyznaje i wymienia i za to szacunek. Z "producentem krajowym" byłoby zapewne jak z solą drogową w żywności - po miesiącach wytężonej pracy organów ścigania doszli by do wniosku że w sumie ta sół drogowa nie jest taka zła. (przekładając na przykłąd rowerowy - że w sumie to pękają jak się zle jezdzi).

 • szach.i.pat

  Oceniono 3 razy 3

  Jeżdżę 22-letnim rowerem. Robię po ok. 2 tys. km rocznie od jakich 10-ciu lat, wcześniej po ok.1500km. Rama nie chce pęknąć. Takie rowery można kupić w sklepach rowerowych za 800zł. Po co przepłacać?

 • szwejo72

  Oceniono 1 raz 1

  To nie pierwszy raz jak decatlon ma problemy ze sprzedawanym u siebie sprzętem,ale tak to jest jak się sprzedaje chińskie badziewie.

 • 12-digit

  Oceniono 11 razy 1

  Czy w tym sklepie można kupić jakiś normalny towar? Co chwila ogłaszają, że to czy tamto jest wadliwe, szkodzi zdrowiu albo życiu i że trzeba wymieniać. Żarty jakieś? Skąd oni ściągają ten towar?
  Wybrakowany piątej kategorii z Bangladeszu?

 • frelek1

  0

  Mój rower bierze olej. Smaruję łańcuch i po kilku dniach łańcuch robi się suchy i zaczyna korodować, gdzie kto reklamować?

 • buraczyk

  Oceniono 4 razy 0

  Ja to możliwe że te rowery przeszły różnego rodzaju badania, homologacje i uzyskały świadectwa dopuszczające do użytku. Czy chodziło tu tylko o wyciągnięcie pieniędzy z producentów lub importerów. Na tych dokumentach nazwiska.

 • wrobelek_elemel

  Oceniono 10 razy 0

  Decathlon i tak rozkłada konkurencję, bo klienci mają dość użerania się o każdą pierdołę. Nie mam zamiaru więcej biegać z rozpadającymi się butami po Federacjach Konsumentów, użerać się w "dobrych sklepach rowerowych" o terminy rozpatrzenia reklamacji czy zapis "gwarantem jest sprzedawca" w karcie gwarancyjnej. Mam dość fochów przy próbie wzięcia kurtki do domu żeby przymierzyć ją dziecku. Nigdy więcej "dobrych sklepów". Szkoda czasu i nerwów.

 • shtalman

  Oceniono 3 razy -1

  O ramy!! Ale news

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX