Zmiana na stanowisku prezesa KGHM. Radosław Domagalski-Łabędzki odwołany

Dotychczasowy prezes KGHM, Radosław Domagalski-Łabędzki został właśnie odwołany z pełnienia swojej funkcji. Wraz z nim stanowisko stracił również wiceprezes spółki.

Na skutek decyzji zebranej w trybie pilnym 10 marca rady nadzorczej KGHM Polska Miedź, stanowisko prezesa spółki stracił Radosław Domagalski-Łabędzki. Posady pozbawiono również wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych, Michała Jezioro. Dalsze losy firmy powierzono w ręce wiceprezesa, Rafała Pawełczaka. Domagalski-Łabędzki był prezesem KGHM od października 2016 roku.

O sprawie informują na Twitterze między innymi Andrzej Gajcy, dziennikarz Onetu oraz Karolina Baca-Pogorzelska z "Dziennika Gazety Prawnej". Na razie brak oficjalnego potwierdzenia tej informacji ze strony rzeczniczki prasowej KGHM.

Odwołanie Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji prezesa KGHM może być spowodowane przeprowadzanymi przez niego w spółce zmianami kadrowymi, dotyczącymi lokalnych działaczy kojarzonych z PiS. To nie spodobało się dolnośląskiemu posłowi i wiceszefowi PiS, Adamowi Lipińskiemu, który forsował zmianę na stanowisku prezesa firmy. W jego opinii, dotychczasowe działania prezesa KGHM mogą pogorszyć sytuację Prawa i Sprawiedliwości przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi.

Przed objęciem posady prezesa KGHM, Radosław Domagalski-Łabędzki był wiceministrem rozwoju w latach 2015-2016. Jedna z największych spółek skarbu państwa jaką jest KGHM Polska Miedź zatrudnia ponad 100 tys. osób i jest jednym z czołowych na świecie producentów miedzi i srebra rafinowanego.

Więcej o:
Komentarze (80)
Odwołano prezesa KGHM. Radosław Domagalski-Łabędzki traci stanowisko
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 42 razy 38

  Zmiana w tym wypadku jest czymś normalnym! W pisuarze są całe zastępy, które przystępują z nogi na nogę niecierpliwie oczekując na swoją kolej przy korycie. Po dwóch latach więc wymieniono rząd i wymienia się teraz prezesów spółek skarbu państwa - w ten sposób, wszyscy aparatczykowie pis się trochę dorobią.

 • rozterka47

  Oceniono 10 razy 10

  Tak sobie zmieniają swoich własnych Prezesów i dają im wysokie odprawy , w PIS to nawet pracowac nie trzeba żeby się obłowić.

 • jakub13579

  Oceniono 9 razy 9

  Mówią dobra zmiana, a to przecież dojna sztafeta. Każdy pisior musi się napaść. Końca kolejki do cycka nawet nie widać.

 • spyderman2

  Oceniono 10 razy 8

  kaczor jest uczciwy bo każdemu z pisiego aparatu partyjnego na jakiś czas daje sute koryto. jak ustawi siebie i rodzinę koryto daje następnemu.

 • egalite11

  Oceniono 7 razy 7

  Zasada stosowana już przez AWS (Akcja Wyborcza Solidarność) zmiana prezesów wysoka odprawa i kolejni swoi na stołkach znowu zmiana ot taka karuzela finansowa zwana "dobrą zmianą"zdecydowanie lepsza niż Amber Gold. Nie grozi więzieniem a szmal zdecydowanie większy. Oszukani wszyscy czytaj okradzeni Polacy. Pewnie do kasy partyjnej wysokie darowizny też wpadną. Ciekaw jestem co z unijnymi pieniędzmi wykorzystanymi przez pisiorów i ziobrystów.

 • czechy11

  Oceniono 7 razy 7

  Zaraz wszystkie aparatczyki będą klepać jak pacierz przekaz ze za PO tez zmieniali prezesów.

 • czechy11

  Oceniono 7 razy 7

  Ooooojjjjczyznęęę dojną daj jak najdłużej Paaaaaanieeeee.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX