Orlen chce wykorzystać zakaz handlu w niedziele? Spółka nie pozostawia wątpliwości

Tuż przed pierwszą niedzielą z ograniczeniami w handlu PKN Orlen postanowił kolejny raz podjąć temat zakazu handlu w niedziele i zmian w statucie spółki, poszerzających działalność spółki o sprzedaż hurtową np. żywnością, odzieżą czy sprzętem AGD.

PKN Orlen w komunikacie informuje, że w związku z zakazem handlu w niedziele nie planuje „istotnych zmian” w ofercie produktowej sieci stacji paliw. Przypomnijmy, że sporo wątpliwości wywołały zmiany w statucie koncernu - przegłosowane już po podpisaniu przez prezydenta ustawy ograniczającej handel w niedziele, ale umożliwiającej pracę stacjom paliw. Zgodnie z nimi PKN Orlen rozszerzył swoją działalność o sprzedaż hurtową m.in. żywności (np. owoców i warzyw, mięsa, jaj, kawy, cukru, mleka, ryb, skorupiaków), obuwia, odzieży, sprzętu AGD, perfum, kosmetyków, zegarków czy biżuterii.

Orlen w swoim piątkowym oświadczeniu poinformował, że zmiany są związane „wyłącznie z planami zmiany hurtowego modelu zaopatrzenia stacji”. Chodzi o to, że koncern z trybu zakupów pośrednich (m.in. w hurtowniach) planuje przejść na tryb bezpośredni, czyli zakupy od razu od producentów.

Wiąże się to z określonymi skutkami prawnymi, np. chcąc sprzedawać stacjom franczyzowym młynki do kawy z logo StopCafe, Koncern w Klasyfikacji Działalności musi umieścić całą podklasę 46.43.Z sprzedaż hurtowa elektrycznych artykułów użytku domowego

- pisze Orlen.

Koncern tym samym w zasadzie powtarza swoje tłumaczenia sprzed dwóch miesięcy.

Zapowiadany przez Orlen „brak istotnych zmian” w ofercie w następstwie wejścia w życie ustawy ograniczającej niedzielny handel nie oznacza, że wszystko ma zostać po staremu. Sieć informuje, że będzie przeprowadzała zmiany w ofercie sukcesywnie zwiększając dostępność produktów pochodzących od polskich producentów. 

***

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (38)
Orlen chce wykorzystać zakaz handlu w niedziele? Spółka nie pozostawia wątpliwości
Zaloguj się
 • tksiazek

  Oceniono 22 razy 18

  Rozszerzyli o sprzedaż skorupiaków? No proszę... A ośmiorniczkami się brzydzą.

 • remo29

  Oceniono 15 razy 15

  Ustawa zrobiona pod Orlen i Lotos.

 • agnrodis

  Oceniono 13 razy 9

  PiS wszystko nacjonalizuje, nabija panstwowa kase... dlaczego? A, bo Panstwowe bedzie im latwo rozkrasc!!! Czy "Dama z Lasiczka" DaVinci wykupiona przez Panstwo od Czartoryskiego juz zawisla w Toruniu, albo w Moskwie, a my ogladamy kopie na Wawelu????!!!!

 • Jola Orzech

  Oceniono 7 razy 7

  Państwowa spółka chce rozszerzać asortyment !. A gdzie związki zawodowe? . To jawne oszustwo polaków. Jedni nie a PiS tak

 • spamboy

  Oceniono 9 razy 5

  To ja się podpiszę również. Won!

  @gggogitek
  Jak najbardziej MA znaczenie. Do koryta lać muszę, ale wleje minimum co mogę i takiego wała! A jak zrozumieją że im brakuje i spróbują narzucić mi większy haracz, to się pożegnają z jakimkolwiek groszem z mojej strony raz na zawsze.

 • tomasz.rze

  Oceniono 4 razy 4

  Ogłoszenie o pracę:
  "Praca przymusowa na stacjach Orlen, w systemie 24/7 z włączeniem obsługi dodatkowych, niedzielnych klientów".
  Chętni zostaną doprowadzeni siłą do miejsca pracy. Premia - uśmiech Prezesa PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX