KNF nakłada dużą karę na Generali. Towarzystwo ma zapłacić 560 tys. zł

Generali Towarzystwo Ubezpieczeń naruszyło zapisy ustawy o działalności ubezpieczeniowej. To już drugi taki przypadek w tym roku.

- Komisja jednogłośnie nałożyła na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń SA karę pieniężną w wysokości 560 tysięcy złotych za wykonywanie działalności ubezpieczeniowej z naruszeniem art. 18 ust. 2 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej – czytamy w komunikacie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Chodzi o „wyznaczanie składki ubezpieczeniowej w wysokości, która nie zapewniała co najmniej wykonania wszystkich zobowiązań z umów ubezpieczenia i pokrycia kosztów wykonywania działalności ubezpieczeniowej zakładu ubezpieczeń w ubezpieczeniach grupy 3”. Dotyczy ona „ubezpieczenia casco pojazdów lądowych, z wyjątkiem pojazdów szynowych, obejmujące szkody w pojazdach samochodowych”. Zarzuty są związane z  latami 2013 i 2015.

KNF miał również podobne zastrzeżenia dotyczący grupy 10 (ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych z wyłączeniem odpowiedzialności cywilnej przewoźnika) w latach 2011-2015.

Nie jest to pierwsza kara dla Generali w tym roku. Niecały miesiąc temu KNF ukarała Towarzystwo kwotą 97 tys. zł. Wtedy chodziło o naruszenie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, "w związku ze stwierdzeniem przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania lub niedopełnieniu obowiązków informacyjnych".

Więcej o:
Komentarze (14)
KNF nakłada dużą karę na Generali. Towarzystwo ma zapłacić 560 tys. zł
Zaloguj się
 • norge

  Oceniono 1 raz 1

  potrzeba na 500+ i teraz trwa łapanka

 • alex444444

  Oceniono 1 raz 1

  KNF zbiera na wyjazd na narty czy meble za 1,5 mln już się zniszczyły ?? Branie kasy od tych, których się pilnuje to trochę chore.

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 1 raz 1

  No kurde, kwoty kar powalają, "miażdżą".

 • agonda

  Oceniono 1 raz 1

  Czekam kiedy KNF przyjrzy się lokatom z obowiązkowymi polisami oferowanymi przez Generali.

 • ws21

  Oceniono 1 raz 1

  I bardzo dobrze. Miałem szkodę likwidowaną przez to towarzystwo. Przyglądałem się sprawie z boku, ale nie do końca wszystko było ok. Gdyby to mnie bezpośrednio dotyczyło na pewno poszedł bym do sądu z dziadami.

 • quosoo

  0

  "KNF nakłada dużą karę na Generali. Towarzystwo ma zapłacić 560 tys. zł"
  Gdyby to mnie ukarała taką karą, to można by ją uznać za dużą. Pewnie musiałbym sprzedać mieszkanie. Towarzystwa Ubezpieczeniowe chodzą w trochę cięższej wadze, jeżeli idzie o finanse.

 • myan

  0

  To straszne. Tyle pieniędzy. To tak jakbym dostał mandat w wysokości 5 złotych. Jak żyć?

 • norman67

  0

  Chyba się popłaczą ze śmiechu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX