Komentarze (75)
TVP rosną wpływy z abonamentu? W teorii tak, w praktyce liczba płacących znów zmalała
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • d1r3ct

  Oceniono 6 razy 4

  Misja ? Tanie telenowele, głupiutkie seriale. Programy rozrywkowe ścigające się na dziadostwo z komercyjnymi stacjami telewizyjnymi. I jak zwykle upolitycznienie, tym razem bardzo niskich lotów, nawiązujące do poprzedniego systemu.

 • pogostarek

  Oceniono 6 razy 4

  Uczciwy człowiek nie ogląda TVP

 • 70m3k

  Oceniono 4 razy 4

  Jakim cudem Wiadomości są wymienione jako program misyjny? Prezes sam prezes tłumaczył że, Wiadomości muszą być przeciwwagą do skrajnie stronniczych i antyrządowych Faktów, więc siłą rzeczy muszą być skrajnie stronnicze i prorządowe. Nie ma więc szans, żeby Wiadomości spełniały ustawowe wymogi.

 • eugeniusz czasnowski

  Oceniono 4 razy 4

  RYDZYK utrzymuje " TRWAM '' Z DARÓW BEZDOMNYCH , MOŻE P. KURSKI POSTAWI TELEWIZORY " POD MOSTAMI " I BEZDOMNI TEŻ MU POMOGĄ ( zbędny będzie abonament )

 • Krzysztof Czaplicki

  Oceniono 4 razy 4

  Tak się zastanawiam, dlaczego mam płacić abonament tv jeżeli niemam dostępu do wszystkich programów TVP. Druga sprawa to rzekomo nie płacę za tv tylko za posiadanie telewizora a to jest pozostałość po złym systemie socjalistycznym. Wszystko inne bee, ale abonament ( podatek) dobry. Coś nie tak.

 • dafcioo

  Oceniono 4 razy 4

  TVP regularnie obraża około 60% swoich widzów urągając ich inteligencji, ale także literalnie wypowiedziami zapraszanych gości i "ekspertów". Kurski przeszacował i w tej sytuacji nawet "ciemny lud" nie chce tego kupić i przestaje płacić.

 • Robert Nejburg

  Oceniono 4 razy 4

  Abonament tylko. chcą mamy wolny rynek niech TVP stanie do prawdziwej konkurencji z nadawcami prywatnymi o klienta a nie dają anteny zdrutu i głównie dekodery

 • b.szrama

  Oceniono 6 razy 4

  "wpływy z abonamentu pokryły 39,4 proc. kosztów realizacji misji – w ramach realizowania owej misji TVP wyprodukowała np. edukacyjny Wielki Test o Jasnej Górze, film „Fatima” o objawieniach fatimskich czy dwa edukacyjne programy dla dzieci i młodzieży o charakterze religijnym - Ziarno i Studio Raban.
  Bez komentarza.

 • minkat

  Oceniono 6 razy 4

  To niech ten osobnik jeszcze wyjasni jakim cudem zanim on zostal szefem tvp byla w stanie na siebie zarobic?

 • justas32

  Oceniono 5 razy 3

  Po wyborach TVP powinna zostać natychmiast zlikwidowana i zastąpiona tanim kanałem informacyjnym, który utrzymywał by się tylko z reklam ...

 • dociekliwy maz

  Oceniono 3 razy 3

  to już lepiej połaczyć ją z rydzykim taniej będzie a jak prawdziwie

 • Arsenn Lipen

  Oceniono 3 razy 3

  Zakodujcie sobie sygnał i będzie 100 % wpływów, będą płacić ci, którzy będą chcieli oglądać te media.

 • ordon61

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego mam płacić za jedyną słuszną prawdę dobrej zmiany i reklamy ?

 • j.wolanski

  Oceniono 2 razy 2

  Matematyka jest prosta :
  266 mln subsydia za okres 7 lat = 38 mln nalezy dopisac do każdego roku ( bardzo upraszczając) . Czyli rok 2016 mial wpływy łaczne z subsydiami 365 mln + 38 mln = 403 mln , a rok 2017 : 621 mln - 266 mln (subsydia za wszystkie lata ) + 38 mln ( swoją cześć 1/7) = 393 mln . a ta kwota jest o 2,5% niższa .
  Szkoda ,że w tak oczywisty i otwarty sposób próbuje się kłamać , ciekawi mnie kto jest odbiorcą takich kłamstw bo w kązdej partii , niezaleznie od upodobań sa także ludzie wykształceni , mają sąsiadów , bliskich , znajomych , sami potrafią myśleć , ludzki wstyd się wtedy czuje ... chyba

 • longwayhome

  Oceniono 2 razy 2

  Ok, a ja mam pytanie. skoro ok. 1 miliona gospodarstw domowych płaci abonament, to jak rzetelne wyniki oglądalności można podawać w liczbach, które grubo przekraczają tę wartość. Załóżmy, że w każdym gospodarstwie domowym jest jeden telewizor, to np. rekordowy pod względem oglądalności mecz Polska - Portugalia w 2016 roku oglądało przeciętnie 8 widzów TVP przed każdym telewizorem? To są w mojej ocenie statystyki właściwe dla lat sześćdziesiątych, jak był jeden telewizor "na klatkę". To się kupy nie trzyma. Aż dziw bierze, że ci wszyscy reklamodawcy obecni na antenach jeszcze nie zmądrzeli i ciągle ładują tam kasę. Żenada. A w takim portalu "gazeta" laska pokaże dupę w rajstopach, napiszą o niej za darmo i sprzedaż jej batoników leci pod sufit. To jest dopiero coś, co pokazuje, że weszliśmy w XXI wiek!

 • pernila

  Oceniono 2 razy 2

  "..nie może na równi konkurować o budżety reklamowe, ze względu na brak możliwości przerywania programów reklamami... "
  1. tak jest "od zawsze", więc dorabianie ideologii tłumaczącej bieżące spadki przychodów jest chybione
  2. a abonament tvp pozwala skutecznie konkurować innym stacjom?

 • lech2011

  Oceniono 3 razy 1

  Jak te telewizje prywatne wiążą koniec z końcem nie mając tak jak telewizja publiczna wpływów zarówno z reklam, jak i z abonamentu ?

 • albwu

  Oceniono 1 raz 1

  Spada liczba placących bo młodzi nie płacą, placą tylko emeryci - a tych starych emerytow ubywa. Wzrasta liczba zwolnionych bo rośnie liczba emerytów powyżej 75 lata, którzy sa zwolnieni.

 • hristomoltisanti

  Oceniono 5 razy 1

  Popatrzcie na gębę tego tępaka i pomyślcie , że to na tego gamonia i kaczą szajkę płacicie ...

 • wojtek1506

  Oceniono 1 raz 1

  REKLAMOWIZJA !

 • hopsiupbec

  Oceniono 3 razy 1

  "Spółka nie może na równi konkurować o budżety reklamowe, gdyż ze względu na brak możliwości przerywania programów reklamami nie jest w stanie zaoferować takiego samego produktu, jak stacje komercyjne – czytamy w sprawozdaniu TVP."

  PiSdolenie o Szopenie. Komercyjne radzą sobie bez abonamentu, a TVPiS nie jest w stanie posiadając 2 źródła finansowania?
  Do d... z takim zarządzaniem. Kurski na bruk się nadaje.

 • eugeniusz czasnowski

  Oceniono 1 raz 1

  RYDZYK utrzymuje " TRWAM '' Z DARÓW BEZDOMNYCH , MOŻE P. KURSKI POSTAWI TELEWIZORY " POD MOSTAMI " I BEZDOMNI TEŻ MU POMOGĄ ( zbędny będzie abonament )

 • Bartolini U

  Oceniono 1 raz 1

  Płacąc abonament na tv publiczna w Polsce to chce mieć jak w Hiszpanii - wszystkie mecze ligi hiszpańskiej za darmo w tv , tak więc to jeden z wielu problemów , ja TVP unikam jak ognia

 • Konstanty Osiowy

  Oceniono 1 raz 1

  Wydawało się że historia dała nam narodowi taką nauczkę, że żadnej propagandy nie lykniemy ,ale życie pokazuję, że dla niektórych, to jest jak powietrze ,Tak ta banda nas karmi a zwolennicy pisu teraz czują złapali oddech .szkoda ze nie z abonamentu, a z naszej kieszeni.

 • frajtak

  Oceniono 1 raz 1

  A na stronie głównej w tytule znowu tej c h u j o w y tekst "Jest jeden problem"... KRW MĆ! Co za śmietnik. Płacę abonament właściwie już tylko dla Dużego Formatu, ale i ten coraz słabszy. Agora ma w d u p i e jakość. Szkoda.

 • Robert Nejburg

  Oceniono 1 raz 1

  Abonament by tylko chcieli niech stanom do prawdziwej konkurencji z prywatnymi nadawcami Przeciesz mamy wolny rynek a nie badziewie ludziom wciskają anteny zdrutu i gó...ane dekodery za które każa płacić

 • cedet

  Oceniono 2 razy 0

  Płacę, bo zawsze płaciłem. Gdybym przestał płacić, to szybko ZAPŁACIŁBYM KARY. W tvp oglądam tylko SPORT !!!

 • koenzymq10

  Oceniono 2 razy 0

  W Niemczech opłata abonamentowa jest stosunkowo wysoka, płaci 95% ludzi, wpływy to 8 mld. EUR rocznie! Ale nie ma misji w postaci programu: ziarno, filmu o Fatimie i innej misji katolickiej czy protestanckiej (poza mszą świętą co niedzielę). No ale tam NIE MA REKLAM W TV!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX