Komentarze (353)
Skarbówka zaostrzyła stanowisko. Część pracowników musi zwrócić pieniądze. Nawet za pięć lat wstecz
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 0.shary

  Oceniono 6 razy 6

  A nie mogliby wpłacić na Caritas ?

 • wagadudu

  Oceniono 6 razy 6

  Krzywa morda szuka kasy...

 • f451

  Oceniono 6 razy 6

  Skarbówka na gwałt szuka pieniędzy... Wygląda na to że ich bardzo brakuje...
  Czyżby finansowe sukcesy premiera MM nie były aż tak duże jak to opowiadał ?

 • ktos2014

  Oceniono 8 razy 6

  to po prostu jest skandal , skoro były kontrole US i było wszystko OK to nie można teraz zmieniać interpretacji !!!!!!!!!! jak wiatr zawieje . Co forsy brakuje dojnej zmianie

 • bez_skrupulow

  Oceniono 8 razy 6

  Nie oddam! Te pieniądze mnie się po prostu należą

 • jml13060

  Oceniono 6 razy 6

  Umowa o dzieło jest umową rezultatu ("zero-jedynkową" = jest dzieło / nie ma dzieła), więc rozliczanie umowy na podstawie pracochłonności (godziny) nie jest właściwe. Wielokrotnie zwracałem uwagę oceniając wnioski o finansowanie projektów. Taka praktyka była szczególnie często stosowana na uczelniach. Kiedyś podsumowałem jednego z głównych wykonawców - znanego profesora politechniki i wyszło mi, że w jednym tylko projekcie (a zapewne był wpisany na listę płac w kilku innych) musiałby pracować ponad 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku bez chorób, urlopów i spania w nocy.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 10 razy 6

  Zmiana opinii skarbowej z wykonalnością do 5 lat wstecz :D
  Kolejna grupa Polaków wyruch*ana bez wazeliny przez rząd.

 • droch

  Oceniono 5 razy 5

  A Partia na to: Wicie, rozumicie, pieniądze potrzebne są na już!

 • monoekann

  Oceniono 9 razy 5

  prawo ma działać 5 lat wstecz? ojj szykuje się pozew w trybunale europejskim...

 • kl0ss

  Oceniono 5 razy 5

  PiSobolszewii niepotrzebni są twórcy i inżynierowie czyli ludzie potrafiący myśleć samodzielnie. Potrzebny jest ciemnu lud który wszystko kupi karmiony kolejnym programem +.

 • fctheduck

  Oceniono 4 razy 4

  Kasa jest potrzebna na łatanie dziur i łapówki dla patologii, więc pracujący i płacący podatki, przyzwyczajajcie się do tego, że zostaniecie uznani za 'najbogatszych' i dołożycie się do 'sukcesu' pis.

 • ferdkiepski

  Oceniono 4 razy 4

  Oto "demokratyczne państwo prawa' w całej swojej krasie czyli prawdziwa twarz państwa przestępczego wobec własnych Obywateli. Już chyba tylko Narodowcy będący o krok od delegalizacji chcą bronić tego bandyckiego państwa. Cała reszta Obywateli RP gdyby tylko mogła to olałaby cienkim siurem to pier...ne "demokratyczne państwo prawa"....

 • popijajac_piwo

  Oceniono 4 razy 4

  "Część inżynierów czy informatyków musi oddawać pieniądze nawet za pięć lat wstecz."

  Mam nadzieję, że ci którym przyjdzie dopłacać do tego interesu za następną pensję kupią taczki i wywiozą wszystkich beneficjentów dobrej zmiany...

 • kocurxtr

  Oceniono 4 razy 4

  Polacy też zaostrzają swoje stanowisko
  unieważniamy wybory z ostatnie parlamentarne (oraz cały późniejszy chłam prawny 'made y PiS)) i ładujemyPiSoskie kaczaki do pierdla

  kto jest za ?

 • azjael

  Oceniono 4 razy 4

  Mieli za mało kreatywnych twórców umów - dziełem może byc nawet okienko w aplikacji lub funkcja składowana (nawet jej poprawienie).

 • ajk_gierki

  Oceniono 6 razy 4

  IMO 50% kosztów uzyskania powinno przysługiwać temu, kto posiada prawa autorskie do danego dzieła, nieważne czy je namalował, napisał czy wyspawał. Reszta która pomagała to zwykli pracownicy.

 • dawnyprezes

  Oceniono 4 razy 4

  Jak Kargul poprosi Pawlaka o wymianę koła w samochodzie, obaj będą się musieli zarejestrować i otworzyć działalność gospodarczą !. W ramach spełnionego "uczynku" ,wspólnie, otworzą "ćwiarteczkę", a podatek w postaci pustej flaszki odtransportują do ZUS. Niech sobie sprzedadzą w skupie surowców wtórnych i odprowadzą podatek z tej czynności !.

 • pjck

  Oceniono 4 razy 4

  Nic się nie opłaca w tym kraju. Zostawcie to w diabły i wyjeżdżajcie. Wielka Brytania wciąż przyjmuje i będzie przyjmować przez lata.
  A podatek rozliczycie sobie jak będziecie chcieili (w tym uwzględniając te 50 tys. złotych wolne od podatku).
  pracawbrytanii.info/

 • skandy5

  Oceniono 6 razy 4

  Chcą dawać 200 PLN/rocznie na skarpetki na pierwsze dziecko?!

  NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!

 • przedstawiciel_gorszego_sortu

  Oceniono 6 razy 4

  Brakło kasiutki na niepełnosprawnych? Zaraz znajdziemy!
  Swoją drogą ciekaw jestem z czego PiS chce finansować kolejne pomysły+? W tej chwili potrzeba kilkuset milionów na niepełnosprawnych, a rząd lekką ręką wprowadza kolejny podatek by zaspokoić roszczenia. Z czego zatem sfinansuje kolejne obietnice wyborcze? No! ruszyć główkami kochani podatnicy.. Z czego?

 • patatajmiauhau

  Oceniono 6 razy 4

  Moje serce po prawej stronie krwawi, bo cała definicja prawej strony polega na tym iż sprawdzone, dobrze funkcjonujące rozwiązania należy zachować za wszelką cenę, a nie forsować czegoś na kształt kolektywizacji u CeCeCePów, co wiadomo czym się skończyło — trupami. Dodatkowo działanie prawa wstecz. Uruchamianie prawa działającego wstecz to już zupełna zbrodnia.
  Daleki jestem od nazywania obecnej ekipy „bolszewikami”, ale zważcie „Panowie Rządziciele” (jak to barwnie określił Walduś K.) granica jest już blisko i jest bardzo cienka, tak bardzo cienka i tak bardzo blisko, iż możecie jej nie zauważyć. Amen.

 • rysio_lodowka

  Oceniono 6 razy 4

  Pisowskie prawo widać działa już nie tylko wstecz, ale w 3 wymiarach. Byle tylko po myśli partii.

 • Piotr Adamczyk

  Oceniono 4 razy 4

  Zmiana czasów nastąpiła na pro rosyjskie - jak widzicie skarbówka znowu staję się Bogiem w tym kraju , bo jakiemuś urzędnikowi wydaję się to czy tamto i uwala całą firmę , rodzinę osobę. Nie ważne - ważne że urzędas z US z pensją 2500 netto z satysfakcją zniszczy ludzi o wiele lepiej zarabiających. Tak już kiedyś było - przypomnijcie sobie kiedy.,

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 4 razy 4

  W tworzeniu oprogramowania nie wiadomo ile jego stworzenie zajmie czasu albo co ostatecznie na koniec trzeba bedzie dodatkowo zmienic czy dopracowac. Rozwiazanie zastosowane przez firmy do rozliczen bylo wiec co do zasady sluszne i logiczne. A to se zus czy urzedy skarbowe odczekuja pare lat zeby zmienic interpretacje i scigac dodatkowo za odsetki to inna sprawa.

 • eler1

  Oceniono 3 razy 3

  Oczywiście, ktoś musi ponosić koszty tego, że np. taki dajmy na to Ojciec Dyrektor podatków nie płaci żadnych ( na ale jemy bezdomni zostawiają majątki )a wciąż tylko dostaje kasiorkę ; trudno się dziwić 3/4 rządu i PISu co dzień w telewizornii ojca daje występy i a co sławniejsi wykładają na jego uczelni. Na to idę podatki więc trzeba ich coraz więcej i więcej , w końcu rząs swoich pieniędzy nie ma a obiecanek składa coraz więcej.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 5 razy 3

  Dlaczego nie zaostrzono stanowiska w sprawie rozliczenia grzyba rydzyka.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 3 razy 3

  Brakuje na 500+ ?

 • kaminmal

  Oceniono 5 razy 3

  Kiedyś księgowa dawała mi taki przykład krawca:
  Szyć ubranie-zlecone
  Uszyć ubranie- dzieło

 • Tds Sbl

  Oceniono 5 razy 3

  ale to, że biurwa nie potrafi rozpoznać czy powstaje lub powstał system informatyczny lub jakies aplikacje informatyczne to nie upoważnia kanalię z biura do uznawanie, że nie ma tego bo ona nie widzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX