Sharon Stone zachęca: głosujcie na polski startup. Może uratować miliony ludzi

Robert Kędzierski
Polska firma technologiczna ma szansę zyskać miliony dolarów finansowania na rozwój swojego innowacyjnego produktu. Technologia, która ma pomóc dotkniętym afazją zyskała wsparcie Sharon Stone. Od internautów zależy, czy zyska aprobatę kapituły konkursu Chivas The Venture.

Neuro Device, polska firma technologiczna, która pracuje nad urządzeniem niosącym pomoc osobom dotkniętym afazją, ma szansę zwyciężyć w globalnym konkursie Chivas The Venture. Startup wygrał już w Polsce, gdzie w aż trzech etapach konkurował z około setką zgłoszonych projektów. Teraz ma szansę na milion dolarów, o ile uda mu się zająć pierwsze miejsce w skali globalnej.

Sharon Stone wspiera Polaków

Swoje wsparcie dla projektu wyraziła za pomocą Twittera Sharon Stone, popularna hollywoodzka aktorka. Stwierdziła, że problematyka jest dla niej istotna, a polska firma może przynieść realną pomoc milionom osób. 

Afazja jest najczęściej skutkiem udaru. Uniemożliwia lub w znacznym stopniu utrudnia posługiwanie się mową. Urządzenie Neuro Device jest pomocne w rehabilitacji. Niewielki hełm pozwala stymulować odpowiednie obszary mózgu i wspomagać proces powrotu do pełnej sprawności. Jest na tyle prosty w obsłudze, że chory nie musi udawać się do specjalisty. Proces rehabilitacji może być prowadzony w domu, z pomocą rodziny, a to znacznie go przyspiesza. Obniża też koszt. 

Polacy mogą pomóc milionom

Jak podkreśla Neuro Device afazja dotyka rocznie 5 milionów osób. Jedna czwarta chorych jest poniżej 40 roku życia. Stosowanie urządzenia jest skuteczne w 50 proc. przypadków. W samej tylko Unii Europejskiej stosowanie urządzenia Neuro Device w warunkach domowych mogłoby przynieść 3 mld euro oszczędności - o tyle mniej służba zdrowia musiałaby wydać na rehabilitację. 

Czytaj też: Rozmawialiśmy z ważną postacią Netflixa. Firma, która podbiła serca internautów ma plan. 

Neuro Device jest firmą specjalizującą się w rozwoju innowacyjnych rozwiązań z zakresu badań naukowych, diagnostyki i terapii układu nerwowego. Firma opracowała więcej urządzeń związanych z neuronauką - między innymi Stymulator Kory Somatosensorycznej (wspomaga diagnostykę i leczenie schorzeń neurologicznych), czy specjalną kamerę ułatwiająca prowadzanie badań rezonansem magnetycznym. 

Zostały godziny

Głosowanie, które może dać zwycięstwo polskiej firmie, kończy się w środę o godz. 11.00 polskiego czasu. Swój głos, po zalogowaniu się za pomocą Facebooka, oddać można na tej stronie. Zwycięzca rywalizacji zostanie dodatkowo honorowany  kwotą 50 tys. dolarów. 

***

Jakub B. Bączek: Gdy sportowiec zaczyna wygrywać, to później robi to regularnie [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (12)
Sharon Stone zachęca: głosujcie na NeuroDevice. Polski startup może uratować milion. Zostały godziny
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 17 razy 11

  Heh...
  Zgodnie z ustawą budżetową 363 mln zł mają trafić do Instytutu Pamięci Narodowej.
  Po co nam innowacyjne metody walki z afazją, skoro możemy dowiedzieć się co Bury jadał na śniadanie, gdy palił białoruskie wioski oraz na kogo donosił Wałęsa.
  Dodajmy, że na całą Polską Akademię Nauk idzie w 2018 roku nieco ponad 82 mln. Po co nam nauka, skoro możemy mieć "politykę historyczną"?

 • rasta-mw

  Oceniono 13 razy 9

  Milion baksów? to pikuś, Gowin chce wydać 200 mln zł na badanie czipów w komórkach przez "katolickie ośrodki naukowe" na obecność diabła coby w wyborach mieszał.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 12 razy 8

  Dziki rechrystianizator nie wysupła z naszej kieszeni jakiegoś milionka dularów? Na du.pę z sierściuchem na desce była kasa...

 • farsizm

  Oceniono 11 razy 7

  Dlaczego właśnie NeuroDevice ? Bo Sharon jeszcze nie słyszała o śpiewających, patriotycznych ławkach...

 • wasabi1084

  Oceniono 6 razy 4

  A dlaczego na takich gó...anych portalach jak FB?

 • cezar85

  Oceniono 6 razy 4

  milion dolarów?

  to limuzyna plus komplet opon

 • labeo

  0

  Może i bym zagłosował tylko nie mam fejsa (i raczej z tego powodu nie założę.)

 • master_m1nd

  Oceniono 3 razy -3

  "utrudnia posługiwanie się mową"
  curwa ale kyrk

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX