Strefa Abo - TVP uruchomiła nowy serwis VOD. Dużo tańszy niż Netflix. Co oferuje?

Robert Kędzierski
Strefa Abo (Strefa Abonenta) - nowy serwis TVP. Płacący abonament uzyskają dostęp za darmo

Strefa Abo (Strefa Abonenta) - nowy serwis TVP. Płacący abonament uzyskają dostęp za darmo (Źródło: vod.tvp.pl)

Po dwóch latach Jacek Kurski spełnia swoją obietnicę. TVP uruchamia nowy serwis VOD. Kosztuje znacznie mniej niż Netflix, a dla niektórych będzie nawet dostępny za darmo.

TVP informuje o uruchomieniu nowej usługi. Serwis Vod.tvp.pl rozstał rozszerzony o nowy katalog o nazwie "Strefa Abo". Znajduje się w nim ok. 150 niedostępnych wcześniej filmów i seriali. Osoby, które opłacają abonament radiowo-telewizyjny nie muszą płacić za dostęp do serwisu. Z serwisu mogą korzystać też osoby ustawowo zwolnione z obowiązku płacenia za abonament. Logując się do serwisu należy podać numer identyfikacyjny abonenta.

Uruchomienie nowej usługi było możliwe dzięki podpisaniu porozumienia z BBC. Internauci będą mogli obejrzeć tytuły takie jak "Allo, ‘Allo!”, "Wojna i pokój", "Dom z kart" czy "Duma i uprzedzenie". Strefa VOD ma też umożliwiać dostęp do przedpremier takich seriali jak "M jak miłość", "Korona królów", czy "Ojciec Mateusz". 

Platforma ma w swojej bibliotece również zagraniczne produkcje - "Riviera" (z Wielkiej Brytanii), "Kontakt" (z Francji) czy "Grupa specjalna Kryzys" (Japonia), oraz seriale dokumentalne takie jak: "Ostatni w Aleppo", "Obcy w raju", "Legendy rocka", "Gwiazdy kina", a także seriale dla dzieci

TVP wierzy w sukces

Według  Macieja Staneckiego, członka zarządu TVP, publiczna telewizja może pochwalić się w najpopularniejszym serwisem VOD w Polsce. Nowa usługa ma jeszcze bardziej podnieść popularność serwisu.

W marcu serwis vod.tvp.pl zanotował ponad 3,2 mln realnych użytkowników i 48,6 mln odsłon (dane Gemius/PBI marzec 2018). Mamy seriale, filmy ale i serwisy sportowe, a zwłaszcza transmisje sportowe. I mamy ich rekordowo dużo. Spodziewamy się dwukrotnego zwiększenia liczby jednoczesnych transmisji w czasie Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Dzięki strefie ABO budujemy też silniejszą więź z widzami. Dostęp do niej mają nie tylko płacący abonament, ale również osoby z niego zwolnione, na przykład osoby starsze i niepełnosprawne. To pozwala im oglądać wszystkie treści za darmo. Pozostali widzowie VOD mają dostęp do Strefy ABO za niewielką opłatą

– wyjaśnia Stanecki.

Dostęp do serwisu w niskiej cenie

Widzowie, którzy nie płacą abonamentu mogą skorzystać z nowego serwisu przez 14 dni bez opłat, a następnie kontynuować subskrypcję za 9,99 zł/30 dni. To dużo mniej niż w przypadku np. Netflixa, gdzie ceny zaczynają się od 34 zł. Aktywacja dostępu do serwisu wymaga weryfikacji karty płatniczej - w momencie rejestracji zostanie ona obciążona kwotą 1 zł. 

Czytaj też: Przez lata zasiadanie w radzie nadzorczej państwowej spółki wymagało wyższego wykształcenia. To już przeszłość. 

TVP zapewnia, że Strefa Abo będzie sukcesywnie powiększana o nowe pozycje. Nowe tytuły będą publikowane co kwartał, a najbliższe pojawią się już w lipcu.

Jacek Kurski, szef Telewizji Polskiej, stworzenie nowego serwisu VOD obiecywał w styczniu 2016 roku. Uruchomienie Strefy Abonenta można uznać za spełnienie deklaracji sprzed ponad dwóch lat. 

Źródło: centruminformacji.tvp.pl

***

Jakub B. Bączek: Gdy sportowiec zaczyna wygrywać, to później robi to regularnie [NEXT TIME]

Serce. Quiz wiedzy ogólnej
1/18Serce w kartach to:
Zobacz także
Komentarze (46)
Strefa Abo - TVP uruchomiła nowy serwis VOD. Dużo tańszy niż Netflix. Można go oglądać za darmo
Zaloguj się
 • Paulo Garcia

  Oceniono 21 razy 19

  "dużo tańszy niż Netflix"
  gratuluje.. rozbawiliście mnie tym :)
  Wino w kartonie to dużo tańsza wersja najlepszych win świata
  Kaczyński to tańsza wersja Putina

 • mrmouse

  Oceniono 11 razy 11

  No no M jak miłość, może jeszcze Plebania, no i gwiazda seriali telewizyjnych Ojciec Mateusz. Już pędzę, żeby wykupić ..

 • terazjakinick

  Oceniono 5 razy 5

  Taaaaaa...

  Tym " M jak mozgotrzep " to mnie przekonaliscie. Już lecę płacić 😂

 • teczowy.husarz.bat.na.chamow

  Oceniono 7 razy 5

  TVP rzuca co Netflixowi?
  :-)))))))))

 • pi.mi

  Oceniono 4 razy 4

  Czy u użytkowników pojawi się windykator po zaległy abonament radiowo-telewizyjny...?

  ;-)

  Nie ufałbym...

 • dornjuan

  Oceniono 4 razy 4

  Qu...ki to jednak stan umysłu. Propozycja dla sutenera+.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje