Karuzela kadrowa. Ze stadionu do Orlenu, z ministerstwa na stadion

Jest nowy prezes PGE Narodowego. Stadionem w Warszawie będzie zarządzać Alicja Omięcka. Dotychczasowy prezes, Jakub Opara, przechodzi do zarządu Orlen Paliwa.

To chyba dość zaskakujące informacje.  - Jakub Opara został nowym członkiem zarządu Orlen Paliwa. Do tej pory pełnił funkcję prezesa spółki PL.2012+ zarządzającej PGE Narodowym – poinformowało biuro prasowe PGE Narodowego.

Od grudnia 2015 r. Opara kierował spółką PL.2012+, która zarządza PGE Narodowym.

- Spółka PL.2012+, którą Jakub Opara zarządzał przez ponad dwa lata, nie tylko odnotowała w tym czasie dodatni wynik finansowy, ale dzięki zyskom otworzyła się również na nowe inwestycje, wśród których znajduje się między innymi plan zagospodarowania terenów wokół areny oraz budowa profesjonalnej strzelnicy – czytamy w komunikacie PGE Narodowego.

Biuro prasowe stadionu przypomina, że w ciągu ostatnich dwóch lat odbywały się tu nie tylko mecze piłki nożnej, koncerty, mistrzostwa w żużlu oraz liczne wydarzenia biznesowe. To tu miał miejsce warszawski szczyt NATO. - Na stadionie pojawiły się nowe formaty wydarzeń jak gala KSW, Roztańczony PGE Narodowy czy gala boksu – pisze biuro prasowe PGE Narodowego.

- Arena jest dzisiaj otwartą, tętniącą życiem przestrzenią, którą z dumą mogę oddać swoim następcom. Na mnie z kolei czekają następne wyzwania biznesowe w zarządzie Orlen Paliwa - mówi cytowany przez swoje biuro prasowe Jakub Opara.

Spółką PL.2012+ pokieruje teraz Alicja Omięcka. - Jestem dumna, że mogę stanąć na czele tak zaawansowanego projektu i dalej nim pokierować. Chcę, aby arena cały czas się rozwijała i zaskakiwała nie tylko kolejnymi nietuzinkowymi wydarzeniami, ale również przyciągała nowych partnerów. Ten stadion to nie tylko sport, rozrywka czy kultura, ale także potężne centrum świata biznesu, w którym cały czas widzę bardzo duży potencjał do wykorzystania – mówi nowa szefowa PGE Narodowego.

Alicja Omięcka jest magistrem prawa i magistrem administracji. Ukończyła studia doktoranckie w zakresie prawa oraz aplikację radcowską. Swoją edukację wzbogaciła dyplomem Akademii Ekonomicznej, gdzie odbyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania. Ponadto studiowała germanistykę na Uniwersytecie Szczecińskim. Przez kilkanaście lat sprawowała funkcję kierowniczą w urzędzie administracji rządowej, gdzie przez 10 lat pełniła rolę pełnomocnika do spraw zarządzania jakością. - Jako Dyrektor Generalny w Ministerstwie Sportu i Turystyki doskonale znała zagadnienia związane z codziennym funkcjonowaniem PGE Narodowego - czytamy w komunikacie.

***

Veit Stutz: Zamiast wciąż szukać nowych wyzwań, lepiej dłużej zostać na danym stanowisku i wgryźć się w temat [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (17)
Karuzela kadrowa. PGE z nowym prezesem, Orlen z nowym członkiem zarządu
Zaloguj się
 • amuzc

  Oceniono 13 razy 11

  No i ch... Nie ważne kompetencje tylko układy.
  Normalka i standard w pisolandzie.

 • nanabun

  Oceniono 15 razy 9

  To już przerabialiśmy za komuny, którą tchórzliwy Jarosław nam przywrócił. Towarzysze też wtedy znali się na wszystkim i w miarę wzrostu lub spadku w łasce u sekretarza partii byli przerzucani na różne stanowiska. A jak już dużego bałaganu taki towarzysz narobił, to szedł "w ambasadory".

 • czechy11

  Oceniono 4 razy 4

  Jak w poszukiwanym poszukiwanej. Jezioro tez PiSiewicze przeniosą.

 • kazek60

  Oceniono 2 razy 2

  No i bedzie PREMIJKA nie DUZA 65 tys zl+ inne dodatki razem ok.100 tys. SUPER.

 • felekstankiewicz

  Oceniono 2 razy 2

  Zeczywiscie,doswiadczenie w pilnowaniu trawy na stadionie,bardzo sie przyda w przemysle petrochemicznym

 • rlnd

  Oceniono 6 razy 2

  Zmiana u żłoba.

 • yureck

  Oceniono 1 raz 1

  jak to za komuny jasio pietrzak w skeczu pionki na szachownicy przesuwał

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX