Takie wnioski do komornika mogą wywołać lawinę problemów. A to paskudne oszustwo

Krajowa Rada Komornicza ostrzega przed oszustami, którzy kierują do kancelarii komorniczych wnioski egzekucyjne z podrobionymi tytułami wykonawczymi. Proceder ma przybierać na sile.

Jak informuje Krajowa Rada Komornicza, do wniosków egzekucyjnych załączane są rzekome tytuły wykonawcze w postaci aktów notarialnych sporządzonych przez notariusza Sylwię Barutowicz - Wieczorek. Mają one również klauzulę wykonalności z Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy w Krakowie, z nazwiskiem sędzi Joanny Bałaban-Pękalskiej. Na odpisie widnieje nazwisko Katarzyny Mitan-Piwowarczyk, a inicjały rzekomego wierzyciela to D.A. Podane numery rachunku wierzyciela to 75 2490 0005 0000 4000 1484 9197 (w Alior Banku) oraz 70 1750 0009 0000 0000 3888 8463 (w Raiffeisen Bank Polska).

KRK apeluje o ostrożność przy weryfikacji autentyczności składanych tytułów i zgłaszanie każdego przypadku podrobienia dokumentu i próby wyłudzenia do organów ścigania.

Niestety, to nie pierwszy raz, gdy Krajowa Rada Komornicza musi ostrzegać przed podobnymi oszustwami. Co jakiś czas wzmaga się hala oszustw „na fałszywy tytuł egzekucyjny”. Jeśli komornik nie zauważy, że to oszustwo, może np. zająć rzekomemu dłużnikowi konto bankowe, a następnie przekazać pieniądze fałszywemu wierzycielowi.

Czytaj też: "Komornicze Allegro" coraz bliżej. Na portalu wylicytujesz zajęty samochód, telewizor i biżuterię

***

Cotygodniowe podsumowanie roku. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o:
Komentarze (114)
Komornik: Takie wnioski mogą wywołać lawinę problemów. Uwaga, znów fałszywe tytuły egzekucyjne
Zaloguj się
 • cezaryk

  Oceniono 94 razy 86

  > Jeśli komornik nie zauważy, że to oszustwo
  To niech komornik odpowiada karnie. Jest funkcjonariuszem państwowym. Ma obowiązek sprawdzić i zauważyć.

 • java77

  Oceniono 46 razy 40

  rzecz w tym ze komornik z reguly nie sprawdza danych.A jako urzednik panstwowy ma psi obowiazek sprawdzic i zweryfikowac dany dokument lub dane zarowno wierzyciela jak i dluznika.Ale prawda jest taka ze oni najpierw wolą brac kase a dopiero potem jak ktos zlozy zazalenie sprawdzaja zgodnosc.

 • dvla

  Oceniono 38 razy 30

  Komornik w PL to prywatna firma dzilajaca przy sądzie korzystająca z darmowej ochrony policji.
  Licytacje ogłaszane w XXI wieku tylko na tablicach w biurze komornika.
  Że nie ma ustawowego obowiązku publikowania informacji o licytacjach na państwowej stronie to lata zaniedbań ustawodawcy. Dzięki temu ludzie tracą majątki sprzedawane po cichu znajomym królika. I dalej zostają w długach.

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 22 razy 20

  Jezuuuu, tyle lat po lądowaniu człowieka na Księżycu, a w Polsce, gdzie niby są najlepsi programiści na świecie, komornik nie może sobie sprawdzić komputerowo, czy jakiś wniosek egzekucyjny jest prawdziwy. Chyba, że komornik nie chce sprawdzić, to co innego.

 • jarozak

  Oceniono 19 razy 15

  Niejaki Ziobro miał zakończyć bezprawne egzekucje majątków przez komorników.
  A tu Krajowa Rada Komornicza ogłasza wzrost oszust.
  Dużo gadania Ziobry i nic więcej. No to jak Panie Ziobro z tymi komornikami?

 • iq120

  Oceniono 17 razy 13

  Komornik nie zauważy? Dobre sobie. Jemu jest wszystko jedno byle kasa się zgadzała.

 • ogniesteoczy

  Oceniono 11 razy 11

  XXI wiek a te walkonie sejmowe nie umieją doprowadzić do tego aby komornik z palcem w du mógł sprawdzić tytuł w bazie wyroków....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX