PlayWay, czyli piorunujący sukces polskiej gry. Producent wyszedł na swoje w mniej niż dobę

PlayWay, polski producent gier, odniósł imponujący sukces. Jego "House Flipper" podbił serca internautów i zwrócił się w mniej niż dobę. Giełda nie mogła zostać wobec tego obojętna.

"House Flipper" to kolejna polska gra, która święci triumfy na rynku światowym. Jak informuje jej producent, spółka PlayWay, wystarczyła niecała doba od premiery, by koszty związane z produkcją i marketingiem - ponad pół miliona złotych - zwróciły się. Sukces najlepiej odzwierciedla poniższa grafika przedstawiająca tempo wzrostu pozytywnych opinii i pobrań tytułu.

embed

W ciągu pierwszych 72 godzin sprzedaży - a ta ruszyła 17 maja  -  do klientów w sklepach online oraz w dystrybucji detalicznej trafiło ponad 80 tys. sztuk gry.

Remonty za miliony

Wyniki wskazują na to, że gracze pokochali "House Flipper" - grę, która polega na wirtualnym inwestowaniu w zniszczone budynki. Celem jest to, by kupić jak najtaniej i po odnowieniu domu sprzedać go możliwie najdrożej. 

Pomysł spodobał się nie tylko graczom, lecz także inwestorom. Akcje PlayWay drożały w poniedziałek na giełdzie o ponad 9 proc. Warto też nadmienić, że od początku roku na papierach firmy można było zarobić ponad 145 proc., a w ciągu ostatnich 12 miesięcy 190 proc. 

I nie ma się co tym wynikom dziwić. Na początku roku donosiliśmy bowiem o innym sukcesie PlayWay. Wtedy to użytkownicy serwisu Kickstarter zdecydowali się zainwestować w produkcję planszówki "Uboot" niemal pół miliona dolarów. Fundusze udało się zebrać w rekordowo szybkim czasie - w ciągu doby. Sukcesy na rynku odnoszą też "Gold Rush", a "Car Mechanic Simulator 2018"  czy "911 Operator".

Notowania Play WayNotowania Play Way Źródło: Investing.com

Polska branża ma się czym chwalić

Nie pierwszy raz polska firma zdobywa uznanie branży. W kwietniu pisaliśmy o sukcesie 11 bit studio. Jego "Frostpunk" w kilka godzin trafił na pierwsze miejsce na liście bestsellerów platformy Steam. Świetny debiut gry znalazł odzwierciedlenie w recenzjach - opinie graczy i dziennikarzy były więcej niż entuzjastyczne. 

Wydawcą gry "House Flipper" jest Frozen District Sp. z o.o., w której to PlayWay S.A. posiada 80 proc. udziałów w kapitale zakładowym.

Czytaj też: Testowaliśmy smartfon Sony. Czy ten model spełni twoje oczekiwania?

Obecnie trwają prace nad rozwojem gry oraz planowaniem kolejnych dodatków i usprawnień. Z uwagi na sukces gry w wersji na PC przyśpieszone zostały prace nad wersjami na konsole Xbox One i PlayStation 4. Wersja mobilna gry jest produkowana już od kilku miesięcy. 

Cotygodniowe podsumowanie roku 12/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Komentarze (22)
House Flipper wielkim sukcesem. PlayWay już wyszedł na swoje, rośnie na giełdzie
Zaloguj się
 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 20 razy 14

  ja bym kupił grę symulacyjną w stylu jak złożyć z 3 szrotów jedną super brykę i sprzedać ją polskiemu debilowi spod znaku kilowej kety i dresu w czypaski

 • lol76

  Oceniono 17 razy 13

  Gratulacje!

 • argentusa

  Oceniono 8 razy 6

  i BRAWO!!!!! - super, oby jak najczęściej czytać takie infos.

 • sthoss

  Oceniono 5 razy 5

  i tym sie powinnismy cieszyc. Drugiego Hollywood u nas nie bedzie ale branża gier to potencjalne pieniadze i zyski przekraczajace po wielokroć to co przynieść może branża filmowa. Dobrze że w Polsce są firmy które mogą sobie poradzić na tym rynku. To jest branża rozrywki XXI wieku! Idzmy tą drogą a nie próbując tworzyć technologiczne nowinki jak ta nieszczęsna kostka do gry ktorej wynik rzutu wyswietlany jest na iPhonie. Szczyt mysli technologicznej 40 milionowego narodu...

 • zdzich02

  Oceniono 3 razy 3

  Panie ło co w tych grach chodzi? Gospodarka to wungiel, koks i surówka. Toko że nauczał towarzysz Gierek i tak tyż naucza nasz drogi przywódca krótkonogi.

 • yayebye

  Oceniono 5 razy 3

  Easy come
  Easy go

 • com.pl767

  Oceniono 3 razy 1

  A mi się podoba gra i zagrał bym w grę MENEL symulator też przez dewelopera rodaka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX