Discovery, właściciel TVN, ma zamknąć swoją siedzibę w Londynie? Jest komentarz firmy

Discovery Communications może zamknąć europejskie centrum po tym, jak brexit wejdzie w życie - dowiedział się "The Guardian". Według brytyjskiego dziennika, wśród opcji jest przeprowadzka do Warszawy. Po południu firma zaprzeczyła tym doniesieniom.

Discovery chce wyprowadzić się z Londynu?

Discovery zastanawia się nad zamknięciem swojego centrum nadawczego w Londynie, jeśli warunki brexitu będą dla firmy niekorzystne - napisał "The Guardian". Obecnie ma brytyjskie licencje, co oznacza, że dopóki Wielka Brytania jest w Unii Europejskiej, może w ramach tych licencji nadawać programy w całej Europie. Jeśli umowa w ramach brexitu nie zapewni utrzymania tych praw, Discovery może przenieść część biznesu na kontynent. Brytyjski dziennik podał, że ostrzegali przed tym już inni nadawcy, a także brytyjski regulator Ofcom.

Discovery Communications to amerykański nadawca, który w Europie emituje 100 kanałów telewizyjnych. Według "The Guardian", firma chce przenieść nadawanie programów do USA. Teraz ma europejskie centrum w Londynie, dodatkowo sportem zajmuje się ośrodek w Paryżu (Discovery jest właścicielem Eurosportu, ma też prawo do transmisji olimpiad i Wimbledonu). Po brexicie Discovery mogłby zostawić sobie w Europie tylko nadawanie programów sportowych.

Zobacz także: Abonament RTV w 2019 roku. KRRiT podała informacje o wysokości opłat i zwolnieniach

Europejskie centrum Discovery w Warszawie?

Inną opcją miałoby być pozostawienie centrali w Europie, ale przeniesienie jej poza Wielką Brytanię. Według nieoficjalnych informacji "The Guardian" jest dwóch kandydatów na nowy ośrodek – to Amsterdam i Warszawa. Za przeprowadzką do Polski przemawiać może ważna dla nadawcy osoba – Katarzyna Kieli, która przed laty wprowadzała Discovery do naszego kraju, a od jesieni ubiegłego roku jest szefową firmy na cały region EMEA, czyli na całą Europę (w tym Wielką Brytanię i Skandynawię), Bliski Wschód i Afrykę. Przedstawiciele Discovery mają podkreślać, że zmiany nie są związane z brexitem, a ze zmianami technologicznymi.

Discovery komentuje: nie zamykamy biura w Londynie

Po południu we wtorek Discovery odniosło się do doniesień brytyjskiego dziennika.

"W związku z informacją o rzekomym planowanym zamknięciu przez Discovery siedziby w Londynie, która pojawiła się dzisiaj w mediach chcielibyśmy uprzejmie poinformować, że w zeszłym roku, jako pierwszy nadawca telewizyjny, wykorzystaliśmy technologię Cloud do emisji kanałów z portfolio Discovery w Stanach Zjednoczonych. Niedawno postanowiliśmy rozszerzyć ten projekt także o kanały płatne nadawane z Londynu. Decyzja ta nie ma związku z Brexitem i nie oznacza zamknięcia biura Discovery w Londynie. Jest to globalna inicjatywa, w ramach której tworzymy jedno, najnowocześniejsze centrum emisyjne w Sterling w Stanach Zjednoczonych. Kanały sportowe oraz programy na żywo nadal będą nadawane z Londynu i Paryża. Nieustannie wprowadzamy innowacje technologiczne, dzięki którym możemy dynamicznie się rozwijać" - czytamy w oświadczeniu firmy.

Discovery właścicielem TVN

Discovery Communications przejął innego amerykańskiego nadawcę, Scripps Network, który jest właścicielem Grupy TVN. O planach poinformował latem ubiegłego roku, w lutym tego roku zgodziła się na nie Komisja Europejska, stawiając jednak warunek co do ceny udostępniania dwóch kanałów informacyjnych TVN – TVN24 i TVN24 Bis.   Transakcja warta 14,6 mld dolarów została sfinalizowana w marcu.

Czytaj też: CDA, serwis z filmami, który znają miliony Polaków, chce jak najszybciej wejść na giełdę

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (43)
Discovery, właściciel TVN, ma zamknąć swoją siedzibę w Londynie? Jest komentarz firmy
Zaloguj się
 • spyderman2

  Oceniono 11 razy 11

  a biznesmen tadeusz rydzol z torunia, wspierany przez tłuste pisowskie kocury dalej nadaje z rosji. anataloij macierewic mu załatwił u swych kremlowskich mocodawców

 • muminos1975

  Oceniono 25 razy 9

  chłopie. jedz do Czech. oni sa przyjaźni przedsiębiorcom, ludzie są mili itd.

 • tumaxer

  Oceniono 5 razy 5

  Ta, już to widzę. Tak samo jak te wszystkie banki, które się miały do Warszawy przenieść. Ile się przeniosło? Zero.

 • tedek1

  Oceniono 16 razy 4

  Che che - Amsterdam - pewność prawa jest ważniejsza niż polozenie geograficzne.

 • realistas

  Oceniono 5 razy 3

  Polska też nie jest pewna. Niech idzie do Niemiec. Tam wszystko jest stabilne.

 • kamila3345

  Oceniono 7 razy 3

  Amsterdam i wszystko jasne :) Dział kreacji nie pojedzie bez legalnego paliwa :)

 • zlotto

  Oceniono 9 razy 3

  Jasne ze moze przeniesc ja do Polski, moze tez przeniesc na Antarktydę albo wyspy wielkanocne, tylko podajcie mi jeden sensowny powod dlaczego mialby ją przenosic do Polski skoro tutaj kazdego przedsiębiorce traktuje sie z gory jak przestepce, a zlozenie wniosku o zwrot naleznego vatu skutkuje reakcją skarbówki z wnioskiem o przestepstwo karnoskarbowe do prokuratury? Wiec po co mieli by w ogole tutaj cos przenosic?

 • smok61

  Oceniono 13 razy 3

  Jak zwykle cała masa kretyństwa i "małych polaczków" z zapyziałych wiosek .
  ====
  Muszą przy każdej okazji , wykrzyczeć jakimi są małymi pijaczkami, nierobami i brudasami...:) :D

  Trzeba wam wiedzieć , że Discovery w Polsce ma jeden z największych oddaiałów w Europie .
  Dyrektorem na Europę, Bliski Wschód i Afrykę , jest Polka , Kasia Kieli i już teraz jest tu praktycznie centrum zarządzania . Kasia mieszka w Warszawie .
  Oprócz Warszawy jest brany pod uwagę Amsterdam .

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 4 razy 2

  Zamkną oddział w Londynie i przeniosą go do Warszawy. Nawet jak nie dojdzie finalie do Brexitu. Decydujące będą koszty funkcjonowania oddziału, koszty pracy i ogólna pobrexitowa rozpierducha w UK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX