W październiku ruszy najdłuższa linia lotnicza na świecie. 19 godzin w samolocie

Linie Singapore Airlines rozpoczną obsługę najdłuższej linii lotniczej na świecie. Pasażerowie spędzą niemal 19 godzin bez międzylądowania na trasie z Singapuru do Nowego Jorku.

Samolot Singapore Airlines pokona dokładnie 15 329 kilometrów z Singapuru na lotnisko Newark – Liberty w stanie New Jersey. Na pokładzie znajdzie się 161 miejsc klasy biznes i premium.

W tym momencie najdłuższą jest licząca 13 600 km trasa obsługiwana przez Qatar Airways z Dohy w Katarze do Auckland w Nowej Zelandii.

W 2022 roku wszystkich chcą pobić australijskie linie Qantas Airways, które planują uruchomienie linii z Sydney do Londynu. Jej długość to ponad 17 tys. km.

Czytaj więcej: Nie lubisz długo czekać na samolot? Oto 10 najbardziej punktualnych linii lotniczych

Długie latanie

Na loty bardzo dalekiego zasięgu stawiają kolejne linie lotnicze, m.in. Singapore, Qatar, Qantas czy amerykańskie United Continental Holdings. Przynoszą one bowiem większe zyski niż loty z międzylądowaniami.

Singapore Airlines latały już na trasie Singapur – Newark do 2013 roku, ale wysokie ceny paliwa spowodowały, że korzystanie z czterosilnikowych samolotów Airbus A340-500 stało się nieopłacalne. Od tego czasu linie obsługiwały trasę z Singapuru na lotnisko JFK w Nowym Jorku z lądowaniem we Frankfurcie.

Czytaj więcej: Linie lotnicze Air France mogą zbankrutować. Wszystko przez strajki i protesty pracowników

Singapore Airlines jest pierwszym i dotychczas jedynym przewoźnikiem, który zamówił Airbusa A350-900ULR, wersję dwusilnikowego odrzutowca A350 o ultra dalekim zasięgu, wynoszącym niemal 18 tys. km.

Singapurskie linie lotnicze planują rozpoczęcie lotów bez międzylądowania z Singapuru do Los Angeles po roku 2022. Obsługiwać je mają właśnie A350-900ULR. Pierwsza maszyna ma trafić do Singapore Airlines we wrześniu, wszystkie siedem zamówione mają być do końca roku.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (127)
W październiku ruszy najdłuższa linia lotnicza na świecie. 19 godzin w samolocie
Zaloguj się
 • fruqo3

  Oceniono 46 razy 30

  „Rusza najdłuższa linia lotnicza na świecie”
  I dalej nawet nie czytam, a imbecylowi Karolowi Boguszowi który przepisał skądś ten artykuł proponuje powrót do 3 klasy szkoły podstawowej. To jego poziom.

 • evoque01

  Oceniono 35 razy 27

  Najdłuższa linia lotnicza? Raczej chyba "najdłuższy lot bez międzylądowania" jak dla przykładu podaje The Guardian: "World's longest flight to be launched by Singapore Airlines".Widzę dużo minusów przy wypowiedziach osób, którym nie odpowiada taki poziom dziennikarstwa. Czyżby autor artykułu uaktywnił się, czy za dużo tu Sebów i Karin, którzy nie ogarniają j. polskiego ponad 3 klasę szkoły podstawowej?

 • mcguirre

  Oceniono 27 razy 23

  Nie linia tylko połączenie lotnicze. Obsługują je linie Singapore.

 • super_lolo

  Oceniono 28 razy 20

  Linia lotnicza Singapore Airlines rozpocznie obsługę najdłuższej linii lotniczej... hmm... interesujące. A ta najdłuższa linia obsługuje jakieś połączenia?

 • mamagda3

  Oceniono 12 razy 10

  Kto tu pisze na tym portalu? Nie ma NAPRAWDĘ ludzi w tym kraju, którzy opanowali podstawy języka polskiego?

 • niezalany

  Oceniono 16 razy 10

  też mi rekord...
  pkp (szczególnie w zimie) potrafi zapewnić podobny czas podróży, i to na trasach liczących zaledwie kilkaset kilometrów

 • grundol1

  Oceniono 12 razy 10

  "Na loty bardzo dalekiego zasięgu stawiają kolejne linie lotnicze, m.in. Singapore, Qatar, Qantas czy amerykańskie United Continental Holdings. Przynoszą one bowiem większe zyski niż loty z międzylądowaniami."

  Kolejny argument, że wielkie huby przesiadkowe tak jak planowany Baranów mogą mieć kłopoty.

 • c.t.k

  Oceniono 13 razy 9

  Centralny Port Lotniczy sprawi,że pasażerowie nie będą musieli się tak,k....,męczyć

 • Oceniono 12 razy 8

  Najdłuższe obecnie połączenie to Quantas Airlines z Perth w Australii do Londynu lub odwrotnie. 14499 km. Redaktorze, więcej wnikliwosci tym bardziej, że sami o tym pisaliście

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX