Komentarze (680)
Prezydent Andrzej Duda podpisał specustawę o Centralnym Porcie Komunikacyjnym
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • pro11ton

  Oceniono 29 razy 17

  Etaty dla przydudasów.

 • wujekdolf

  Oceniono 18 razy 14

  znaczy się... jak znowu nam wyjdzie oszustwo wyborcze :) bo jak nie to nas pozamykają :)))

 • Rbpozar

  Oceniono 14 razy 12

  To już nie powrót do Gierka, tylko wprost do Bieruta... I to po co? Po to, żeby ostatecznie pogrążyć Polskę w zbędnych i niemożliwych do zrealizowania snach prezesa o potędze...

 • burackwlakierkach

  Oceniono 14 razy 12

  Jełopy koni nie potrafią sprzedać a co tam mówić o budowie lotniska.

 • Ha Kade

  Oceniono 24 razy 12

  Kosztować ma wg wstępnych szacunków nie mniej niż 31 000 000 000.00 zł.
  Skąd zostaną wzięte te pieniądze -do dziś nie wiadomo.
  Lotnisko miało być nazwane lotniskiem "Solidarności" ale już wiadomo, że usłużna "Solidarność" zaproponuje w pdpowiednim momencie, żeby było ono lotmiskiem im Lecha Kaczyńskiego.

 • lynxu

  Oceniono 13 razy 11

  Pewnie zaraz wejdzie nowa opłata dodatkowa do biletu lotniczego z przeznaczeniem na nowe lotnisko. Pamiętajcie: Rząd nie buduje za swoje, bo rząd nie ma pomiędzy żadnych, on buduje za nasze. I teraz pytanie: czy to jest najbardziej pilny wydatek jaki mamy?

 • henryk57

  Oceniono 13 razy 11

  Mierzeja Wiślana już przekopana ,milion samochodów już jeździ ,milion mieszkań dla "pustaków" wybudowano , większe dopłaty dla rolników w Brukseli "załatwiono",autostrad i dróg szybkiego ruchu to wybudowano już chyba z tysiąc kilometrów i to z symboliczną złotówkę , teraz będziemy mieli mega lotnisko dla milionów Polaków bogatszych o 500+. a kolano jak bolało tak boli.

 • w.s3

  Oceniono 11 razy 11

  Nie ma kasy na niepełnosprawnych a jest na lotnisko???????????? I nasze zadupie ma konkurować z Berlinem. Wszyscy mają być zajęci lotniskiem a PiS wykona w wtedy nocną porą jakiś cichy przekręt. Następnie ogłoszą,że budowa lotniska będzie w późniejszym terminie.

 • ja.szela

  Oceniono 13 razy 11

  Chyba kogoś pogoiło że będę jechał 2,5 godziny pociągiem na lotnisko. Musiałbym z domu wyjść jakieś 5 pięć godzin przed wylotem i to pod warunkiem że pociąg idealnie się zgra z samolotem.

 • czechy11

  Oceniono 13 razy 11

  Pierdy dla ubogich.

 • lubicz56

  Oceniono 13 razy 11

  ... Początkowo port ma obsługiwać ok. 45-50 mln pasażerów rocznie, a docelowo nawet 100 mln. ... A jeszcze później, to już zer zabraknie. Jedynym lotniskiem na świecie majacym 100 milionów obslugiwanych pasażerów to Hartsfield-Jackson w Atlancie w stanie Georgia, USA. Najwiekszy lotniskowy hub na świecie.

 • jare_jare

  Oceniono 19 razy 11

  Brawo. Wywłaszczą grunty poniżej ceny rynkowej ze sporym zapasem km kwadratowych, po czym - możliwe - że puszczą je po czym cena wzrośnie. Jak się czuje suweren który głosował na PiS i właśnie zostaje zmuszony do przekazania ojcowizn i ogólnie swoich dobytków za grosze? Pewnie ta grupka tym razem nie zapomni do 2019 roku, a reszta sekty tylko głośno klaszcze. No i ten gorszy sort, lewactwo, cykliści i inne wzgardzane grupy - może i gadali sensownie ale to z założenia jest złe, no bo przecież PiS, Honor, Ojczyzna!

 • srauciepies666

  Oceniono 17 razy 11

  On wszystko podpisuje wiec nie wiem po co pisać ze to pilna informacja.

 • reden01

  Oceniono 10 razy 10

  Dokładnie tal samo było z Nową Huta.
  Też osiedle na 50 tys meszkańcow.
  Też sie nikogo o nic ne pytali. I zapłacili grosze.
  Komuna wraca....

 • a488151

  Oceniono 10 razy 10

  Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim słuchanie obywateli - to są zasady, którymi będziemy się kierować" - powiedziała Szydło w Sejmie

 • ukos

  Oceniono 12 razy 10

  Lipiński: mamy dużo stanowisk. I chcemy jeszcze więcej. Za chwilę jakiś Misiewicz zostanie Centralnym Narodowym Projektantem Centralnego Narodowego Misia 2018. A potem Jeszcze Centralniejszym i Narodowszym Nadprojektantem Jeszcze Centralniejszego i Narodowszego Misia Tysiomdzlecia.

 • fctheduck

  Oceniono 10 razy 10

  A czegoś nie podpisał? Tylko po cholerę nam to lotnisko, miliardy pójdą w błoto, za to będą setki posadek dla Misiewiczów i niezliczone przewały dla firm kolesi. To Centralny Przekręt PiS, a nie lotnisko.

 • saksalainen

  Oceniono 16 razy 10

  Tytuł bez sensu, "Lotnisko w Baranowie powstanie". Żadne lotnisko nie powstanie, ale kolejny wielki odwiert w budżecie dla wiernych towarzyszy z PiSu otwarty.

 • poppers68

  Oceniono 11 razy 9

  W wyborach 2015 caaaały region Mazowsza tłumnie zagłosował na PIS.
  I co, kochani mieszkańcy gmin przeznaczonych do wysiadki - zadowoleni?

 • vald

  Oceniono 9 razy 9

  Zmienianie komuś życia , bo ktoś ma pomysł na jakiś port to zaprzeczenie równości stron i mieszanie się do prywatnej własności. Ale jeśli już tak Państwo sobie rości prawa do rozporządzanie tą własnością, niszczenie komuś miejsca do życia to niech zapłaci .Ale nie cenę rynkową, tylko np. jej trzykrotność. To jednak jest wywracanie komuś życia .Człowiek ma prawo nie chcieć się na nowo budować szukać spokojnego miejsca dożycia.
  I za wchodzenie z butami w czyjeś życie państwo powinno zapłacić z nawiązką.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 11 razy 9

  Poczekajmy spokojnie na bek baranów z Baranowa jak ich już w doopę wyroochają...

 • dyskootantka

  Oceniono 13 razy 9

  Pokazali tylko, że nie zdają sobie sprawy z tego, czym jest wybudowanie, uruchomienie i działanie dużego lotniska.

 • pawlan

  Oceniono 9 razy 9

  Tak sobie popatrzyłem na grafikę o długości połączenia kolejowego z Baranowem.Wynika z niego że przez CPL pociągiem z Krakowa do Gdańska będzie można przejechać w 3 godziny. Dziś najdroższe "biedapendolino" przejeżdża tę trasę w ponad 5 godzin. Po co w takim razie latać na tej trasie samolotem? Lot trwa godzinę, ale trzeba doliczyć jeszcze trasę na lotnisko, kontrolę, odprawę i dotarcie z docelowego lotniska na miejsce czyli około 3 godzin... W takim razie po co wtedy utrzymywać połączenia lotnicze pomiędzy polskimi miastami? Pomijam, że ten projekt jest dokładnie tak samo rentowny i możliwy do realizacji jak elektrownia atomowa, przekopanie mierzei wiślanej czy miliony samochodów elektrycznych, tanie mieszkania, mosty etc. Przy takich słomianych inwestycjach najlepiej zarabiają krewni i znajomi kaczorka.

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 9 razy 9

  kult cargo w środku europy - oto dzieło wielkiej polski. brawo pis.

 • andrew1507

  Oceniono 9 razy 9

  Komuna II z gigantomanią, to się musi skończyć fatalnie dla pis i jego notabli....

 • cmok_wawelski

  Oceniono 11 razy 9

  Wizja przyszlosci za kilkanascie lat, (bo ten temat w bogatszych niz Polska krajach juz przerabiano):

  'Obecnie na lotnisku trwają prace polegające na malowaniu żółtych krzyżyków na pasach startowych (w sumie 4000 metrów kwadratowych). To znak dla pilotów, aby tutaj nie lądowali.

  Jedynym niezdewastowanym obecnie obiektem jest wieża kontroli lotów'

  'Bezpośrednio w sąsiedztwie lotniska widma znajduje się miasto widmo - Sesena.
  Planowano wybudować w nim 13 000 domów i apartamentów. Powstało tylko 5 000 i większość z nich pozostała w stanie surowym.'

  ;Budowę rozpoczęto w 2008 roku i ukończono w 2009 łącznym kosztem 1,1 mld euro. W zamierzeniu miało ono obsługiwać Andaluzję i Madryt - na trasie do lotniska kursował pociąg pokonujący trasę w 50 minut.
  Ówczesny rząd Hiszpanii wydał 140 milionów euro na reklamę tego portu lotniczego w okolicy.'

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX