Ile zapłacisz za obiad z miliarderem? Ktoś właśnie położył na stole okrągłe 12 mln złotych

W ramach corocznej aukcji internetowej organizowanej przez Warrena Buffetta, kolejny szczęściarz będzie miał okazję usiąść z nim przy wspólnym stole. W tym roku musiał za tę przyjemność zapłacić aż 3,3 mln dolarów. Zebrane pieniądze trafią jednak na szczytny cel.

W tym roku pragnący zachować anonimowość uczestnik aukcji wylicytował wspólny posiłek z Warrenem Buffettem za 3,3 mln dolarów. To trzeci wynik w historii pod względem wysokości zebranej sumy. Dotychczasowy rekord z 2016 roku wynosi 3,46 mln dolarów.

Zebrane pieniądze trafią do pochodzącej z San Francisco fundacji Glide, zajmującej się pomocą osobom bezdomnym. Rocznie dysponuje ona budżetem w wysokości kilkudziesięciu milionów dolarów. Pieniądze za obiad z Buffettem stanowią solidny zastrzyk dla fundacji (czasem to nawet 10 proc. rocznego budżetu).

Już od 18 lat amerykański miliarder organizuje aukcję internetową, w ramach której zwycięzca wraz z gronem maksymalnie siedmiu swoich przyjaciół może zjeść obiad w jego towarzystwie. Cała grupa spotka się z Warrenem Buffetem w nowojorskiej restauracji Smith & Wollensky znajdującej się na Manhattanie.

Czytaj też: Gates i Buffett nie lubią kryptowalut. "Bitcoin jest jak trutka na szczury, do kwadratu"

Podczas wspólnego obiadu 87-letniego Buffetta można zapytać praktycznie o wszystko. Tematyka rozmów jest całkowicie dowolna.

Na pomysł aukcji wpadła lata temu żona miliardera. Susan Buffett działała we wspomnianej wcześniej fundacji Glide. Pierwsza zbiórka odbyła się w 2000 roku. Wtedy anonimowy zwycięzca zapłacił raptem 25 tys. dolarów. Obiady z Warrenem Buffettem pozwoliły zebrać na cele charytatywne już 25 mln dolarów.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (29)
Warren Buffett - obiad z miliarderem za 12 mln złotych
Zaloguj się
 • catch36

  Oceniono 22 razy 14

  Nie lepiej by było zjeść ze mną - za milion zdradzę sekret jak się dorobić (wam za darmo), zgłoś się do ministerstwa środowiska z firmą krzak po pozwolenie za sprowadzenie śmieci, sprowadź śmieci i zbierz kasę, podpal śmieci - i jesteś milionerem. Przynajmniej tak się robi w państwie pis

 • aa1000

  Oceniono 5 razy 5

  Czy pani poseł Pawłowicz nie mogłaby zorganizować lanczu w sejmowych ławach?
  Oczywiście, też na zbożny cel.

 • 34 bezel

  Oceniono 9 razy 5

  Podczas obiadu miliardera można pytać o wszystko, ale czy odpowie?

 • archieil

  Oceniono 6 razy 4

  Jeśli dobrze kojarzę ostatnie niusy to stawiałbym na Muska chcącego się dowiedzieć czy oprócz cukierków powinien też robić lizaki.

 • nanorobot

  Oceniono 3 razy 1

  To jest komiczne jak ludzie podziwią jednego z największych pasożytów w dziejach ludzkości. Czy ten człowiek zrobił cokolwiek produktywnego oprócz zgromadzenia kupki pieniędzy dla samego jej zgromadzenia?

 • glinda53

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Warren Buffet ,jestem pewna ze zaplaci pan za obiad ze mna wiecej jak pan obecnie dostal,dowiedzialby sie pan szczerze i otwarcie na jakich fundamentach wiekszosc biznesow jest budowana ,wlasnie kosztem ludzi itd.itd czekam na zaproszenie :-))))

 • krzywelustro

  Oceniono 11 razy 1

  Fajny sposób na zostanie miliarderem: ogłosić aukcję na zjedzenie obiadu w jego towarzystwie.

 • mr_gm

  0

  Gość wydał 3 bańki, a już przy zupie zapyta w co inwestować w ciągu najbliższych 5 lat i jest do przodu na gruby hajs.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX