Polska spółka będzie sprzedawać pizzę Rosjanom. AmRest otworzy tam aż 200 lokali Pizza Hut

AmRest rusza na Europy Wschodniej. Mająca swą siedzibę we Wrocławiu spóła będzie miała teraz wyłączność na prowadzenie lokalów pod marką Pizza Hut w Rosji, Azerbejdżanie oraz Armenii.

Spółki zależne AmRestu sfinalizowały umowę franczyzową z Pizza Hut Europe S.à.r.l. oraz umowę nabycia aktywów (APA) z Yum Restaurants International Russia and CIS LLC, skutkiem czego AmRest OOO stanie się wyłącznym master-franczyzobiorcą dla marki Pizza Hut w Rosji, Azerbejdżanie i Armenii, podał AmRest. 

W wyniku finalizacji MFA AmRest OOO stanie się wyłącznym master-franczyzobiorcą dla marki Pizza Hut w Rosji, Azerbejdżanie i Armenii. Ponadto, AmRest OOO obejmie rolę franczyzodawcy dla 29 restauracji aktualnie prowadzonych przez niezależnych sub-franczyzobiorców w wymienionych krajach

- czytamy w komunikacie.

Celem umowy jest otwarcie na rynku rosyjskim ponad 200 restauracji Pizza Hut w okresie 5 lat. Ramowa umowa została zawarta na okres 10 lat z możliwością jej przedłużenia po spełnieniu określonych warunków, podano także. 

Jednocześnie AmRest informuje, że w wyniku finalizacji APA Pizza Company nabyła aktywa wykorzystywane obecnie do prowadzenia 16 restauracji Pizza Hut formatu Pizza Hut Express oraz Pizza Hut Delivery w Moskwie

- czytamy dalej.

W związku z finalizacją Umów oraz umów im towarzyszących spółki zależne AmRest zapłacą PH Russia 142,6 mln rubli (2 mln euro).

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma rozwija też działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

Więcej o:
Komentarze (19)
AmRest właścicielem sieci Pizza Hut w Rosji, Armenii i Azerbejdząnie
Zaloguj się
 • Janusz Marian

  Oceniono 5 razy 3

  AmRest spółką z Wrocławia... Eh... Normalnie pomyślałbym że to clickbait ale znając dziennikarstwo czerskich to równie dobrze może być zwyczajna głupota.

 • remo29

  Oceniono 2 razy 2

  Polska spółka ;)

 • kixx

  Oceniono 2 razy 2

  Cytuje:
  walne zgromadzenie, po przeanalizowaniu planu przeniesienia oraz sprawozdania zarządu uzasadniającego przeniesienie siedziby statutowej, oba z dnia 28 lipca 2017 roku, zatwierdza przeniesienie siedziby spółki z Wrocławia (Rzeczpospolita Polska) do Madrytu (Hiszpania)".

  Z przeniesieniem siedziby wiąże się m.in. zatwierdzona już zmiana statut spółki, w którym zapisano, że AmRest jest europejską spółką akcyjną z siedzibą w Hiszpanii.

 • ubudubu4

  Oceniono 3 razy 1

  Jest sobie na świecie taka wspólnota Świadkowie Jehowy.
  Żyją oni sobie też w Rosji i mieli ok 400 domów modlitw, ale Putin postanowił sobie wziąć te ich domy więc ogłosił ich terrorystami i zabrał cały ich majątek......
  Tak więc jak wstanie kiedyś Putin lewą nogą to zabierze wszystkie pizzerie AMRES-tu pod byle pretekstem i tak to się skończy........

 • asskon

  Oceniono 5 razy 1

  "spóła będzie miała teraz wyłączność na prowadzenie lokalów.. "
  spóła.. lokalów.. kto to redaguje ?

 • ss2005

  Oceniono 3 razy 1

  Z tego co wiem to ta Spółka zamierza zmienić siedzibę z Wrocławia na Hiszpanię więc słabo z tą "polskością"

 • zigzaur

  Oceniono 3 razy -1

  Chodzi chyba raczej o podpłomyki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX