Allegro Supermarket - to tu wkrótce będziesz kupował żywność przez internet? Wielkie plany giganta

Robert Kędzierski
Allegro planuje ekspansję na rynku sprzedaży żywności online. Wiemy co te zmiany mogą oznaczać w praktyce.

Allegro zamierza poszerzyć ofertę związaną ze sprzedażą żywności przez internet - twierdzi portal Wiadomości Handlowe. Ma o tym świadczyć zatrudnienie Jacka Palca, dotychczasowego prezesa bdsklep.pl, jednego z liderów branży e-grocery.

Doświadczenia z Amazona

Plany Allegro potwierdzać ma nie tylko wynajęcie eksperta związanego ze sprzedażą żywności przez internet. W sierpniu stery w Allegro przejmuje bowiem Francois Nuyts, który pracował na wysokich stanowiskach w brytyjskim, hiszpańskim i włoskim Amazonie.

O tym, że gigant handlu na poważnie traktuje sprzedaż żywności świadczy zeszłoroczne przejęcie sieci marketów Whole Foods. Użytkownicy Amazona mogą robić spożywcze za pośrednictwem strony, mają też dostęp do specjalnych ofert w ramach usługi Amazon Prime. Usługa jest w pewnym zakresie dostępna dla mieszkańców Polski. Nie wszystkie towary dostępne w Amazonie są do nas dostarczane. 

Allegro Supermarket - to tu możesz robić zakupy

Według ustaleń WH Allegro nie stworzy nowego serwisu. Zamiast tego rozbuduje dział Allegro Supermarket. Od pewnego czasu jest on dostępny dla użytkowników. 

Sprzedaż żywności przez internet w Polsce

Decyzja o ekspansji na rynku handlu żywnością przez internet wpisuje się w ogólny trend rynku. Z badań sklepu Frisco.pl wynika bowiem, że branża ta ma szansę na wzrost wynoszący nawet 25 proc. rocznie. Według badań e-shopper prognoza dla Polski przewiduje wzrost na poziomie 8 proc., aż do 2021 roku, kiedy to wartość sprzedaży internetowej wyniesie 13 miliardów dolarów. W Unii Europejskiej do roku 2025  wartość rynku ma wynieść 150 mld dolarów.

Czytaj też: Fenomen Aliexpress. Od nieznanego sklepu do groźnego rywala Allegro.

W Polsce liderem, wśród sklepów, które nie posiadają fizycznej sieci sklepów, jest właśnie Frisco. Supermarkety nie stronią jednak o sprzedaży żywności przez internet - prym wiedzie tu Carrefour - wskazuje go 43 proc. badanych. Z badań przeprowadzonych przez Eurostat wynika, że blisko 25 proc. obywateli Unii Europejskiej w ubiegłym roku kupiło żywność przez internet. 

Poprosiliśmy Allegro o komentarz do publikacji. Tekst zostanie zaktualizowany, gdy go otrzymamy. 

***

Więcej o:
Komentarze (15)
Allegro Supermarket - to tu wkrótce będziesz kupował żywność przez internet? Wielkie plany giganta
Zaloguj się
 • Bonno 4321

  Oceniono 29 razy 21

  Allegro = wysokie koszty sprzedazy, bardzo wysokie prowizje. Brak komentarzy dla dwoch stron tranzakcji. Brak jakiegokolwiek wsparcia sprzedawcow. Jako sprzedawca nie polecam, bardziej oplaca sie inwestowac w rozwoj wlasnych sklepow online i ich promocje i pozycjonowanie.

 • artco1313

  Oceniono 8 razy 6

  Allegro jest tak samo dobre jak booking - do wyszukania oferty - dla wygody zakupu - dla "bezpieczeństwa" - ale jak ktoś chce mieć coś co najmniej 7% taniej dla towarów lub 20% taniej dla produktów to kontakt i zakupy lepiej zrobić bezpośrednio u sprzedawcy na jego stronie www lub emailem

 • hopsiupbec

  Oceniono 7 razy 5

  "Allegro planuje ekspansję na rynku sprzedaży żywności online."

  Już się rozpędziłem i kupię żywność na Alledrogo.

 • pilot.tv

  Oceniono 8 razy 4

  Kupno jedzenia w serwisie Allejuhta za cene 30% drozej? Tylko dla idiotów. Poza tym jakim cudem, bedac w Berlinie Allejuhta dostarczy mi moj zakupiony towar? Kurierzy na rowerkach? STOP dla Alledrogo!

 • xyz_xyz1

  Oceniono 5 razy 3

  Problem w tym iż to za bardzo niema sensu. Jaki ma sens zrobić zakupy jedzenie w Warszawie mieszkając w Łodzi lub Katowicach bo w Warszawie jest sprzedawca owej żywności. Zakup żywności ma sens o ile jest realizowany w markecie co ma magazyn 10 km od mojego miejsca zamieszkania i za 2- 3 godz.będę miał dostawcę z zakupami u siebie.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 9 razy 3

  Na allegro można kupić 1 oryginał Micallef męskiej EDP Yellow Sea -niszowa perełka, a jednocześnie tysiące oszustów hurtowo promuje i sprzedaje "chanelki-armanie-diory-pacorabanny" oryginalne chińskie podróbki testerów perfum po 99-129,99zł i Ciemny Lud kupuje aż furczy! Czy oni nie wiedzą, że lepiej kupić oryginał tanią Escadę albo Davidoff czy cokolwiek innego-byle nie od sprzedawców podróbek D&G za 120zł, bo oni tanie zapachy te mają podróbki sprzedawane, niż płacić tyle a podróbę? Przecież lepiej nawet kupić naturalny olejek eteryczny o przyjemnym zapachu niż te przemysłowe podróby. Nie wiedzą, że to obciach mieć coś takiego, a kto uzywa oryginałów to smród podróbek niestety także poczuje-bo nie mają nic wspólnego z oryginałem poza podobieństwem butelki.

 • zhu1992

  Oceniono 3 razy -1

  Zapraszam na polski darmowy serwis ogłoszeniowy jupee pl

 • kataryniarski

  Oceniono 31 razy -5

  Kupuje żywność online od 3 może nawet 4 lat, głownie w P&P i Tesco, ale wcześniej w Almie i nie wyobrażam sobie teraz stania w kolejce w upale za spoconym Januszem z sześciopakiem Żubra (w puszce!), który zamiast zapłacić, jak typowy analfabeta i nieuk, wystawia łapę brudną z garścią moniaków do kasjerki i: "pani se weźmnie" :D :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX