Zygmunt Solorz-Żak znów na zakupach. Polsat przejmuje Superstację

Robert Kędzierski
Polsat - według nieoficjalnych informacji - przejął Superstację. W portfolio kanałów informacyjnych szykują się spore zmiany.

Zygmunt Solorz-Żak znów coś kupił. Tym razem szef medialnego imperium przejął Superstację - donosi, powołując się na własne źródła, Gazeta Prawna. Warto przypomnieć, że Solorz-Żak w Superstacji miał do tej pory - poprzez kontrolowane przez siebie spółki - kilkanaście proc. udziałów. 

To kolejna tego typu transakcja telewizyjnej spółki polskiego miliardera. W ostatnich miesiącach w ręce Polsatu przeszły też kanały należące do ZPR Media - m.in. Eska TV, Polo TV i Vox Music TV - pakiet większościowy Eleven Sports Network i mniejszościowy Fokus TV i Nowa TV. 

W portfolio Polsatu znajdują się teraz trzy kanały informacyjne: Polsat News, Polsat News 2 i Superstacja. To zapewne wymusi zmiany. Przykładowo, jak podaje Presserwis, Polsat News 2 ma czekać modyfikacja formatu, a dziennikarze Superstacji przeprowadzą się do studia Polsatu. 

Według badania Nielsen Audience Measrement najpopularniejszym kanałem informacyjnym w Polsce w kwietniu był TVN24 - oglądalność wyniosła 4,11 proc. Na drugim miejscu uplasowało się TVP Info z wynikiem 3,42 proc. Polsat News zajął trzecie miejsce na podium z wynikiem 1,07 proc. Superstacja miała 0,14 proc. oglądalności, a Polsat News 2 0,12 proc.

Czytaj też: Telewizja bez telewizji? Smart TV ma sens. Trzeba tylko wiedzieć, co wybrać

Jeśli chodzi o programy informacyjne, najpopularniejsze są Fakty - oglądalność wynosi 21,82 proc, co przekłada się na 2,54 mln widzów. Wydarzenia, emitowane przez Polsat, mają 2,26 mln widzów, oglądalność wynosi w tym wypadku 17,67 proc. Wiadomości ogląda 1,87 mln osób, co daje oglądalność na poziomie 16,60 proc.

Po co Polsat przejmuje kolejne kanały?

Nie ulega wątpliwości, że przejmowanie kolejnych kanałów umacnia pozycję Polsatu na rynku krajowym. Sytuację w szczególności może zmienić przejęcie Eleven Sports oraz wykupienie praw do transmisji rozgrywek Ligii Mistrzów. Od sezonu 2018/2019 przez trzy kolejne lata będą ją transmitować kanały Polsatu. Stacja kupiła też prawa do relacjonowania Ligi Mistrzów siatkarzy. 

Superstacja rozpoczęła emisję w 2006 roku. 

***

Veit Stutz: Zamiast wciąż szukać nowych wyzwań, lepiej dłużej zostać na danym stanowisku i wgryźć się w temat [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (44)
Zygmunt Solorz-Żak znów coś kupił. Polsat przejmuje Superstację
Zaloguj się
 • xouveyer11

  Oceniono 36 razy 30

  Polszmat zaczął dawać doopy piSSowi (Gawryluk), więc Solorz może spokojnie robić swoje biznesy.

 • ad2009

  Oceniono 27 razy 23

  I teraz nastapi repolonizacja Polsatu... a raczej pisizacja .
  Solorz wielu nazwisk to w końcu sprawdzony w bojach towarzysz, z niejednej reki chleb jadł. A reszte obciazy sie poidatkami...

 • hamsterx

  Oceniono 27 razy 23

  to ch...owa wiadomość dla Polaków (nie mylić z suwerenem )

 • maciejwscieklica

  Oceniono 22 razy 18

  no to już koniec Elizy Michalik i Kuby Watłego
  teraz królować będzie chamstwo niejakiego Gzegorza Jankowskiego usłuznie kłapiacego w Polsacie językiem Pisu

 • antybandzior

  Oceniono 24 razy 18

  czerwone pająki oplatają Polskę....

 • tomasz.rze

  Oceniono 20 razy 16

  Jeśli Kuba Wątły zniknie z polsatowskiej Superstacji, to wiadomo będzie, czyje kacze łapki były w to zamieszane.

 • kuma1

  Oceniono 15 razy 13

  Do TVP dołączył Polsat tfu. TVN powinien przejąć gwiazdę "Superstacji", świetną, inteligentną dziennikarkę panią Elizę Michalik z jej autorskimi programami. Programy Elizy Michalik biją na głowę pyskówki Moniki Olejnik.!

 • konigin

  Oceniono 17 razy 13

  Polszmat forpoczta pisdziej dekoncentracji mediow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX