300 zł wyprawki dla ucznia. Jak, gdzie i do kiedy można złożyć wniosek? Lepiej się pospieszyć

Ruszyła kampania informacyjna dotycząca świadczenia "Dobry Start", czyli 300 zł rocznie na każde dziecko w wieku szkolnym. Wnioski on-line będzie można składać już od 1 lipca, m.in. przez systemy bankowości internetowej. 

Świadczenie "Dobry Start" wynosi 300 złotych i jest wypłacane na każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia przez nie 20. lub 24. roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Rodzice mogą się starać o pieniądze bez względu na dochód, jednak niezbędne jest złożenie wniosku.

Uwaga rodzice przedszkolaków i dzieci uczęszczających do zerówki! Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

Jak złożyć wniosek o "Dobry Start"?

Wnioski on-line o świadczenie "Dobry Start" będzie można składać od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny (empatia.mrpips.gov.pl) albo przez systemy bankowości internetowej niektórych banków (czyli tak jak przy 500 plus). Banki, które udostępnią wnioski online, to: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Bank Polskiej Spółdzielczości oraz wybrane zrzeszone banki spółdzielcze, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PKO Bank Polski (oraz Inteligo), BGŻ BNP Paribas i SGB-Bank oraz wybrane zrzeszone w nim banki spółdzielcze. Bank Zachodni WBK włączy się z kolei w akcję informacyjną o programie zachęcając do złożenia wniosku korzystając z profilu zaufanego.

W formie papierowej wnioski będzie można składać z kolei od 1 sierpnia. Wnioski o świadczenie "Dobry Start" będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje. Mowa m.in. o urzędach miast/gmin czy ośrodkach pomocy społecznej.

Ministerstwo Rodziny zwraca uwagę, że złożenie wniosku o świadczenie "Dobry Start" w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.

Wnioski złożone po tym okresie będą rozpatrywane w ciągu dwóch miesięcy. Tyle czasu ma zająć rejestracja zgłoszenia i wypłata pieniędzy.

Warto pamiętać, że dokument należy złożyć nie później niż 30 listopada. Po tym czasie wnioski nie będą rozpatrywane.

Wybrani ministrowie i eksperci z Ministerstwa Rodziny i Edukacji Narodowej wezmą udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej.

Ministerstwo szacuje, że programem objętych może być nawet 4,6 mln uczniów. To 3,4 mln rodzin. Łączny koszt programu to 1 mld 400 mln zł.

Świadczenie "Dobry Start" jest zwolnione od podatku. Nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

+++

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (53)
300 zł wyprawki dla ucznia. Jak, gdzie i do kiedy można złożyć wniosek? Lepiej się pospieszyć
Zaloguj się
 • Jan Kos

  Oceniono 14 razy 8

  To jest zwykłe korumpowanie wyborców. Żywą gotówą do kieszeni! Dla niepełnosprawnych rząd zafundował też akcję - Aktion T4

 • kurna.poznan

  Oceniono 4 razy 4

  ooo... chociaż coś :) bo tak, 500+ nie ma na jedynaka, za dużo zarabiamy aby dostać zwrot podatku na dziecko, to chociaż te 300 zeta będzie. Cholera, ale i tak na nich nie zagłosuję :D

 • zdad

  Oceniono 11 razy 3

  Piękna by była akcja przekazywania tych 300 PLN na rzecz osób z niepełnosprawnością.

 • Piotr

  Oceniono 11 razy 3

  Ciekawe ile jeszcze tych "plusów" będzie przed wyborami w ramach ogólnopolskiej akcji "dojenie gorszego sortu na kiełbasę wyborczą".

 • pulbek

  Oceniono 2 razy 2

  Na co tę kasę przekazać, żeby maksymalnie wkurzyć pachołków reżimu? Waham się między Centrum Pomocy Uchodźcom PAH a fundacją "Miłość Nie Wyklucza" :-)

 • konigin

  Oceniono 6 razy 2

  Kolejny zastrzyk darmowej kasy dla nieudacznikow, patoli i zwyklych pazerot.

 • Paweł Gorzelak

  Oceniono 1 raz 1

  Witam,

  po promocji z bonami do Biedronki teraz każdy może otrzymać od Citi 400 zł w gotówce. Nagrody gwarantowane dla każdego.
  Osobiście z żoną skorzystaliśmy z takiej promocji przy edycji 300 zł do Biedronki. Wraz żoną wzięliśmy po 1 karcie. Karta bez żadnych opłat. Po spełnieniu warunków otrzymaliśmy vouchery na 600 zł. Potem zrezygnowaliśmy z karty. Za karty nie zapłaciliśmy ani złotówki. Teraz możecie otrzymać nagrodę w gotówce do wydania do dowolny cel.
  Jeżeli skorzystacie ze współmałżonkiem otrzymacie nawet 800 zł. Do wyboru także bony 500 zł do Biedronki, 400 zł do Decathlon lub smartfon LG K4.

  Jeżeli jesteście zainteresowani polecam stronę, poprzez którą dowiedziałem się o promocji i gdzie jest opisane co zrobić by otrzymać nagrody. Dodatkowo na stronie oferty darmowych kont, lokat i najtańszych kredytów.

  kredyty-pasaz.pl/400-zl-gotowce/
  kredyty-pasaz.pl/smartfon-lg-k4-za-wyrobienie-bezplatnej-karty-simplicity/
  kredyty-pasaz.pl/vouchery-na-500-zl-na-zakupy-w-biedronce/
  kredyty-pasaz.pl/voucher-400-zl-na-zakupy-w-decathlon/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX