Ikea nie jest już jedynie firmą meblarską. Szwedzki gigant rozszerza swój asortyment

Ikea jest kojarzona z niedrogimi, ale bardzo dobrze zaprojektowanymi meblami. W ostatnim czasie znacząco rozszerza swój asortyment, współpracuje m.in. z takimi firmami jak Adidas, LEGO czy Sonos.

Zaskakująco długą listę partnerów szwedzka firma ogłosiła podczas Democratic Design Days w Ęlmhult w Szwecji. Wśród nich znalazły się najbardziej rozpoznawalne marki i projektanci na świecie. Pokazuje to, że firma chce wyjść poza meble i domowe artykuły.

Na liście marek znajdziemy uznane jak Adidas i Lego czy nowsze – Sonos (producent sprzętu audio). Są w tym gronie także interesujący artyści i projektanci z różnych dziedzin, m.in. islandzko-duński artysta Olafur Eliasson, projektant mody Virgil Abloh, twórca perfum Ben Gorham, a także producent szkła i ceramiki Per B Sundberg.

Czytaj też: IKEA mocno stawia na ekologię. Plastikowych jednorazówek nie będzie

Choć rezultat współpracy z tymi ludźmi nie jest jeszcze znany, mamy kilka przecieków. Projekt Little Sun Olafura Eliassona to produkty czerpiące energię ze słońca - propozycja dla miliardów ludzi, żyjących bez stałego dostępu do sieci energetycznej.

Inne przedsięwzięcia brzmią bardziej enigmatycznie, na przykład ośrodek kulturalny Saint Heron, który zbada „kreatywną przestrzeń między architekturą, designem, sztuką i muzyką oraz tym, jak może to żyć w naszych domach”. Ciekawostką w tym gronie jest z firma Unyq, która drukarki 3D wykorzystuje do tworzenia protez.

Ikea już od pewnego czasu udoskonala i poszerza swój model biznesowyFirma wprowadziła na rynek meble dla zwierząt, kupiła również startup Task Rabbit, aby umożliwić swoim klientom wynajęcie ekipy do zmontowania mebli.

Dlaczego USA idą na wojnę handlową z całym światem? [W 2 MINUTY]

Więcej o:
Komentarze (20)
Ikea nie jest już jedynie firmą meblarską. Szwedzki gigant rozszerza swój asortyment
Zaloguj się
 • maras63

  Oceniono 6 razy 2

  IKEA "idzie" w sprzedaż internetową. Zrobiłem zakupów drobnych rzeczy za 300 i przeszedłem do rozliczenia. Po podaniu kodu pocztowego dowiedziałem się, że przesyłka będzie kosztować 170 złotych. Podziękowałem.
  PS Nie mieszkam na Spitsbergenie. :-)

 • zdzich02

  Oceniono 6 razy 2

  Przecież sklepy IKEA to obecnie dodatek do działalności Inter IKEA Group. Jedną ze spółek-córek jest Vastint, która jest deweloperem.

 • nalesniku

  Oceniono 2 razy 0

  Robią sieć burdeli z tanimi ale dobrymi dziwkami

 • qlt82

  0

  Ęlmhult? A nie Älmhult?

 • poppers68

  Oceniono 2 razy 0

  Od wielu lat, w wielobranżowej sieci Höffner Möbelhaus w Niemczech specjalizującej się jak nazwa wskazuje - możecie kupić i zestawy naczyń kuchennych sygnowanych przez ESPRIT jak również pościele Joop lub koce , pledy i poduszki.... Hugo Boss.
  Zatem, ten ruch Ikea nie dziwi.

 • anulam

  Oceniono 8 razy 0

  O czym jest ten artykuł?

 • pigeon2

  Oceniono 1 raz -1

  A gdzie informacja "ARTYKUŁ SPONSOROWANY"?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX