"Puls Biznesu": prezes Pekao może przejść do KGHM. Bank zaprzecza, rozważa zawiadomienie prokuratury

"Puls Biznesu" twierdzi, że obecny prezes Pekao może odejść ze stanowiska. Jednym z powodów tej decyzji miałoby być zbliżające się cięcie wynagrodzeń. Bank stanowczo zaprzecza tym informacjom i straszy zawiadomieniem prokuratury i KNF.

"Puls Biznesu" opublikował dziś materiał, który wywołał poruszenie większe, niż można by się spodziewać z jego treści. Dziennikarz "PB", powołując się na nieoficjalne informacje pozyskane z kilku źródeł, stwierdził, że Michał Krupiński, obecny prezes Pekao, ma rozważać odejście ze spółki.

Z jednej strony powodem takiej decyzji miałaby być zmiana polityki dotyczącej wynagrodzeń w państwowych gigantach. Z drugiej, kadrowe decyzje KGMH otwierające drogę do kariery w którejś z międzynarodowych spółek - takich jak KGHM International. 

Problemy z "kominem"?

Według "PB", walne zgromadzenie banku mogłoby w czwartek obniżyć płace w spółce do 7-15-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Decyzja wynikałaby w dużej mierze z klimatu politycznego. Burza w związku z "drugimi pensjami" w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego zebrała swoje żniwo. Najpierw postanowiono obniżyć pensje posłom i samorządowcom, teraz państwowym spółkom "nie wypada już" płacić więcej niż pozwala tak zwana "ustawa kominowa". A ta ogranicza zarobki w spółkach zależnych.

Bank rozważa zawiadomienie do prokuratury

"Puls Biznesu" widzi związek pomiędzy decyzją o obniżeniu pensji a rozważaniami prezesa Pekao. Bank stanowczo zaprzecza w oświadczeniu opublikowanym za pośrednictwem agencji ISBnews.

Bank Pekao SA po raz kolejny kategorycznie zaprzecza nieprawdziwym i nierzetelnym informacjom na łamach 'Pulsu Biznesu' w dniu 18 czerwca 2018 r. w artykule 'Pensje Pekao w... kominie' autorstwa dziennikarza Eugeniusza Twaroga, a dotyczącym przede wszystkim rzekomego zamiaru odejścia prezesa Michała Krupińskiemu z Banku Pekao S.A. do innego podmiotu, a w szczególności KGHM International

Możliwe jednak, że sprawa nie skończy się na samym dementi. W dalszej części komunikatu czytamy bowiem, że bank rozważy powiadomienie prokuratury i KNF.

Bank poinformował, że rozważy podjęcie adekwatnych kroków prawnych, w tym zawiadamianie prokuratury i Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie naruszenie przepisów Ustaw o instrumentach finansowych przez dziennikarza i wydawcę powyższego artykułu "Pulsu Biznesu".

Według banku, gazeta zdecydowała się na publikację, chociaż biuro prasowe i sam prezes prezes Michał Krupiński "dementowali nieprawdziwe tezy zawarte w pytaniach dziennikarza".

Czytaj też: Ile zarabia prezes PKO? Mamy konkretne dane. Liczby są olbrzymie. 

Kim jest prezes Pekao?

Michał Krupiński, obecny prezes Pekao, ma za sobą długą karierę związaną zarówno z biznesem, jak i polityką. W 2008 roku, w wieku zaledwie 27 lat, został zastępcą dyrektora wykonawczego w Banku Światowym. Był też dyrektorem zarządzającym w Bank of America Merrill Lynch, przewodniczącym rady nadzorczej Alior Banku. Pełnił też funkcję prezesa zarządu PZU, a poźniej wiceprezesa zarządu banku Pekao. Zajmował też stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa i pracował w Parlamencie Europejskim.

***

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (36)
PB: prezes Pekao może przejść do KGHM. Bank kategorycznie zaprzecza, rozważa zawiadomienie prokuratury
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 45 razy 37

  Taaaa, w Polsce jest pełna demokracja, wolność słowa i w ogóle, skoro spółki skarbu państwa grożą dziennikarzom prokuratorami!

 • floryda77

  Oceniono 33 razy 31

  A Witold Ziobro razem z nim przejdzie do KGHM. Tak się doi państwo za PIS.

 • g.lem

  Oceniono 33 razy 27

  W pale się nie mieści! Za spekulacje w prasie dojna zmiana straszy prokuraturą! To jest demokracja czy jakiś stalinizm?!

 • cezaryk

  Oceniono 20 razy 20

  Najbardziej wiarygodne są wiadomości zdementowane i postraszone prokuraturą.
  No teraz to już nikt nie będzie wiedział, że prezes za mało zarabia.

 • evergreen111

  Oceniono 22 razy 18

  W PiSie debil pogania debila. Za słowa "obecny prezes Pekao może odejść ze stanowiska" do prokuratury? A gdzie tu złamanie jakiegoś prawa???.

 • norman67

  Oceniono 15 razy 13

  PiS gęby z frazesami, a wystarczy popatrzeć - debile, q/wiarze i złodzieje.

 • kiesier

  Oceniono 11 razy 11

  Przeszkolcie kilku sołtysów w zakresie umiejętności stawiania parafki. Za 10.000zł będą prezesi jak złoto.

 • kiesier

  Oceniono 10 razy 10

  PR w Pekao jest chyba na poziomie przedszkola. Jeśli wygrają z gazetą w "sądzie" to raczej nikt normalny nie będzie chciał mieć z takim bankiem nic wspólnego.

 • sacc77

  Oceniono 13 razy 9

  Z buziaczka podobny do Misiewicza.
  Czy tą samą drogą dostąpił był zaszczytów?
  Kto 27 letniego szczyla w normalnym trybie powołuje na takie stanowisko?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX