To przełomowy moment. Liczba bezrobotnych w Polsce po raz pierwszy może spaść poniżej miliona

Jak wynika z danych GUS, liczba bezrobotnych na koniec maja wyniosła 1 002,2 tys. osób. Tym samym brakuje już naprawdę bardzo niewiele, aby poziom bezrobocia w Polsce stał się wartością sześciocyfrową.

Jak wynika z najnowszych danych GUS, stopa bezrobocia rejestrowanego na koniec maja br. wyniosła 6,1 proc., czyli spadła o 0,2 p. proc. wobec danych z kwietnia i o 1,2 p. proc. wobec danych z maja 2017 r. Tym samym jest oczywiście najniższa w historii. Te dane pokrywają się z wcześniejszymi liczbami podanymi przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jak dodał GUS, liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła w maju br. 120,1 tys. wobec 126 tys. miesiąc wcześniej.

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych na koniec maja 2018 r. wyniosła 1 002,2 tys. Innymi słowy, jeśli tylko te zaledwie ok. 2,2 tys. osób znajdzie pracę, w Polsce liczbę bezrobotnych po raz pierwszy w historii będziemy wyrażać nie w milionach, ale już "tylko" w setkach tysięcy. Niewykluczone, że już w danych za czerwiec zobaczymy historyczny spadek do sześciocyfrowej liczby bezrobotnych.

.. źródło: Spotdata

W porównaniu z danymi z kwietnia br., liczba bezrobotnych spadła o ponad 40 tys. osób (w kwietniu liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 1 042,5 tys.), a w zestawieniu z majem 2017 r. o ok. 200 tys. (1 202,1 tys. przed rokiem).

Najwyższy poziom bezrobocia w ujęciu procentowym zanotowano w powiecie szydłowieckim - 24 proc. Najniższy - w Poznaniu - 1,3 proc.

.. GUS

W ustawie budżetowej na 2018 r. rząd przyjął, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniesie 6,4 proc. na koniec 2018 r. 

***

Emilian Kamiński: Żeby nie być frustratem, zacząłem sam organizować sobie życie [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (45)
GUS: Bezrobocie w Polsce już o milimetry od przełomowego momentu - poziomu poniżej miliona
Zaloguj się
 • jan.go

  Oceniono 15 razy 9

  Choć wcale nie mniej ważne jest to że pracujących jest też najmniej w historii I to jest dopiero kłopot Bo bezrobocie tak naprawdę jest gigantyczne tylko ze ukryte

 • brutalnaprawda

  Oceniono 12 razy 8

  Bo:
  -wyjechali
  - stracili uprawnienia do zasiłków i pracują na czarno
  - bo w d..ie mają statystyki i pracują na czarno
  - bo dostają 500+ i teraz 300+ więc po uj pracować , robić dzieci czasami bywa przyjemniej
  .............................................................

 • lob1

  Oceniono 9 razy 7

  Gdyby rząd zafundował 45oozł na rękę to by się znależli bezrobotni.A kto będzie pracować za 15o0zł.????głupi,woli żebrać albo kraść.Ma więcej korzyści z tego niż zaiwaniać 10 godz.dziennie za takie marne pieniądze.Rząd chce nam zamydlić oczy,jak to dobrze rządzą i jak to Polacy są już zamożniejsi/ wypowiedż Morawieckiego/? co to jest zamożniejsi??????zamożny to jest pan Morawiec,bo ma miliony na koncie,a my gorszy sort wystarczy tylko pensji na 2 tygodnie,.

 • normalny_ludz

  Oceniono 15 razy 7

  Nie ma bezrobocia w tym kraju.Nie można znaleźć pracownika do prostych prac za 15zł/h.
  Ci co chcą,to pracują.Reszta wali jabole za 500+. Tyle w temacie bezrobocia.

 • piotre1987

  Oceniono 6 razy 4

  W Polsce jest bezrobocie ok 15 % bo jak jest 16 milionów pracujących a osób w wieku produkcyjnym jest 24 miliony to o co kaman??? Po prostu ludzie nir rejestruja sie w PUP bo tam to zawsze kolejki ciagle czegoś chcą nic nie pomoga i daja najgorszą prace jaką im pracodawcy podrzucaja a jak nie weźmiesz to wykreslaja więc tam spada, ogólnie przy tak niskim bezrobociu płace powinny iść o 10 % minimum do góry a nie minimalna o 5 % pieknie nam rząd tu bangladesz urządza.

 • stachud

  Oceniono 4 razy 4

  To już wszyscy wyjechali?

 • kalisadawa

  Oceniono 3 razy 3

  "Tym samym brakuje już naprawdę bardzo niewiele, aby poziom bezrobocia w Polsce stał się wartością sześciocyfrową" - ten tekst potwierdza niskie bezrobocie, które powoduje że nawet w GW biorą ludzi z łapanki i bez podstawówki... O tempora o mores. Niechże wróci "zdrowe" bezrobocie! Inaczej pogrążymy się w chaosie!

 • Pawel Niemiec

  Oceniono 9 razy 3

  Choooj z tym jak i tak pracy niema a jak już jest to za ochłapy .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX