W Carrefour teraz zrobisz zakupy i wypożyczysz. samochód. Sieć handlowa wchodzi w carsharing

Francuska sieć handlowa nawiązała współpracę z firmą 4Mobility. Klienci niektórych warszawskich sklepów Carrefoura będą mogli skorzystać z aut na minuty.

Rozpoczęcie współpracy przez Carrefour Polska i 4Mobility to niewątpliwie nowość na polskim rynku. Dzięki umowie partnerskiej podpisanej przez obie firmy klienci trzech warszawskich hipermarketów Carrefour – w Centrum Handlowym Atrium Targówek (ul. Głębocka), Centrum Handlowym Wileńska (ul. Targowa) oraz Centrum Handlowym Arkadia (Al. Jana Pawła II) – będą mogli skorzystać w prosty sposób z usługi carsharingu, czyli wypożyczenia auta na minuty.

Dzięki aplikacji Mój Carrefour klienci handlowego detalisty będą mogli korzystać z niższych cen wypożyczenia oraz korzystać z dodatkowych kuponów zniżkowych.

Współpraca carsharing z 4Mobility to pierwsza taka akcja w Polsce, która pozwoli nam zaoferować jeszcze więcej korzyści naszym klientom. Dzięki nowej usłudze, będą oni mogli szybko i łatwo wrócić ze swoimi zakupami do domu lub pojechać na spotkanie z przyjaciółmi.

– mówi Grzegorz Wazowicz, dyr. usług finansowych i handlowych Carrefour Polska.

Nasza obecność przy sklepach sieci Carrefour jest istotnym elementem w strategii rozwoju naszych usług carsharing. Auta na minuty dostępne w tym miejscu będą atrakcyjne zarówno dla pracowników, klientów centrów handlowych oraz mieszańców najbliższej okolicy

– podkreśla z kolei Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility. 

Wypożyczanie aut na minuty to kolejna usługa wpisująca się w ekonomię współpracy, z którą oferuje Carrefour, choć pierwsza w ramach współpracy z zewnętrznym partnerem. Sieć oferuje już usługę SąSiatki, która umożliwia klientom uzyskiwanie zniżek na własne zakupy w Carrefour w zamian za dostarczanie zakupów sąsiadom.

Na dobry początek Carrefour oferuje swoim klientom kupon rabatowy o wartości 20 złotych na przejazdy pojazdami 4Mobility. Oczywiście, poprzez aplikację Mój Carrefour.

Opcja wypożyczania aut na minuty to nic nowego globalnej sieci Carrefour. Już w 2016 roku możliwość korzystania z usług carsharingu mieli klienci niektórych sklepów sieci we Włoszech czy we Francji.

Carsharing przez wielu uznawanych jest za alternatywę dla komunikacji miejskiej, taksówek czy własnego auta. Samochód można wypożyczyć nawet na kilka minut (albo na dłużej) – wystarczy do tego aplikacja na smartfona i rejestracja w systemie. Minuta wypożyczenia auta kosztuje (w 4Mobility) od 33 groszy plus 80 groszy za każdy przejechany kilometr. W przypadku zakupów takie rozwiązanie może być dobre dla osób, które zrobiły większe niż planowały.

Więcej o:
Komentarze (4)
W Carrefour teraz zrobisz zakupy i wypożyczysz? samochód.
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 3 razy 3

  to nie jest carsharing, tylko zwykła wypożyczalnia. carsharing to dzielenie się np. autem przez prywatnych ludzi.

 • Peter Parahuz

  Oceniono 2 razy 2

  brak istotnej informacji: gdzie mam zwrocic auto? do miejsca wypozyczenia? czyli mam zawiezc zakupy do domu, wrocic do sklepu samochodem, a potem drugi raz do domu autobusem/uberem? to moglem od razu zamowic ubera.

 • owrank

  Oceniono 1 raz 1

  jaka pierwsza skoro od kilku miesięcy (może dłużej ?) taka usługa jest dostepna w Ikea gdzie można wypożyczyc na minuty równiez małego dostawczaka. Ma to o tyle więcej sensu, że w Ikea naprawde czasami potrzeba transportu a zwłaszcza jak wiezie się paczki, które nie wejda do małej czy średniej osobówki. Dodatkwo w Ikea, w przeciwieństwie do tego co jest opisane w artykule, ma dużo sensu to, że tym dostawczakiem po dowiezieniu zakupów wracamy na parking Ikea a potem do domu wracamy tak samo jak przyjechaliśmy przed zakupami...

 • kasia.andzia

  0

  wydaje mi się ze auto można zostawić wszędzie, kolejna osoba musi go zlokalizować za pomocą aplikacji, pytanie kto potem będzie zwozić te wszystkie samochody pod Carrefoura, gdy będą stały na mieście

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX