Nowe iPhone'y powinny być tańsze. Apple znalazł właśnie drugiego dostawcę drogich ekranów OLED. Straci na tym Samsung

Koreański koncern LG będzie drugim dostawcą ekranów OLED do nowych iPhone'ów, które zadebiutują na rynku we wrześniu. To ma obniżyć koszty produkcji najdroższych smartfonów w ofercie Apple'a. Przy okazji zmniejszy przychody Samsunga, jego głównego rywala.

Do tej pory wszystkie ekrany OLED instalowane w iPhone’ach X były wyprodukowane przez Samsunga. To się właśnie ma zmienić.

Apple, jak donosi Bloomberg, znalazł drugiego dostawcę kosztownych ekranów, które w znaczący sposób wpływają na końcową cenę flagowego smartfonu amerykańskiego producenta. To Koreańczycy z LG LG Display Co.

Czytaj więcej: Apple we wrześniu pokaże trzy iPhone’y. Najtańszy ma być hitem. 

Początkowo Apple kupi u nowego dostawcy od dwóch do czterech milionów wyświetlaczy OLED. Niewiele w stosunku do jego produkcji – przypomnijmy, że w pierwszym kwartale Apple sprzedał ponad 54 miliony iPhone’ów. Ale nawet tak mały zakup pozwoli Amerykanom wynegocjować lepsze ceny u Samsunga.

Nowy dostawca Apple’a – dwie duże korzyści 

Tak więc Apple upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu. Nowy dostawca ekranów pozwoli obniżyć koszt produkcji smartfonów, a z drugiej strony zmniejszy przychody Samsunga, jego najgroźniejszego rywala.

LG chce ponoć, zdaniem Bloomberga, sprzedawać Apple’owi dużo więcej ekranów OLED niż wspomniane kilka milionów. Pierwsza dostawa to dopiero początek prawdopodobnie większej współpracy Apple’a z LG.

Czytaj więcej: Wojna na aparaty się rozpędza. W LG V40 – nowym koreańskim flagowcu – ma być ponoć aż 5 obiektywów.

 Amerykanie nie chcą jednak uzależniać się od nowego dostawcy. Dlatego w kwestii zakupów ekranów OLED rozmawiają też z ich chińskim producentem, spółką BOE Technology Group.

Wszystko to sugeruje, że nowe iPhone’y mogą być tańsze – zwłaszcza najlepsze modele z wyświetlaczami OLED. Obniżenie ich ceny wydaje się rozsądnym krokiem, ponieważ sprzedaż iPhone’a X utrzymuje się cały czas poniżej oczekiwań zarówno rynku, jak i Apple’a.

Tekst pochodzi z blogu „PortalTechnologiczny.pl”.

Zbigniew Grycan: Dobrze mi się wiodło, bo przede wszystkim dbałem o jakość swoich produktów [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (8)
Nowe iPhone'y powinny być tańsze. Apple znalazł właśnie drugiego dostawcę drogich ekranów OLED. Straci na tym Samsung
Zaloguj się
 • rabin_z_czubow

  Oceniono 6 razy 4

  I tak zarobią Koreańczycy.

 • kaczynski7

  Oceniono 3 razy 1

  sprzedaż iPhone’a X utrzymuje się cały czas poniżej oczekiwań
  hmmm ... a ile to to kosztuje ... cos ok 5000 zl ... znacznie powyzej oczekiwan Kowalskiego. Stad nikła sprzedaz ...

 • 0

  Cena nie adekwatna do możliwości jak za chiński telefonik można kupić za ułamek ceny identyczny pod względem parametrów fon tańszy 5 razy a prawdopodobnie sklepany w tej samej fabryczce co jajfon nie jestem żadna tajemnica ze cena elektroniki niegydy nie przkladala się na cenę produkcji tylko na to ile klient jest skłonny zapłacić za dany prodkukt jajfon wyszedł założenia ze lepiej sprzedać 1 telefon zamiast 5 przy tych samych zyskach.

 • oszrany

  Oceniono 2 razy 0

  Telefon po max 2 latach jest do wymiany , wiec tym razem zamiast kolejnego iPhone kupiłem chińczyka z android oręż z wish za 100 euro jak reszta znajomych radziła. I jestem zadowolony, zamiast 1000 euro wydałem 100 a telefon jak każdy inny, nawet mi się spodobał i zamówiłem kolejnego

 • gregsxf

  Oceniono 4 razy -2

  miałem 2 telefony z ekranami amoled wszystkie ekrany się wypaliły a telefonu poszły na części

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 10 razy -4

  "Apple, jak donosi Bloomberg, znalazł drugiego dostawcę kosztownych ekranów"
  Boże, co za brednie? Znalazł?
  Apple od ponad roku przygotowuję tę produkcję i zainwestowało w to miliardy SWOICH pieniędzy. Taki mają styl. Nie chcą mieć swoich fabryk i dają swoim podwykonawcom pieniądze na stworzenie linii produkcyjnych. Przekazują również swoją autorską technologię produkcji. Tym razem jest to deal z LG.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX