CCC przejmuje za 13 mln zł większość udziałów w internetowym sklepie obuwniczym DeeZee.pl

- CCC przejmie ponad 51 proc. udziałów w DeeZee za 13 mln zł i zamierza stopniowo zwiększać swe udziały w spółce do 100 proc. w ciągu 5 lat -poinformowała CCC.

- W ramach podpisanej umowy CCC zasili kapitałowo DeeZee kwotą 13 mln zł i w zamian obejmie ponad 51 proc. udziałów w biznesie spółki. Jednocześnie strony ustaliły warunki dalszego stopniowego zwiększania udziałów CCC, potencjalnie aż do 100 proc. w ciągu najbliższych 5 lat - czytamy w komunikacie.

Czytaj także: CCC wchodzi na rynek szwajcarski. Kupuje spółkę z blisko 100-letnią tradycją

DeeZee działa na polskim internetowym rynku damskiego obuwia od 2005 roku. Dzięki umowie z CCC, DeeZee skorzysta m.in. ze wsparcia giganta, aby poszerzyć swój asortyment i przyśpieszyć wzrost sprzedaży.

DeeZee dla nas to przede wszystkim jeszcze lepszy kontakt ze światem młodszego pokolenia klientek (wiek 15-24). Pozwoli nam skokowo zwiększyć zakres oferty w modnym produkcie skierowanym do tej grupy, a dodatkowo wzmacni nasze kanały online

- powiedział prezes CCC Dariusz Miłek, cytowany w komunikacie.

- Współpraca z liderem rynku obecnym w 22 krajach, jakim jest CCC, to dla nas szansa na dołączenie do najszybciej rozwijającej się grupy obuwniczej w Europie. Jestem pewna, że potrafimy ją dobrze wykorzystać. Widzimy wiele synergii w segmencie online wszystkich podmiotów Grupy CCC, a także na płaszczyźnie dostępności do produktu, logistyki oraz ekspansji marki DeeZee na rynki zagraniczne. Liczymy też na wzrost popularności marki DeeZee poprzez jej obecność w sieci sklepów stacjonarnych grupy CCC. Wszystkie te zmiany będą miały bezpośredni wpływ na zwiększenie zadowolenia naszych klientów, co jest najważniejsze i na czym zarówno nam jak i CCC bardzo zależy - powiedziała prezes DeeZee Dominika Żak cytowana w komunikacie.

Czytaj także: CCC ma problem z podbiciem Niemiec i Austrii. Rosną straty, kurs akcji leci w dół

DeeZee w 2017 osiągnęła 35 mln zł przychodów, w 100 proc. z rynku polskiego, przy nieznacznej stracie netto na poziomie 880 tys. zł (dane nieaudytowane). Jednocześnie prawie całość przychodów pochodzi ze sprzedaży obuwia damskiego. Na koniec 2017 zatrudniała 50 pracowników i współpracowników.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

+++

Maciej Panek: Byłem na dnie, gdy otworzyłem firmę posiadającą obecnie 3 tys. samochodów [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (5)
CCC przejmuje za 13 mln zł większość udziałów w internetowym sklepie obuwniczym DeeZee.pl
Zaloguj się
 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 5 razy 5

  CCC
  Chiny Chiny Chiny

 • onico_masahuku

  Oceniono 4 razy 2

  wisimito ..

 • my_kroolik

  Oceniono 3 razy 1

  Następny sklep do omijania szerokim łukiem. Mam zasadę: nigdy nic nie kupować w CCC. Ciężko na nią zapracowali swoim aroganckim podejściem do klienta.

 • gaciekesikowej

  Oceniono 3 razy -3

  ja tam nie słucham tych kwękających całe żywota swoje, mnie CCC odpowiada, jedynie co to powinni podciagnąć design swoich brandów. Właśnie czekam na dwie pary butów i jestem przekonany że jak większość zakupów w tym i poprzednim roku będę zadowolony. Generalnie przyzwoity but za całkiem przyzwoite pieniądze aczkolwiek Tommy Hilfigera moglibyście trochę opuścić bo po co mam w Holandii kupować

 • stalowy_jez

  Oceniono 6 razy -4

  Czynaście mylionów. Podbiją świat. Przynajmniej ten po lewej stronie rynku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX