Komentarze (238)
35 mld zł na Centralny Port Komunikacyjny to dopiero początek. Teraz dochodzi 40 mld zł na pociągi na lotnisko
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • vounsky

  Oceniono 17 razy 9

  – A dla kogo ten wywiad?
  – To jest dla telewidzów dziennika wieczornego.
  – O, to bez kozery powiem pińćset! Dziesięć tysięcy! Pięćdziesiąt! Milion!

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 10 razy 8

  Będzie tak, że tych ludzi wysiedlą kopniakiem w d...pę i nic nie dostaną. Rozwalą ziemię, zniszczą Przyrodę, zaleją betonem, a potem prace utkną na dziesięciolecia, bo im się znudzi cała ta zabawa. Chodzi o to, żeby pokazać kto tu rządzi i gdzie władza ma suwerena. I jaką nasza partia ma słuszną linię i komunistyczny rozmach. Banda PiS-owskich debili.

 • ad2009

  Oceniono 9 razy 7

  A jak tam przekop mierzei?
  Czy prom w stoczni szczecińskiej juz gotow do wodowania?

 • suseuek

  Oceniono 7 razy 7

  Szczecin nie potrzebuje CPK - w 2 godziny jestesmy w Berlinie za kilka-kilkanascie EUR...

 • SZCZERZO KŁY

  Oceniono 9 razy 7

  O ile się załozycie że WSZYSTKIE przetargi będa wygrywały firmy załozone miesiac wczesniej przez ludzi którzy dopiero co odeszli z firm kontrolowanych przez PiS?

 • krakman81

  Oceniono 9 razy 7

  Akurat inwestycja, nawet za 40 mld PLN w infrastrukturę kolejową jest jak najbardziej potrzebna. Dla kraju o geografii i demografii taki jak ma Polska, transport kolejowy jest optymalnem wyborem.

  Kolejne Lotnisko, przynajmniej na taką skalę, jest niepotrzebne.

 • drbob20

  Oceniono 7 razy 7

  szczecin-cpk samolotem?? przeciez ze szczecina do berlina to jak rzut beretem. gdansk, krakow i katowice maja niezle rozwiniete swoje polaczenia i do tego rozwojowe. LOT-y lataja na jednym silniku ale pomalowane w czerwone paski/strugi. te pis-dzielcze debile mysla ze unia bedzie im to finansowac. z baranowa beda polaczenia do pacanowa, koziej wolki, sfarnych gaci i babich dolow. moze radom sie zalapie.

 • marywil2012

  Oceniono 13 razy 7

  zbieram te wszystkie komunikaty rządowe i wypowiedzi premiera Morawieckiego. Zobaczymy na jakim etapie będziemy za kilka lat. I ile pójdzie pieniędzy na różne komitety, zarządy, rady, opinie, analizy, propagandę. Spokojnie mogę już teraz powiedzieć, że trzecie tyle. Elektorat za kilka lat będzie dalaj śnił o potędze ale już w kraju, w którym nie wiadomo, która z instytucji jest legalnie wybrana i ma umocowanie. skończą się wypłaty dla emerytów, a rząd będzie wdrażał kolejny program 1000+ na kapliczki domowe.

 • kotwkaloszach

  Oceniono 6 razy 6

  PiSowi proponuje, by jeszcze rozważył pomysł trzypasmowej autostrady na Słowację, w tunelu pod Tatrami...

 • zbig1113

  Oceniono 6 razy 6

  I jeszcze ze 2 mld na prom od stępki...

 • komentarz.24

  Oceniono 6 razy 6

  Czy ktokolwiek pokazał dokument o nazwie "Biznes plan" dla tego przedsięwzięcia ? Albo nawet założenia do niego ?

 • zdradziecka-morda

  Oceniono 10 razy 6

  Po kiego grzyba nam to potrzebne jak mamy Berlin pod nosem? Może bankster Morawiecki to wyjaśni?

 • marc.pl

  Oceniono 7 razy 5

  Fikcja, czyli jak rząd odbudowuje stocznię. Wicepremier Morawiecki w 2017 roku położył stępkę pod budowę promu, na który nie ma nawet projektu. To, co się stało na pochylni Wulkan w Szczecinie, można porównać do położenia kamienia węgielnego pod budowę domu, na który nie ma jeszcze projektu, nie mówiąc o pozwoleniach. Położenie stępki to był teatr, w którym stocznia mająca zbudować prom musiała do zespawania prostej konstrukcji wziąć podwykonawcę. Szumnie rozpoczęta przez rząd budowa promu w Stoczni Szczecińskiej to fikcja bez dokumentacji i pozwoleń.

 • kurdupel0

  Oceniono 7 razy 5

  przygotowują się do kradzieży wszechczasów ?

 • qudaq

  Oceniono 5 razy 5

  Wild Port Baranow. I niech tak zostanie.

 • amgibis

  Oceniono 5 razy 5

  Niech dureń z kotem , premier i ta cała zdeg...... ban.... walnie grzywką o parapet i przestanie marnować nasze ciężko zarobione pieniądze!

 • aronia0

  Oceniono 7 razy 5

  To przerazajace. Chca przez okno wyrzucic 75 mld a nie ma na sluzbe zdrowia, dla niepelnosprawnych, dla nauczycieli itp. Kiedy w koncu Polacy sie obudza i rozpedza to pisowskie szambo na cztery wiatry.

 • trasat47

  Oceniono 5 razy 5

  Pomysły nowych inwestycji są nieracjonalne. Decydenci nie mają pojęcia o gospodarce. Kierują się przesłankami politycznymi, bez związku z realiami gospodarczymi. Dotyczy to egzotycznej polityki energetycznej, nierealistycznych pomysłów na wielkie inwestycje, co jest podobne do politycznych koncepcji międzymorza. Polska staje się krajem nieracjonalnych decyzji. Szybko przyjdzie za to zapłacic.

 • yulek_cezar

  Oceniono 5 razy 5

  Z jednej strony goście stają okoniem UE i w dyskusji z nimi dają sygnały o tym by zrobić POLEXIT z drugiej zaś mają wielkie "dej kase" na ogromne projekty w stylu dworzec lotniczy imienia Lenina które ewidentnie mają konkurować z niemieckimi lotniskami i są zupełnie przekonani, że unia im to klepnie.

  Dziecko wrzeszczy, że nie będzie myć uszu ale domaga się lizaka bo tak.

 • felucjan

  Oceniono 10 razy 4

  "Wild przewiduje pozyskanie środków na infrastrukturę kolejową z finansowania unijnego w tej i kolejnej perspektywie."

  No jasne, unia wam da kasę jak na nią plujecie. Idźcie zapytać swojego mocodawcę - Putina

 • wlodeek

  Oceniono 6 razy 4

  A janusze się cieszą. I jeszcze na pół litra starczy!

 • tutsi.frutsi

  Oceniono 4 razy 4

  Ta brzydka Unia ma dać kasę na dobre pociągi do tego poronionego pomysłu? Czy ktoś za przeproszeniem nie zwariował już do reszty?
  A dziwi mnie to tym bardzoiej, że takich infromacji nie czytają Janusze i Grażyny, beneficjenci Pińćset, więc po cholerę tego typu brednie puszczać w obieg?

 • japiota

  Oceniono 10 razy 4

  Zaczynam dochodzić do tezy że decyzja o wybuchu Powstania Wielkopolskiego była jednym z największych błędów mieszkańców Wielkopolski.

 • marek1937

  Oceniono 4 razy 4

  Przypominam , ze premier Morawiecki obiecał inwestycje wielkości 1 biliona 300 miliardów .
  85 miliardów to "pikuś". Taka drobna suma nie ma znaczenia.

 • 99venus

  Oceniono 5 razy 3

  Ja popieram te plany!Jak zrujnują Polskę i puszczą ludzi z torbami to może naród otworzy oczy.

 • topoco

  Oceniono 3 razy 3

  Ta PIRAMIDA będzie stać 5 tysięcy lat na chwałę wodza.
  Za % kwoty (bo istotna część infrastruktury już istnieje lub stoją tereny państwowe) i można skomunikować autostradami i kolejami lotniska Okęcie, Modlin, Mińsk, Radom, Łódź między sobą i Warszawą. Efekt będzie jak Heathrow, Gatwick, Luton, Stansted, City. A dodatkowo sieć komunikacyjna stworzy warunki dla rozwoju. za parę procent ceny!!!

 • ubrana_prawda

  Oceniono 3 razy 3

  Za 40 mld PLN można reaktywować transport publiczny tam, gdzie on po '89 roku zamarł. Mam na myśli zadupia, gdzie jeżdżą 2 autobusy na dobę po dziurawych drogach z epoki Gomułki i rdzewiejące tory kolejowe z poniemieckimi stacjami kolejowymi z czerwonej cegły, zamienionymi na familoki lub obszczymurownie. Dla PiSu Polska to Warszawka z przyległościami. Reszta obywateli tego kraju ma żyć w XIX-o wiecznych realiach.

 • techno-logik

  Oceniono 3 razy 3

  Chcą walczyć z dopalaczami, ale sami je musza na sobie najsamprzód wypróbować? Druga opcja - psychiatra może już nie pomóc, za późno. Innego wytłumaczenia ja prosty inżynier nie potrafię znaleźć.
  Dla przeciętnego suwerena (i nie tylko) od pewnej kwoty już nie jest istotne czy 10 czy 100 miliardów - jak u dziecka ile - dużo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX