Zamieszanie wokół rzekomej sprzedaży perfum Radosława Majdana na poczcie

W zeszłym tygodniu Vabun, spółka Radosława Majdana, podała w oficjalnym komunikacie, że jeszcze w trzecim kwartale w niektórych placówkach pocztowych pojawią się jej kosmetyki. Tyle, że Pocztę Polską mocno zdziwiła się ta informacja.

Spółka Vabun zajmuje się sprzedażą kosmetyków i perfum pod marką RM Vabun, prowadzi także szkolenia medialne. Powstała w 2015 r. jako efekt współpracy Radosława Majdana z inwestorem Robertem Krassowskim. Aktualnie Majdan ma 32,75 proc. akcji Vabun, 50,10 proc. udziałów należy do MBF Group, zarządzanej przez Krassowskiego. Radosław Majdan zasiada w Radzie Nadzorczej MBF Group.

Kosmetyki Vabun można znaleźć m.in. w drogeriach Hebe, Wispol, Dayli czy butikach Pako Lorente. Oczywiście jednym z priorytetów spółki jest poszerzanie sieci dystrybucji swoich produktów. Właśnie na tym polu doszło do nieporozumienia z Pocztą Polską.

W zeszłym tygodniu Vabun w komunikacie dla inwestorów poinformował o podpisaniu listu intencyjnego z "dystrybutorem zajmującym się umieszczaniem towarów do sprzedaży w placówkach Poczty Polskiej". W ramach tej współpracy kosmetyki i perfumy Vabun miały pojawić się w wybranych urzędach pocztowych. Start programu pilotażowej sprzedaży w niektórych placówkach poczty w województwach pomorskim i zachodniopomorskim zapowiedziano jeszcze na III kwartał br.

Do tego komunikatu ustosunkowała się jednak w środę Poczta Polska stwierdzając, że o żadnej współpracy nic nie wie. - Poczta Polska nie prowadziła rozmów dotyczących dystrybucji produktów Vabun w sieci swoich placówek - poinformowała PAP Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. Siwek dodała, że wody toaletowe i perfumy wymagają rejestracji przy użyciu kas fiskalnych, a placówki pocztowe nie są w nie wyposażone.

W czwartek spółka Vabun opublikowała „informacje uzupełniające i prostujące” do zeszłotygodniowego komunikatu o podpisaniu listu intencyjnego. Wyjaśnia w nim, że poprzedni komunikat został źle zrozumiany.

Z uwagi na niewielkie doświadczenie Zarządu Emitenta [czyli Vabun – red.] w realizacji obowiązków informacyjnych spoczywających na Spółce, przekazana informacja została niepoprawnie zinterpretowana przez część podmiotów, jakie się z nią zapoznały

- czytamy w nowym komunikacie. Vabun tłumaczy, że rozmowy w zakresie sprzedaży kosmetyków nie są prowadzone bezpośrednio z Pocztą Polską, ale z „doświadczonym dystrybutorem”. Dodaje, że żadne wiążące decyzje na razie w ogóle nie zapadły, a plany opisane w komunikacie z 5 lipca „dotyczyły wewnętrznych ustaleń i były wyrażeniem intencji spółki Vabun oraz zainteresowanego nawiązaniem współpracy dystrybutora”. 

Co więcej, spółka Radosława Majdana nie wyklucza, że „w efekcie powielania nieprawdziwych informacji” i „z uwagi na powstały szum informacyjny” nie dojdzie do porozumienia między zainteresowanymi stronami.

Przypomnijmy, że spółka Vabun zadebiutowała 28 czerwca na giełdzie New Connect, na której notowane są mniejsze spółki. Po bardzo udanym debiucie – gdy cena spółki nawet przekraczała 8 zł (kurs odniesienia podczas debiutu wynosił 1,86 zł) w ostatnich dniach kurs spółki spada.

kurs Vabun, stan na 12 lipca godz. 13:40kurs Vabun, stan na 12 lipca godz. 13:40 źródło: stooq.pl

***

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (53)
Spółka Majdana: 'Nasze perfumy będą na pocztach'. Poczta Polska: 'Nic o tym nie wiemy'. Teraz Majdan tłumaczy
Zaloguj się
 • wawiak57

  Oceniono 38 razy 24

  Każdy producent prestiżowych kosmetyków marzy by jego produkty sprzedawano na poczcie. Sukces Majdanie murowany.

 • luke059

  Oceniono 15 razy 15

  spółka oparta na perfumach lansowanych przez drugorzędnego celebryte.
  świetna inwestycja! juz biegne na gielde... tylko w Polsce.. Ha ha ha!

 • bolekbud

  Oceniono 10 razy 10

  "Nasze perfumy będą na pocztach"
  Moze mial na mysli poczty sztandarowe??

 • jego-wysokosc

  Oceniono 20 razy 10

  Te perfumy nie mogły być na pocztach ponieważ półki zajęte są przez modlitewniki i różańce do sprzedaży.

 • bardzozimnylk

  Oceniono 19 razy 9

  Te perfumy pewnie będą tam takim samym bestselerem jak biografia Lecha Kaczyńskiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX