122-metrowy warszawski wieżowiec Spektrum Tower sprzedany za ponad 100 mln euro

Biurowiec Spektrum Tower zmienił właściciela. Dawna siedziba koncernu Telekomunikacja Polska jest teraz biurowcem na wynajem.

Biurowiec Spektrum Tower zmienił właściciela. Dawna siedziba koncernu Telekomunikacja Polska jest teraz biurowcem na wynajem. (fot. materiały inwestora)

Globalworth nabył Spektrum Tower, stołeczny biurowiec klasy A, zlokalizowany przy ulicy Twardej 18, od firmy Europa Capital za ok. 101 mln euro.

"W ciągu niespełna miesiąca od ostatniej transakcji, dzięki której staliśmy się największym inwestorem biurowym na polskim rynku, do naszego portfela trafia kolejna nieruchomość. Po akwizycji Spektrum Tower nasze polskie portfolio przekroczyło 1 mld euro i osiągnęło prawie 375 000 metrów kwadratowych GLA (powierzchnia najmu brutto - red.)" - powiedziała prezes Globalworth Poland Małgorzata Turek, cytowana w komunikacie.

122-metrowy wieżowiec oferuje około 29 500 m2 powierzchni użytkowej, która jest wynajęta w ponad 90 proc.

Czytaj więcej: Ruszyła budowa jednego z najwyższych budynków w Warszawie. Prawie 200-metrowy wieżowiec ma być gotowy za trzy lata

Żaden najemca nie zrezygnował

"Jesteśmy dumni ze sprzedaży do Globalworth Spektrum Tower - biurowca o wysokiej jakości, w którym przeprowadziliśmy remont generalny. W czasie gdy byliśmy właścicielem nieruchomości, nie opuścił jej żaden najemca, co świadczy dodatkowo o sukcesie przeprowadzonej modernizacji" - powiedział director, Asset Management w Europa Capital James Pennington.

Globalworth Poland Real Estate N.V. (dawniej Griffin Premium RE) to polska platforma nieruchomości biurowych, od kwietnia 2017 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest zarejestrowana w Holandii i działa w formule zbliżonej do REIT (ang. Real Estate Investment Trust), co oznacza, że jest firmą powołaną specjalnie do inwestowania na rynku nieruchomości komercyjnych na wynajem.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Te zwierzęta żyją w lasach, rozpoznasz je bez problemu?
1/16Na początek coś naprawdę łatwego. Na zdjęciu jest:
Zobacz także
 • Zakupy Nowelizacja ustawy o zakazie handlu coraz bliżej. Ma uregulować m.in. kwestię placówek pocztowych
 • Radosław Majdan na GPW (po lewej) Zamieszanie wokół rzekomej sprzedaży perfum Radosława Majdana na poczcie
 • Fabryka Toyoty w Jelczu-Laskowicach Produkcja w Polsce rośnie najszybciej w całej UE. Najnowsze dane Eurostatu
Komentarze (19)
Globalworth nabył Spektrum Tower w Warszawie za ok. 101 mln euro
Zaloguj się
 • jelonki

  Oceniono 10 razy 10

  ciekawe czy uruchomili skośną windę, która popsuła się po roku użytkowania i do czasu wyprowadzki TPSA/Orange nie została uruchomiona.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 9 razy 7

  ile??? to 3 letnia pensja Ronaldo

 • asze2

  Oceniono 14 razy 6

  W takich właśnie biurowcach, korporacyjni geniusze wymyślają genialne procedury dla pracujących fizycznie roboli :) :):).A,że jest ich dość spora liczba i muszą przecież udowadniać, że są potrzebni to tych debilnych inowacji jest coraz więcej :)

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 7 razy 5

  Globalworth Poland Real Estate N.V. to polska platforma nieruchomości biurowych.. Nie wpadł bym na to. Firma światowa z siedzibą w świecie i ta niesamowicie ciekawie brzmiąca nazwa... Bo lepiej nosić garnitur firmy Globalworth.. a nie warszawski-wiezowiec.

 • roggeven

  Oceniono 8 razy 4

  Firma rejestrowana w Holandii, ktora idzie w slady Luksemburga.Proponuje inne raje podatkowe: Panama, Cypr(lubia go Ruscy). Te wymyslne nazwy takich przedsiebiorstw, ktore "roluja" polski
  system podatkowy.Nic dodac nic ujac! Proponuje dac firmie nagrode im. sp. dr Jana Kulczyka

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy 2

  Polski wieżowiec w obce ręce, Kaczyńśki, Ty widzisz i nic nie mówisz?

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 0

  *800 tys.€ za piętro, to tanizna:-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje