Przez strajki w Ryanairze nie będzie też lotów z Polski i na nasze lotniska. Znana jest już ich lista

Portal tvn24bis.pl dotarł do pełnej liczby odwołanych "polskich" połączeń Ryanaira w trakcie strajków jego personelu, które odbędą się 25 i 26 lipca.

Ryanair wie już, jakie loty nie odbędą się z powodu strajku jego personelu kabinowego 25 i 26 lipca. Protesty pracowników tanich linii lotniczych we Włoszech, w Hiszpanii, w Portugalii i w Belgii w szczycie sezonu turystycznego dotkną nawet więcej, niż co dziesiątego jego pasażera, który wtedy miał zaplanowaną podróż.

Niestety problemy z wylotem na wakacje lub z powrotem z nich będą mieli również polscy pasażerowie. Portal TVN24bis.pl dotarł do pełnej listy anulowanych połączeń Ryanaira 25 i 26 lipca łączących się z polskimi lotniskami. Oto ona:

25 lipca

- FR1058 Warszawa-Modlin - Bruksela-Charleroi, wylot 9.15

- FR1425 Gdańsk - Alicante, wylot 17.30

- FR6729 Kraków - Bruksela-Charleroi, wylot 8.55

- FR2229 Kraków - Walencja, wylot 11.10

- FR9173 Wrocław - Barcelona-Girona, wylot 21.25

- FR6728 Bruksela-Charleroi - Kraków, wylot 6.30

- FR1057 Bruksela-Charleroi - Warszawa-Modlin, wylot 6.55

- FR1426 Alicante - Gdańsk, wylot 13.35

- FR9172 Barcelona-Girona - Wrocław, wylot 18.25

- FR2228 Walencja - Kraków, wylot 7.40

26 lipca

- FR1001 Warszawa-Modlin - Alicante, wylot 10.45

- FR6729 Kraków - Bruksela-Charleroi, wylot 8.55

- FR6728 Bruksela-Charleroi - Kraków, wylot 6:30

- FR1002 Alicante - Warszawa-Modlin, wylot 6.50

Ryanair rozpoczął już wysyłanie powiadomień do pasażerów anulowanych lotów. Proponuje im dwie opcje - wybór innego terminu, nawet w innych liniach lotniczych lub zwrot kosztów zakupu biletu. 

Czytaj więcej: Ryanair odwoła kilkaset lotów w całej Europie. Nawet 50 tys. pasażerów uziemionych

Ryanair i możliwe strajki w przyszłości

Stewardzi i stewardesy chcą między innymi płatnych zwolnień chorobowych, rezygnacji przez linie z wyśrubowanych limitów sprzedaży na pokładzie samolotów oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów odnośnie czasu odpoczynku załóg.  Chcą też jednolitych warunków pracy dla całego personelu i nie godzą się z koniecznością otwierania kont bankowych w Irlandii.  W sumie na liście ich żądań znajdują się 34 postulaty.

Ryanair otrzymał ją z początkiem lipca i nie chce ich spełnić. Uważa, że warunki pracy i wynagrodzenie, które proponuje są konkurencyjne, zwłaszcza w krajach, gdzie panuje wysokie bezrobocie wśród młodych osób. To sugeruje, że spór nie zostanie szybko rozwiązany i wkrótce możemy usłyszeć o kolejnych strajkach i kolejnych odwołanych lotach.

Tekst pochodzi z blogu „PortalTechnologiczny.pl”

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (12)
Jakie "polskie" loty odwołał Ryanair przez strajki?
Zaloguj się
 • qnqn

  Oceniono 5 razy 5

  To się zle skończy dla Ryanaira. Będą milionowe odszkodowania i po firmie.
  Ojciec mi mówił: skąpy traci dwa razy.

 • rumpa

  Oceniono 4 razy 4

  Zawsze mnie zastanawiało jakim cudem te linie wychodzą na swoje. Różnica w cenie jest czasem porażająca. Jest ktoś kto umie to policzyć? Powiedzmy na przykładzie lotuz Warszawy do Paryża jakimś średniej wielkości samolotem z początku wieku. Ile paliwa i za ile , opłata za lądowanie i przegląd itd

 • hilux_ie

  Oceniono 4 razy 0

  “Stewardzi i stewardesy chcą między innymi [...] oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów odnośnie czasy odpoczynku załóg. Chcą też jednolitych warunków pracy dla całego personelu i nie godzą się z konieczności“

  Po jakiemu to jest napisane, google-translatorowemu? Wstyd.

 • mniklasp

  Oceniono 2 razy -2

  Polacy nie maja jaj , jak mial Reagan , ja bym zamknal jako rzad dostep do lotnisk w Polsce dla tej lini i wpuscil kazda inna nisko kosztowa. Polacy to mieczaki i mocni w pysku

 • gefreiterhaber

  Oceniono 10 razy -2

  O'Leary - wywal te chamidla z serwisku Raynaira,najgorsze chamskie stewardesy plus piloci niedotankujacy, zeby miec pierszenstwo przy podejsciu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX