Komentarze (236)
Rosja nagle pozbyła się 85 proc. obligacji USA. Zniknęła z listy największych zagranicznych inwestorów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 20portal

  Oceniono 9 razy 1

  Putin na urodziny dostał tradycyjne rosyjskie życzenia: cztoby guj stajał i diengi byli. I te życzenia sie nie spełniają. Ani jedo, ani drugie. Ten facet nie jest więc - według pojęcia prostego rosyjskiego zniewolonego prze wieki ludu - mężczyzną.

 • tomasz.rze

  Oceniono 3 razy 1

  Irlandia chyba wie, co robi. A jak nie wie, to się może niemiło dowiedzieć.

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 3 razy 1

  Najwięcej ma Irlandia - ok. 70 tys USD na mieszkańca w obligacjach USA.

 • humidorek

  Oceniono 33 razy 1

  A kto by chciał obligacje bankruta? Rosja wykonała słuszny ruch. Powinni się pozbyć też dolarów na rzecz złota właśnie. Polska też tak powinna zrobić, najlepiej spłacając tymi obligacjami i dolarami nasz dług i nie zaciągać już nowego. Ale my to kolonia, robimy co nam USRAel każe...

 • jur56

  0

  A dlaczego - " .... Elvira Nabiullina, szef Centralnego Banku Rosji, powiedziała, że redukcja była spowodowana oceną ryzyka finansowego, gospodarczego i geopolitycznego, podał raport RT . Nabiullina powiedział, że zakupy złota pomagają w dywersyfikacji bogactwa Rosji.

  Padhraic Garvey, globalny szef strategii dotyczącej zadłużenia i stóp procentowych w ING, powiedział, że dla Rosji było to jak "przejście od bezpiecznego aktywa do ultra bezpiecznego atutu".

  Rosja kupuje duże ilości złota, ponieważ nadal sprzedaje amerykańskie obligacje skarbowe, wyprzedzając niedawno Chiny jako największego posiadacza na świecie o wartości 80,5 miliarda dolarów, według rosyjskiego banku centralnego.... " businessinsider.com/russia-sells-us-treasuries-debt-2018-7?IR=T

 • xennax

  Oceniono 8 razy 0

  bo po prostu potrzebuja kasy. Te obligacje to złoto ale widac maja jakies inne potzreby i tela .

 • mirrad67

  Oceniono 6 razy 0

  Najwyższy przywódca Iranu grozi zablokowaniem wszelkiego eksportu ropy z Zatoki Perskiej, jeśli jej własne zostaną zatrzymane.
  Najwyższy przywódca Iranu, Ajatollah Ali Chamenei, powiedział, że żadne państwo w tym regionie nie będzie eksportować ropy, jeśli wywóz Iran zostanie zatrzymany. To samo zagrożenie zostało wcześniej wypowiedziane przez prezydenta Hassana Rouhaniego.
  Rozmawiając z ambasadorami Iranu i starszymi dyplomatami w sobotę, Chamenei poparł wcześniejsze ostrzeżenie Rouhaniego, by zamknął Cieśninę Ormuz, blokując w ten sposób wszystkie dostawy ropy naftowej z Zatoki Perskiej.
  Oświadczenie to jest odpowiedzią na retorykę antyanudyjską ze strony Stanów Zjednoczonych, które obecnie naciskają na sojuszników, by odcięli irański eksport ropy. Podczas niedawnej wycieczki starszy urzędnik Departamentu Stanu ostrzegł, że ci, którzy nie zdołają zmniejszyć irańskiego importu ropy naftowej do "zera" na początku listopada, będą musieli stawić czoła amerykańskim sankcjom.

 • senioryta13

  Oceniono 2 razy 0

  lepiej napiszcie , co widziecie na zdjeciu, kto kogo ?

 • 4ted

  Oceniono 12 razy 0

  Banialuki piszecie takie w komentarzach, że głowa mała. NIKT nie chce upadku USA, bo zniknie rynek zbytu! Gdybyście mieli pojecie o tym jaki udział w rynku mają klienci z USA to inaczej byście śpiewali. 50% mojej produkcji kupują klienci z USA.

 • mirrad67

  Oceniono 28 razy 0

  I Reżim USSA bul bul na dno !!!!!!! Nawiasem mówiąc polska też powinna pozbyć się jankeskiego długo bo inaczej zatoniemy razem z nimi a raczej przed nimi.

 • szeptun919

  Oceniono 16 razy 0

  Informacja dla najbardziej "zatroskanych" stanem finansów Rosji (ze szczególnym wskazaniem na @Pisul Maximus, @zigzaur i @wiktor_jerofiejew) - drodzy "przyjaciele"! Nie martwcie się aż tak bardzo. Otóż pomimo wojny gospodarczej prowadzonej przez cały "cywilizowany świat" z Rosją i coraz to wzmacnianych sankcji - w ciągu ostatnich trzech lat rezerwy walutowe Rosji wzrosły z 357,6 mld.$ w lipcu 2015 do 460,3 mld.$ obecnie i wciąż rosną, a rezerwy złota wzrosły w tym samym czasie z 1352 ton (lipiec 2015) do 1910 ton obecnie (lipiec 2018) i rosną jeszcze szybciej. Tak, że otrzyjcie panowie łzy - Rosja i jej finanse są w nieporównywalnie lepszym stanie, niż chcieliby jej wrogowie. Oj, nie idzie Zachodowi to rzucanie Rosji na kolana, nie idzie...

 • libero1963

  Oceniono 3 razy -1

  No no, Wacuś i twoi wychowankowie. Do roboty, trzeba powtórzyć wygraną, kak u szydło 1: 27.

 • wagadudu

  Oceniono 3 razy -1

  Wojna...

 • justas32

  Oceniono 29 razy -1

  Patrząc na poziom długu USA - to na miejscu Polski wyprzedał bym amerykańskie obligacje do zera ...

 • adas_tornado

  Oceniono 6 razy -2

  ja pamietam jak ruska trolownia mowila, ze ta rosja taka potezna, ze jak stwierdzi, ze sprzeda wszystkie treasuries to rzuci usa na kolana. No i sprzedala i co????

 • lubella69

  Oceniono 14 razy -2

  No i co z tego??? ....paru 7ydkom w USA spociło się w kroku.... paru ruskich milionerów spociło się w celi.... Soros kazał pisać o Trumpie źle lub wcale. Naczelny organ nowoczesnego marksizmu usłużnie realizuje strategię!

 • 1234pablo

  Oceniono 16 razy -2

  Diengi się skończyły to trzeba sprzedawać. Sensacji nie ma. Dla USA to żaden problem, bo każdy chętnie kupuje ich dług. Więc jakby to się miało zmienić to nie tylko wszyscy posiadacze stracą, ale z uwagi na wielkość gospodarki byłby to największy kryzys w historii. Czyli to się nie zmieni. Bo wszyscy by stracili jeszcze bardziej.
  A to, że gospodarka mniejsza od Holenderskiej usiłują takim działaniem zaszkodzić USA to włóżcie między bajki.

 • ziomekp.1

  Oceniono 36 razy -2

  Informacja dla najbardziej "zatroskanych" stanem finansów Rosji (ze szczególnym wskazaniem na @Pisul Maximus, @zigzaur i @wiktor_jerofiejew) - drodzy "przyjaciele"!!!!! Jedynym krajem który ma jakiekolwiek pieniądze u Rosji jest Korea i ów dług Rosji to marne 300 milionów baksów.
  Walcie się rusofobiczni banderowcy!!!!!

 • princepinot

  Oceniono 8 razy -2

  Rosjanie sprzedali papiery USA za zloto. Zloto wiec tanieje.

 • zigzaur

  Oceniono 7 razy -3

  Putin loguje się na swoje konto w amerykańskim banku. Wpisuje usera: putin. Wpisuje hasło: khuilo (nie do złamania!). Komunikat na ekranie:
  Odmowa dostępu. Hasło za krótkie.

 • rudy_63

  Oceniono 17 razy -3

  Czy warto inwestować w papiery wartościowe w kraju w którym:
  - od trzech lat zmniejsza się długość życia ( GMO, Roundup, Szczepienia) - ewenement światowy
  -coraz trudniej znaleźć pracownika nieuzależnionego od rozmaitych środków psychoaktywnych
  -ponad 50% kadry zarządzającej High tech IT spoza USA (głównie Indie, Chiny) - od lat leci w dół poziom IQ społeczeństwa (GMO, Szczepienia, leki, Roundup. Holywood etc)
  A z drugiej strony wciąż ma śmiercionośne zasoby broni nuklearnej ?
  -

 • zigzaur

  Oceniono 13 razy -3

  Uwaga, trzeciorzymowcy i panslawiści!
  Mam dla was niemiłą wiadomość.
  Chcieliście spieniężyć obligacje USA.
  Tylko że dostaliście banknoty z drukarni Kima.

 • szeptun919

  Oceniono 21 razy -3

  W sytuacji, gdy prezydentem USA jest człowiek skrajnie niestabilny emocjonalnie czy wręcz niezrównoważony psychicznie - takie posunięcie Rosji jest majstersztykiem politycznym i ekonomicznym, gdyż wydziera z ręki szaleńca bardzo silny środek szantażu. Oligarchowie rosyjscy także wycofali z banków amerykańskich niemal wszystkie swoje zasoby tam trzymane. Zresztą znaczną część z nich ulokowano w bankach rosyjskich.Teraz pastuchy mogą im ze swoimi sankcjami "skoczyć na pukiel".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX