Komentarze (93)
Sejm zdecydował. Koniec "gigantycznych i niespodziewanych podwyżek opłat za użytkowanie wieczyste"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • boczny_obserwator

  Oceniono 4 razy 4

  To może rząd zlikwiduje absurd polegający na tym, że podatek od garażu wolnostojącego lub miejsca postojowego w hali podziemnej jest 10x wyższy z metra od garażu znajdującego się w bryle budynku jednorodzinnego. Tyle mówili o rzekomych idiotyzmach prawa unijnego, a tu masz taki kwiatek.

 • six_a

  Oceniono 5 razy 3

  ja bym jeszcze dorzuciła jakieś opłaty za powietrze, które jest nad powierzchnią danej nieruchomości oraz mieszkaniem jednego z x mieszkańców tej nieruchomości. potem za glebę, która znajduje się pod gruntem. no i jeszcze za grunt czy wodę po drugiej stronie globu, bo to że ziemia nie jest płaska, ma swoje oczywiste wady. plus za glebę pod tym drugim gruntem i powietrze nad nim.
  to powinno pomóc w łataniu budżetu.

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 9 razy 3

  No i się zaczną jazdy. Pomijając sprawę podatku katastralnego..
  Wpadnie część"właścicieli" na pomysł zagospodarowania terenu "wspólnego", powiedzmy placyk dla dzieci. A jeden "właściciel" pokaże fcuka i nici z placyku, "róbcie sobie na swoim, a od mojego wara". Nie wiecie, które jest wasze? No to macie kłopot..I tak dalej.

 • polaksk

  Oceniono 3 razy 3

  Bym nie zapomniał, Jakie będzie prawo do gruntu człowieka po 20 latach, który nie wykupi, lub nie będzie płacił opłatę z powodu jej super taniej stawki za metr?

 • czechy11

  Oceniono 6 razy 2

  Złupienie w formie katastru nadchodzi. Tańczcie idioci kady na wszystko brakuje a jak tąpnie koniunktura to bach.

 • ad2009

  Oceniono 1 raz 1

  Cieszcie sie!
  Te same jak za uzytkowanie wieczyste albo wieksze sumy zaplacicie w podatku katastralnym.
  Juz wkrotce, bo po to zostalo zrobione. I nikt sie nie wywinie a dodatkowo zaplacicie za wpis do ksiegi wieczystej...

 • 1theguru1

  Oceniono 3 razy 1

  tia ... dobra wiadomość chyba dla Morawieckiego!

  To tylko przygotowania do podatku katastralnego ...

 • tygrysio_misio

  Oceniono 1 raz 1

  ale tylko mieszkaniowego?
  a co z przekazaniem małej działki w UżW na cele ogródka warzywnego?

 • haalszka

  Oceniono 3 razy 1

  Już nie raz właściciele gruntów plakali jak dostawali wycenę podatku... Z roku na rok jest coraz wyższa, chociaż nic się nie zmieniło. Żadnych nowych dróg, żadnej nowej komunikacji, żadnych wartości dodanych w sąsiedztwie... Chcą mieć łatwą kasę sciagana od ludzi, nie od firm czy spółdzielni bo te mają środki i możliwości żeby pozwać wyceny.. Dziadostwo się dzieje!!!

 • dolorek

  Oceniono 5 razy 1

  Dobra strategia. Dużo dla siebie i ochłap dla elektoratu.

 • Ronald Kurowski

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego teraz?. Obawiam sie ze to ma cos wspulnego z US Congress Acts H.R.1226 & S. 447

 • henio1946

  Oceniono 3 razy 1

  a ja czy będę płacił za centralne ogrzewanie 2000 zł i zakręcone mam grzejniki.

 • matitalolo

  0

  Cieszcie się radujcie się. Takie bzdury mówi człeniu, co nie splamił się uczciwą pracą. Gó... się zna na tym o czym bełkocze. Kolejny absolwent historii na Kul (chyba KK). Ale najważniejsze , że zna program pisdeckiej " jedynie słusznej" partii (program partii programem narodu, już to przerabialiśmy za peerelu - potem były kartki i kolejki ) Także jako kundelek pisdecji wiernie wykonuje rozkazy widzącego z Żoliborza, sfilcowanego naczelnika na kaczych łapach, przy okazji będąc w kolejce do lizania mu rowu .
  P.S. Niech żyje i umacnia się pisdeizm, niech żyje naczelnik zbawca narodu. Naród z pisdecją po wsze kacze czasy.
  Mówimy pisdecja myślimy Jarek, mówimy jarek , myślimy pisdecja.

 • andrzej2310

  Oceniono 2 razy 0

  A w prezencie do tego podatek katastralny dostaną, to się ucieszą bardziej

 • 3-kuleczka

  Oceniono 8 razy 0

  i co w tym dobrego? ktoś mieszka w bloku 12 piętrowym plus parter, czyli 13 rodzin jest włascicielem gruntu pod ich mieszkaniem, ????????????????????

 • bmarten

  Oceniono 3 razy -1

  Kurestwo polega na tym, że oprócz opłaty za użytkowanie wieczyste, trzeba płacić podatek od nieruchomości - za to samo mieszkanie czy garaż podziemny. Pazerność wszelkich rządów i samorządów nie zna granic, ci złodzieje łupią obywateli dwukrotnie za to samo. A teraz robią nam łaskę zamieniając jeden papierek na inny ZA 20 LAT, przy czym nadal będzie obowiązywać ta podwójna opłata w dotychczasowej wysokości.

 • anna.pcz

  Oceniono 10 razy -2

  Sądząc po ilustracjach do artykułów na temat użytkowania wieczystego, piszą je w Agorze niezbyt kompetentne słoiki ze wsi na wynajmie, które nie były i nie będą właścicielami nieruchomości i którym wydaje się, że taka forma własności dotyczy tylko starych blokowisk. Pozdrawiam z nowoczesnego apartamentowca gdzie również, jak każdego, wpakowano nas w syf pn.użytkowanie wieczyste.

 • bolekbud

  Oceniono 10 razy -2

  Jak glosowalo 427 a za bylo 425 to znaczy ze nie tylko Pis glosowal, Tylko 2 glosy wsztrzymujace, prawdopodobnie z PIS.

 • ukos

  Oceniono 7 razy -3

  Samo przekształcenie użytkowania we własność jest jak najbardziej ok, ale będzie się wiązało z dodatkowymi, chociaż jednorazowymi kosztami. Równolegle trzeba będzie płacić podatek od nieruchomości, w tej samej wysokości co ci, którzy już posiadają grunty, a oprócz tego spłacać przez 20 lat raty za przekształcenie albo jednorazowo spłacić od razu 20 rat. Mimo wszystko warto ten jednorazowy (nawet jeśli rozłożony na 20 rat). Co do podatku od nieruchomości obecna i przyszła sytuacja uwłaszczonych nie będzie się różnić od sytuacji pozostałych właścicieli nieruchomości

 • Z P

  Oceniono 6 razy -4

  08-fukiel możesz się zrzec na rzecz usraela.

 • 3guziec

  Oceniono 18 razy -6

  super !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX