Telepizza wycofuje się z Polski? Chodzi o współpracę z Pizza Hut. Spółka zaprzecza

Jak wynika z plotek rynkowych, Telepizza rozważa wycofanie się m.in. z Polski, żeby skupić się na wspólnej ekspansji z Pizza Hut w innych zakątkach świata. Polski oddział zaprzecza tym informacjom.

Informacje o planach Telepizzy co do opuszczenia Polski podał hiszpański dziennik "El Economista". Informuje on, że hiszpańska sieć chce łącznie wyjść z ośmiu krajów, ale to Polska jest spośród nich zdecydowanie największym rynkiem, ze 119 pizzeriami. Pozostałe siedem państw, które Telepizza rzekomo miałaby opuścić, to Rosja, Francja, Wielka Brytania, Maroko, Czechy i Malta. To informacje o tyle zaskakujące, że plany rozwoju sieci np. w Wielkiej Brytanii, Rosji czy Francji były jeszcze niedawno bardzo ambitne. Takie plany miały pojawić się na czerwcowym zgromadzeniu akcjonariuszy Telepizzy.

Powodem decyzji miałaby być potrzeba zaangażowania wszystkich zasobów w działania biznesowe w Hiszpanii, Portugalii, Ameryce Łacińskiej (m.in. Chile, Kolumbia) czy w Szwajcarii. Rozwój na tych rynkach jest osią porozumienia zawartego w maju między Telepizzą a Pizza Hut (czyli największą nieamerykańską i amerykańską sieci pizzerii na świecie). Zakłada on wspólną ekspansję amerykańskiej i hiszpańskiej sieci w tamtym kierunku. Ambitny plan obejmuje otwarcie tam 2550 restauracji w 20 lat, w tym 1300 w pierwszych 10 latach współpracy. W większości będą to lokale pod marką Pizza Hut, a Telepizza będzie franczyzobiorcą. Jeśli Telepizza nie będzie utrzymywała narzuconego tempa otwierania nowych lokalizacji co roku, Pizza Hut będzie mogła naliczać jej kary.

Możliwe, że w krajach, z których według "El Economista" miałaby wyjść Telepizza - czyli m.in. w Polsce - jej restauracje mogłyby zostać przejęte przez Pizza Hut. Rozważane mają być różne formy zacieśniania współpracy pomiędzy oboma spółkami.

Na razie wszystko opiera się jednak na rynkowych sugestiach i plotkach, brak jest jakichkolwiek oficjalnych informacji dotyczących ewentualnego zniknięcia Telepizzy z Polski. Polski oddział zaprzecza tym doniesieniom.

***

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o:
Komentarze (18)
Telepizza wycofuje się z Polski? Firma chyba nic o tym nie wie
Zaloguj się
 • 4v

  Oceniono 14 razy 14

  jadłem to to raz. kilkanaście lat temu. odgrzewane pizze mrożone są smaczniejsze. to był poziom zapiekanki z dworca.

  ludzie to naprawdę jedzą? chyba jakieś bezguścia totalne bez smaku. ja nie potrafię zrozumieć że to nadal istnieje! chemiczny syf! beznadziejna pizza hut to przy tym majstersztyk i delicje!

 • dj.80

  Oceniono 11 razy 7

  Ie wiem, jak z własnej, nieprzymuszonej woli można tam iść na pizzę. Rozumiem kwestię ceny, ale to już chyba wolałbym kupić kawałek dobrej kiełbasy, grahamkę i jakiegoś ogóraska.
  Przeciez tego nie da się jeść. Do tego estetyka "lokalu" na poziomie remizy. Dramat

 • scierplaminoga

  Oceniono 9 razy 5

  jedyne co mieli dobre to pikantny sos, ale ceny i jakość pizzy to jakaś komedia

 • matatjahu

  Oceniono 4 razy 4

  ja zawsze się dziwię, że mając dobre, rodzinne pizzerie na swoich osiedlach, ludzie kupowali tą paszę z telepizza i pizza hut

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 5 razy 3

  Dopiero teraz? Przyglądałem się, jak HQ skurczył się do jednego piętra. Nieoficjalnie, bo pizza słabo się sprzedawała. Tylko, że to było z 15 lat temu. Wtedy ich pizza była wyjątkowo parszywa. Przynajmniej w Warszawie. Parę lat później na jakimś evencie w Gdańsku organizatorzy zamówili Tele na lunch. Była jakby lepsza. Może się poprawili? Nie wiem, nie korci mnie nawet, żeby sprawdzić.

 • sthoss

  Oceniono 3 razy 3

  mogliby. te dodatki zwlaszcza mięsne maja hardcorowo paskudne. Obrzydliwe wrecz

 • beristein

  0

  Pyszna pizza.

 • alexcomp

  Oceniono 4 razy -2

  Jeśli zaprzecza, to sprawa jest przesądzona. A brak konkurencji to bardzo dla nas zła wiadomość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX