Komentarze (312)
Coraz wyższe pieniądze z budżetu państwa na Fundusz Kościelny. O 30 mln zł więcej niż dwa lata temu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • utinamfalsus

  Oceniono 14 razy 10

  W Klechistanie inaczej być nie może. Jak czarni okupanci watykańscy postanowią, tak sprzedajne styropianowe kundle zrobią. Przecież dają NASZE, nie - swoje ! I jedni mogą spokojnie grabić Polskę dalej, a drudzy spokojnie kraść i okradać Polaków. N.p. 120 tys. na miesiąc, a po roku odprawa 7 mln zł ! I jest to WSPÓLNA cecha POPiS-u ! Jedna z b. wielu cech i praw złodziejskich !
  O take Polskie...

 • krzywelustro

  Oceniono 14 razy 10

  Franciszek ogłosił: "Chciałbym Kościoła dla ubogich".
  Polskie klechy z ojcem Rasputinem i Flaszką, arcypasterzem danieli na czele, z dużym zaangażowaniem realizują Jego wskazówki: doją i strzygą owieczki, skutecznie czyniąc je ubogimi. Inne klechy, jak widać, też nie zostają w tyle.

 • sacc77

  Oceniono 25 razy 9

  Aby w POLSCE było NORMALNIE, trzeba co najmniej:

  1. Wypowiedzieć konkordat
  2. Przywrócić przedwojenną procedurę wedle której Watykan zanim mianował biskupa musiał uzyskać zgodę na daną kandydaturę od władz Rzeczypospolitej a kandydat na biskupa musiał składać publiczne ślubowanie na wierność RP.
  3. Wyprowadzić ze wszystkich struktur Państwa funkcjonariuszy obcego państwa - Watykanu czyli:
  . A. Zlikwidować etaty kapelanów
  . B. Zlikwidować etaty katechetów a tym samym Wyprowadzić religię ze szkół
  4. Usunąć z rządu oraz życia politycznego wszystkich członków OPUS DEI i jakiegokolwiek zakonu. Członkowie OPUS DEI ślubowali wierność swej zwierzchności z Watykanu i priorytet religii nad racja stanu Państwa Polskiego i dlatego nie powinni mieć możliwości wpływu na polską politykę. Zakonnicy na stanowiskach rządowych (taki typowy polish joke) tez wiadomo kogo reprezentują.
  5. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalnych
  6. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler po roku 1989
  7. Usunąć z urzędów i szkół wszelkie symbole religijne oraz zlikwidować tzw.katolickie placówki oświatowo-wychowawcze.
  8. Uroczystości państwowe organizować wyłącznie w charakterze świeckim
  9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach jak również za poplecznictwo ochraniających ich biskupów.
  10. Wstrzymać dofinansowywanie "dzieł" KRK z kasy państwa !
  11. Ścigać z urzędu za wywoływanie presji w celu wymuszenia uczestnictwa w praktykach religijnych przez nauczycieli, dowódców i innych osób przełożonych
  12. Zlikwidować przepisy o wartościach chrześcijańskich w radiu i telewizji
  13. Nakazać przestrzegania norm hałasu, niezależnie od wyznania - dzwonić albo wrzeszczeć przez megafon na procesjach na terenach przemysłowych lub w zamkniętych pomieszczeniach
  14. Nakazać organizacjom religijnym przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych wobec osób, które z nich wystąpiły na zasadach przewidzianych w prawie cywilnym

  Kościuszko miał rację pisząc w swoim memoriale:
  - "KOŚCIÓŁ WINIEN BYĆ ODDZIELONY OD PAŃSTWA,
  NIE WOLNO MU ZAJMOWAĆ SIĘ KSZTAŁCENIEM MŁODZIEŻY!.
  NARÓD POWINIEN BYĆ PANEM WŁASNEGO LOSU I JEGO PRAWA POWINNY BYĆ NADRZĘDNE WOBEC PRAW KOŚCIOŁA.
  ŻADNA RELIGIA NIE MOŻE IM PRZECZYĆ ODWOŁUJĄC SIĘ DO PRAWA BOSKIEGO, PRZECIWNIE, KAŻDA RELIGIA POWINNA BYĆ POSŁUSZNA PRAWOM USTANOWIONYM PRZEZ NARÓD"

 • krzywelustro

  Oceniono 13 razy 9

  Polski kościół szybko zmierza do pełnej sekularyzacji: świątynie coraz bardziej puste, księdza chodzącego po kolędzie coraz mniej ludzi zaprasza, coraz mniej ślubów sakramentalnych, wyznawcy toruńskiego Boga Ojca Rasputina Wszechmogącego wymierają, a ci, którzy uważają się za gorliwych katolików, nie przejmują się takimi drobiazgami jak współżycie pozamałżeńskie, antykoncepcja czy podkładanie świni nielubianemu sąsiadowi. Najbardziej świadomi nieuchronności tego zjawiska są ubrani w czarne, różowe i czerwone kiecki funkcjonariusze kultu. Ich działania, aby ten proces powstrzymać, są tylko pozorne. Szkoda im czasu na nauczanie i ewangelizację, skoro podstawy ich luksusowej egzystencji się chwieją. Każdą minutę trzeba więc wykorzystać na tworzenie nieodwracalnych faktów dokonanych, które zagwarantują im komfortowe i dostatnie życie, także po całkowitym zeświecczeniu kraju.

  "Historia vitae magistra est" (historia jest nauczycielką życia), dla nauki cofnijmy się więc o kilka wieków.

  8 kwietnia 1525 r. miała miejsce sekularyzacja zakonnego Państwa Krzyżackiego. W tym dniu Albrecht Hohenzollern, ostatni wielki mistrz zakonu krzyżackiego, mianował się świeckim księciem Prus i przeszedł na luteranizm. Miał jednak świadomość własnej ogromnej potęgi ekonomicznej, z którą polski król musiał się liczyć. Pozwoliła mu ona w znacznym stopniu decydować o warunkach traktatu, który w związku z sekularyzacją zawarł z Zygmuntem Starym. Co prawda na jego mocy Prusy Książęce stawały się lennem Polski, ale prawo dziedziczenia tego terytorium przypadało męskim potomkom księcia pruskiego. Mając tak zabezpieczoną bazę dwa dni później, 10 kwietnia 1525 r., Albrecht Hohenzollern złożył przysięgę wierności Zygmuntowi Staremu (hołd pruski), co zagwarantowało mu bezpieczeństwo państwa i władzy na długie lata. A zrzuciwszy habity, świątobliwi bracia zakonni żyli długo, szczęśliwie i dostatnio, zgodnie ze słowami Pisma rozmnażając się i czyniąc sobie ziemię poddaną (oczywiście, rękami uciskanego ludu).

 • rattus-rattus

  Oceniono 19 razy 9

  158 milionów??? Śmiechu warte. To na waciki!
  Realne koszty dotowania Kościoła Z pieniędzy publicznych wynoszą około 4-5 miliardów zł rocznie (same wynagrodzenia funkcjonariuszy KK w szkołach pochłania około 1,3 mld zł rocznie).
  Cały ten fundusz to zasłona dymna. Stanowi mniej niż 5% daniny państwa polskiego na rzecz Kościoła.

 • baby1

  Oceniono 15 razy 9

  Te 158,5 mln zł, to tylko drobne grosze, w porównaniu do tego ile państwo rzeczywiście łoży na utrzymanie zabobonów. Ile kosztują pensje wszelkiej maści katechetów, kapelanów, pensje wykładowców na wydziałach teologii i różne dopłaty np. do Rydzyka, które idą zupełnie z innych źródeł.

 • rafbla

  Oceniono 11 razy 9

  Banda nierobów i pasożytów w czarnych kieckach ma się dobrze tj.coraz lepiej.Zniszczyć kler!!!!!!!

 • plutoniczna

  Oceniono 16 razy 8

  No, dojna zmiana w natarciu, a ty, zwykły szary człowieku (i lewaku i prawaku) zapierd... na to wszystko.

 • ajatollah_rydzyk

  Oceniono 7 razy 7

  1. Oto wielka "tajemnica" wiary: EURO, FRANKI i DOLARY, REZYDENCJE i HEKTARY, MAYBACHY i JAGUARY !.
  2. Oko za oko, ząb za ząb, reszta za... pieniądze !.

 • kam.in

  Oceniono 7 razy 7

  Nycz Tower będzie się budować? Spójrzcie państwo, do kogo należą najdroższe dzialki i grunty w każdym większym mieście? Obliczcie nastepnie, ilośc nowych etatów dla katechetów oraz pieniądze na emerytury, pdczas gdy mając przychodzy, nie są opodatkowani i nie płacą ZUS? Do tego ten haracz związany z konkordatem i coroczna danina. To parę punktów długiej listy największej kradzieży w majestacie prawa, jaka ma miejsce. Społeczeństwo dojrzewa i nie chce już za posredników tych pasożytów żądających coraz więcej kasy i władzy - dwa fetysze, którym najwierniej służą. Do Boga im dalej niż największemu ateiście, bo ten przynajmniej nie popełnia oszustwa. Przyszla wladza musi sobie zdawać sprawę, że w spoleczeństwie rodzi się coraz większa niechęć wobec tej kasty pasożytów społecznych. Nasze profity - powiedzmy to- z faktu "przynależności" do kultury łacińskiej a ściślej, chrześcijańskiej , są mocno przesadzone. To główny hamulcowy polskiego postępu.

 • Marcin Hebda

  Oceniono 9 razy 7

  Weźcie się do uczciwej, opodatkowanej roboty,a nie wyciągajcie rąk po cudze.

 • sirseb

  Oceniono 15 razy 7

  ciekawe, kiedy sie POLSKA (nie wolska) obudzi?
  :)

 • sabriel

  Oceniono 13 razy 7

  I jeszcze tych pasibrzuchów utrzymywać muszę!! Niech się wezmą za robotę, zaczną płacić podatki.
  A nie będą nas umoralniać samemu żyjąc w grzechu.

 • semm1

  Oceniono 17 razy 7

  To jeszcze my tym darmozjadom fundujemy emeryture i to niezlą? Skandal

 • darek655

  Oceniono 15 razy 7

  Do roboty darmozjady,szamani mamony.

 • van_klomp

  Oceniono 23 razy 7

  Szlag mnie traf!!!! Nie ma na niepełnosprawnych, a na czarnych nierobów i zaplecze polityczne pisobolszewi w jednym jest!!!!!!

 • zwyczajnyszaryobywatel

  Oceniono 13 razy 7

  A teraz śpiewamy razem ,:jak fajnie jest alleluja,jak fajnie jest alleluja, jak fajnie jest....

 • maxthebrindle

  Oceniono 15 razy 7

  Ile to, zdaniem tych, co im się zwyczajnie należało, brakuje kasy by wypłacać zasiłki opiekunom dorosłych niepełnosprawnych?
  Jeśli do tego, co kler dostaje na fundusz kościelny (przypomnijmy - powołany za komuny po odebraniu przez państwo majątków, jako forma rekompensaty, wciąż wypłacany pomimo zwrotu majątków ze sporym naddatkiem...) dodać to, co państwo wydaje na tzw. nauczanie religii w szkołach i inne formy wsparcia biznesów kleru, to nie tylko zasiłki dla niepełnosprawnych byłyby wypłacane w jakiejś godnej wysokości, ale i na leczenie umierający dzieciaków, dla których brak kasy na refundacje drogich, ale skutecznych leków też by się pieniądze znalazły... Gdyby bozia istniała, jak myślicie, co byłoby jej milsze: uratowanie życia dzieci i poprawa losu niepełnosprawnych, czy dobrobyt biskupów i proboszczów? Dowcip polega na tym, że nasi rozmodleni politycy każdej opcji ponad nauki Jezusa i to, co z nich wynika przedkładają poparcie kościoła w kolejnych wyborach...

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 21 razy 7

  Nikt nie wyssał z tego kraju tylu pieniędzy. Czarnym wiecznie mało, a toruńskiemu belzebubowi szczególnie.

 • niknejm

  Oceniono 6 razy 6

  "Z Funduszu Kościelnego opłacana jest całość składek na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i wypadkowe za misjonarzy (w trakcie misji) i członków zakonów kontemplacyjno-klauzurowych. W przypadku pozostałych, Fundusz Kościelny finansuje składki w 80 proc., reszta jest finansowana przez duchownych. "

  Hańba politykom, którzy to wprowadzili i utrzymują. Po stokroć hańba! To już nawet nie złodziejstwo. Brak słów po prostu.

 • pollako

  Oceniono 6 razy 6

  Rozwiązać umowę konkordatu z kościołem kat.
  PIS musi spłacić dług kościołowi za reklamę na mszach...PIS wygrał wybory dzięki facetom w sukniach.
  Polacy nie chcą utrzymywać czarnych gadów z pod znaku krzyża,

 • cezar_szylko

  Oceniono 10 razy 6

  Polacy to ciemnota,,,swiat sie z nas smieje,,,bydło modliszkowe

 • cezar_szylko

  Oceniono 8 razy 6

  Te ku... koscielne,,,te smiecie,,,te złodzieje,,,niech ich szlak trafi. Jak to dobrze,,,ze czas ich sie juz konczy

 • sirseb

  Oceniono 14 razy 6

  dodajcie do tego rydzyka
  :)

 • spam_box

  Oceniono 12 razy 6

  A nie mogą czarnuchy sami na siebie zarabiać? Chyba że nic poza priedoleniem o bozi nie potrafią. To niech żebrają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX