Spółka Dominiki Kulczyk straciła miliony na transakcjach na giełdzie energii

Dominika Kulczyk

Dominika Kulczyk (Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta /)

Polenergia podała, że segment obrotu spółki miał w drugim kwartale ponad 20 mln zł straty na części transakcji giełdowych energią elektryczną.

"W rezultacie zaistniałej wyjątkowej sytuacji na rynku energii elektrycznej segment obrotu emitenta zanotował na części transakcji giełdowych na energię elektryczną w okresie II kwartału 2018 r. stratę w wysokości 20,3 mln zł. Wynik ten został w części pokryty zyskami na pozostałych rynkach" - czytamy w giełdowym komunikacie.

W ocenie spółki, przekazanie tej informacji niezwłocznie do publicznej wiadomości mogło negatywnie wpłynąć na pozycję negocjacyjną spółki i uniemożliwić lub utrudnić przeprowadzenie działań mających na celu zmniejszenie ekspozycji segmentu obrotu na ryzyka wynikające z zaistniałej sytuacji na rynku energii elektrycznej.

Czytaj też: Dominika Kulczyk zainwestuje kilka milionów złotych w nowe technologie. To domena jej brata

Polenergia działa w sektorze wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, dystrybucji energii elektrycznej oraz gazu oraz sprzedaży i obrotu energią i świadectwami pochodzenia.

Spółka chce budować farmy wiatrowe na Bałtyku, ma w tej sprawie umowę ze Statoilem. Firmę Dominiki Kulczyk chce przejąć państwowy gigant energetyczny - Grupa PGE. Ogłosiła ona wezwanie na sprzedaż 100 proc. akcji Polenergii. Według zarządu spółki, cena, którą chce zapłacić PGE, jest zbyt niska.

Jedno zdanie wystarczy, abyś odgadł lekturę, o którą pytamy?
1/16Coś na rozgrzewkę. Żmija pomaga chłopcu wrócić do domu.
Zobacz także
 • Kiedyś ta firma rozpalała umysły Polaków jak Pewex. Teraz znowu szybko się rozwija
 • Mieszkanie Plus: Najlepsze pomysły na Modelowy Dom Jest pomysł na obniżenie kosztów programu Mieszkanie Plus. W Polsce powstaną "fabryki domów"
 • Stoisko WSiP na kieleckich targach książki Węgrzy kupują polskiego wydawcę podręczników WSiP. To początek ekspansji na polskim rynku
Komentarze (56)
Polenergia straciła na giełdzie energii. Właścicielem spółki jest Dominika Kulczyk
Zaloguj się
 • kayll

  Oceniono 24 razy 20

  czysta spekulacja ZERO produkcji.

 • dante_waw

  Oceniono 34 razy 20

  Tak wlasnie wygladaja Kulczykowe interesy... (nomen omen ulubiencow red Gadomskiego), jezeli uwlaszczali sie na majatku odziedziczonym po PRL.. zawsze biznesowy sukces, jezeli jednak sami probuja szczescia w biznesie... kleska za kleska....

 • krzysiozboj

  Oceniono 23 razy 13

  Biznes polegający w dużym stopniu na dojeniu publicznego pieniądza na tzw zielone certyfikaty. Mam płakać, ze taj "spadkobierczyni" nie udało się wydymać rodaków?

 • kermitwawa

  Oceniono 10 razy 8

  Ale wiecie, że to nie ona straciła kasę tylko generalnie inwestorzy

 • alpepe

  Oceniono 13 razy 7

  Moje współczucie jest nad wyraz umiarkowane.

 • andrzej6404

  Oceniono 14 razy 6

  moze autostrade oddadza, bylaby to uczciwa transakcja- ale potomkow ludzi ktorzy wspolpracowali z UB/SB trudno w dzisiejszych czasach posadzac o uczciwosc,

 • wiserius

  Oceniono 4 razy 4

  Rozumiem, że we wszelkich innych transakcjach (jeśli były - ale czemu nie?) spółka była na plusie. Nie ma to jak nacieszyć się czyimś niefartem - od razu poprawia samopoczucie autorów i ich kibiców. Takie to "wzniosłe i piękne", takie "nasze". Chętnie przeczytam info ISBnews/MM o pomyślnych transakcjach w/w spółki. Tylko nie o 20 mln, bo to cokolwiek śmieszne....

 • bat_na_tuskomatolki

  Oceniono 7 razy 3

  jaki żal.................. :)))))))))))))))))))))))))))))))))

 • sly.pl

  Oceniono 3 razy 3

  Chciałbym mieć taki problem. Na jednym rynku tracę miliony zł a na innych zyskuję

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje