Pozytywna wiadomość na koniec tygodnia. Ceny paliw na stacjach mogą wkrótce spaść

Kierowcy w przyszłym tygodniu mogą ucieszyć się z obniżek cen paliw. Optymistyczne prognozy analitycy uzależniają od cen hurtowych.

Jak wylicza BM Reflex, w minionym tygodniu za litr benzyny 95 średnio trzeba było płacić 5,09 zł, za benzynę 98 - 5,38 zł/l, a za olej napędowy 5,00 zł. Najmniej za benzynę i olej napędowy muszą wydawać tankujący w województwie dolnośląskim, najdrożej jest w warmińsko-mazurskim. Średnie ceny w kraju jednak niemal się nie zmieniały, kolejny tydzień z rzędu.

W przyszłym tygodniu może być inaczej. Analitycy BM Reflex uważają, że jest szansa na obniżki o 2-4 grosze na litrze. Jest jeden warunek: ceny w hurcie nie mogą gwałtownie wzrosnąć.

Na ceny ropy naftowej wpływa aktualnie geopolityka. "Po wzajemnej wymianie i nałożeniu stawek celnych na linii USA-Chiny, przyszedł czas na Rosję. USA ogłosiły nałożeniu pierwszej tury sankcji i nie wykluczają, że jeśli Rosja nie spełni odpowiednich warunków co do stosowania i przechowywania broni chemicznej i biologicznej wówczas zostaną nałożone kolejne sankcje, które obejmą wówczas eksport rosyjskiej ropy i produktów gotowych do USA" - komentuje BM Reflex.

To według analityków ma wspierać scenariusz braku wyraźnych wzrostów notowań tego surowca. Tak też ma zadziałać ryzyko dalszego zaostrzenia światowych relacji handlowych z USA w sytuacji kiedy na rynki trafia więcej ropy naftowej.

Więcej o:
Komentarze (18)
Paliwo może w przyszłym tygodniu potanieć
Zaloguj się
 • Jan Winnicki

  Oceniono 12 razy 4

  Typowe dla polandyjskiego januszowego kapitalizmu. Podwyżki przy pompie bez zapowiedzi po dwa razy na dzień. Ewentualne obniżki zapowiadane z tygodniowym wyprzedzeniem i to jeszcze warunkowo.

 • apm1947

  Oceniono 2 razy 2

  To kolejna ściema przed wyborami samorządowymi. Potem ceny wrócą do normy. Co daje symboliczne obniżenie ceny o 2gr/litr jeżeli rosną ceny żywności,lekarstw i wielu innych usług.
  Pare lat temu genialny opozycyjny prezes wył ,że rząd powinien obniżyc ceny paliw balansując akcyzą i że jest to bardzo proste. Jak za PO/PSL cena baryłki wynosiła ok 110 USD to 1l kosztował ok 5 zł. (w szczycie) Teraz baryłka to 40 USD,a benzyna ok 5 zł /litr.Niech to "genialny prezes" wytłumaczy.Poza tym jak tanieje paliwo to powinno tanieć wszystko co jest zależne od kosztów transportu. Prawda panie prezesie?

 • marcin.rudzinski

  Oceniono 6 razy 2

  Jak baryłka kosztuje 200$, to cena litra na stacji około 6PLN, kiedy spada do 40$, litr kosztuje 5PLN. Podwyżka natychmiastowa, jak tylko pojawia się zapowiedź zmiany na giełdzie, do obniżki zwykle nie dochodzi. Ceny baryłki i litra paliwa na polskiej stacji są dość lyźno powiązane.

 • mao80mao

  Oceniono 1 raz 1

  pisowska gadzinówka NEXT gazeta.pl zapowiada. Przedwyborcza propaganda w pełni. Co tam , że szybko da się zweryfikować ściemę. "Ciemny lud wszystko kupi", "szybko zapomina"..
  Kiedy Agora wreszcie skończy umowę z tym towarzystwem NEXT? Co z tego, że tani?

 • jurek3111

  0

  jak by polska dostawała ropę za darmo to i tak kosztowała by 2,8 gdzie tu sens i logika

 • mk.i

  0

  Albo dorzucą jakiś podatek i wyjdzie 2 grosze taniej ale przy podwyżkach odczujemy to już bardziej .

 • podanyloginjestzajety

  0

  Zwykły kierowca nie tankuje nawet raz w tygodniu więc może spokojnie olać 2gr. obniżki.

 • baby1

  Oceniono 4 razy 0

  Facet w cuda wierzy.

 • wojtek2784

  Oceniono 4 razy 0

  Słuchajcie: światem rządzi
  wielka zmowa idiotów.

  Światem rządzi sekretna
  międzynarodówka
  agresywnego durnia
  i nadętego półgłówka.

  Trade union grafomanów,
  tajna loża bęcwałów,
  klub ćwierćinteligentów,
  konfederacja cymbałów,

  areopag jełopów,
  jałowych namaszczeńców,
  pompatycznych ważniaków,
  indyczych napuszeńców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX