Komentarze (129)
"Płatność kartą od 10 zł". To niedozwolone. Dlaczego niektóre sklepy nie chcą przyjmować niskich płatności?
Zaloguj się
 • helwiusz

  Oceniono 38 razy 10

  Leniwi właściciele sklepików, nie dajcie się banksterom! Popieram wszystko, co powstrzymuje totalistyczną ekspansję pieniądza elektronicznego. Kiedy pieniądz całkowicie zatraci już jakąkolwiek fizyczność i stanie się wyłącznie rekordem na bankowym serwerze, wtedy dysponenci tych serwerów - bankowcy i politycy - będą mieć nad nami władzę nierównie większą niż kiedykolwiek dotąd. Pieniądz elektroniczny jest wygodny wtedy, gdy istnieje obok tradycyjnych form pieniądza papierowego/kruszcowego. Kiedy zostanie jedyną formą, przeklniemy chwilę, w której to się stało. W skuteczność kryptowaluty jako elektronicznego antuidotum na to zagrożenie nie bardzo wierzę.

 • rs_81

  Oceniono 15 razy 7

  Ciekawe czy tak chętnie za zakupy kartą płaciliby klienci, gdyby to oni musieli ponosić koszty prowizji za każdą transakcję. O abonamencie miesięcznym nie wspomnę.

 • kler-killer

  Oceniono 7 razy 5

  Jedna drobna uwaga: Używam Amexa, prowizja od płatności w PL wynosi 6 pln. Nie, to nie pomyłka: SZEŚĆ zlotych.

 • PuchaczTrado

  Oceniono 7 razy 5

  Ja się w Warszawie chyba częściej spotykam z odmową przyjęcia płatności kartą za bilety ZTM, niezależnie od kwoty.

 • m.godwin

  Oceniono 9 razy 5

  Dwa lata temu na stacji benzynowej w Austrii usłyszałem - kartą od 20 euro. Doznałem lekkiego szoku. U nas takie rzeczy już się wtedy nie zdarzały.

 • dgajewski

  Oceniono 4 razy 4

  "- Detaliści, którzy ustalają minimalne kwoty transakcji kartą, często tłumaczą to kosztami. Warto jednak przypomnieć, że te są już niskie – mówi Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe."
  Super że dajecie wypowiedzi tylko jednej strony. Dziennikarstwo prima sort - a prawda jest taka, że są tak niskie, że potrafią zjeść nie tylko cały zarobek, ale czasem przekracza wartość produktu - tak lepiej się by opłacało jak byś ukradł niż zapłacił kartą - nie zaboli to dużych sieci, ale małe sklepy już tak.

 • nr36

  Oceniono 12 razy 4

  olewam takie sklepy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX