Komentarze (76)
Szaleństwo na rynku obligacji Skarbu Państwa. Ten rok zakończy się absolutnie niespotykanym wynikiem
Zaloguj się
 • Artur Borzym

  Oceniono 42 razy 24

  Z czego tu sie cieszyc, ten wzrost jest wzrostem zadluzenia panstwa, wlasnie PIS zadluzyl panstwo na dodatkowe 20mld w obligacjach. To jest ksiegowosc kreatywna, kasa ze sprzedazy obligacji dolicza sie do wyniku budzetowego jako +20mld tym czasem to jest tak naprawde - 20mld. W ten sposob wynik pokazywany przez propagande jest o 40mld lepszy w stosunku do realnego wyniku. Drugim mykiem jaki robi PIS jest zwiekszanie caly czas na koniec roku wartosci zobowiazan panstwa co tez nie wlicza sie do wyniku na minus nastepne kolo 40mld

 • equinox1976

  Oceniono 29 razy 19

  Czemu autor przemilcza fakt ze głównym inwestorem w skarbówki sa państwowe banki oraz to ze zagranica od kwietnia systematycznie pozbywa się polskich papierów? W czerwcu poszło na sprzedaż 1.6mld od inwestorów z zagranicy. Może o tym porozmawiajmy bo to zwiastuje poważne problemy. A jeszcze jak dołozymy dzisiejsze mądrości kretyna z RPP to sie robi mały dramat. Skoro członek RPP moze mówić takie rzeczy to czas się chwytać portfela:

  „Z uwagą będę obserwował dalszy rozwój sytuacji w Turcji. Dynamiczne, nacechowane bardzo wysokim poziomem dumy narodowej wypowiedzi prezydenta R. T. Erdogana przyczyniły się do ukształtowania się kursu liry tureckiej na poziomie korzystnym dla tureckiego eksportu oraz tureckiej turystyki. Na tym przykładzie widzimy, w jaki sposób możliwe jest sprytne wykorzystanie suwerenności monetarnej, czyli prawa do prowadzenia własnej polityki pieniężnej oraz faktu posiadania własnej waluty”
  I jeszcze jedno. W Grecji rząd własnych obligatariuszy ostro potraktował w czasie kryzysu. W Polsce bedzie dokładnie tak samo. Dostaną połowe zainwestowanej sumy albo w zamian za 2-latki dostaną 30-latki a i to nie wiadomo w jakim wolumenie

 • krajek13

  Oceniono 16 razy 12

  otwieramy szampana!!!! ale czy to czasami nie jest tak ze panstwo sie zadluza sprzedajac obligacje, hmm - czyli jak moja piekna pani (lepsza polowa) wpadnie jutro do domu, wysciska mnie i oznajmi ze wziela kredytu na milion to znaczy ze odnieslismy sukces, a jak powie ze juz go wydala - to jescze wiekszy sukces. Rany twoje - strasznie skomplikowana ta ekonomia... ale nic to - plakac bedziemy razem - narod sie pojedna

 • pawel1235

  Oceniono 10 razy 8

  Kupujcie obligacje dla Kaczora potem TK z mgr Przyłębska orzeknie,że do zwrotu pół się należy bo trzeba państwo ratować(i poczytajcie co zrobiła Grecja z obligacjami prywatnych wierzycieli)

 • ks-t

  Oceniono 31 razy 7

  Kiedy dobrą wiadomością będzie: W tym roku nie wypuściliśmy żadnych obligacji a do tego spłąciliśmy nnnn miliardów starych? Z czego się cieszyć? że rząd Morawieckiego zadłuża nas i nasze dzieci i wnuki na coraz większe sumy? Pieniądze rozda teraz a niech spłącają następcy.

 • nn311

  Oceniono 6 razy 6

  czyli co wzrost długu wewnętrznego

 • cacadux

  Oceniono 24 razy 6

  To oznacza jedno - wzrost długu państwowego o prawie 7 miliardów złotych. Plus odsetki. Wasze dzieci będa miały do spłacenia razem jakies 9-10 miliardów. Cieszycie sie dalej PiSowaci idioci ?

 • yureck

  Oceniono 20 razy 6

  kasa państwa pęka w szwach a rząd-nierząd zamiast pomniejszać dług skupując obligacje wypuszcza kolejne transze długu ..... coś tu chyba nie gra???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX