Elon Musk znów zaszkodził Tesli. Tym razem wywiadem dla "New York Timesa"

Tesla zaliczyła w piątek solidną przecenę na Wall Street. Akcje spadły najmocniej od prawie dwóch lat po publikacji wywiadu założyciela i prezesa firmy. Elon Musk narzekał między innymi na przepracowanie.

Spadek notowań Tesli o prawie 9 proc. - to reakcja inwestorów na emocjonalny wywiad, którego Elon Musk udzielił dziennikowi "The New York Times".

Notowania Tesli, wykres miesięcznyNotowania Tesli, wykres miesięczny źródło: investing.com

Pojawiają się obawy o stan zdrowia szefa firmy, na co zresztą on sam wskazuje, mówiąc o przepracowaniu. - Ostatni rok był najtrudniejszym i najbardziej bolesnym w mojej karierze - przyznał Elon Musk. - Były chwile, gdy nie opuszczałem fabryki przez trzy lub cztery dni. W tym czasie nie wychodziłem nawet na zewnątrz. To wszystko działo się kosztem spotkań z moimi dziećmi i moimi przyjaciółmi - mówił miliarder.
Według dziennikarzy kilkakrotnie podczas rozmowy był bliski łez.

Pisaliśmy na ten temat tutaj: Co się dzieje z Elonem Muskiem? "Pracuję po 120 godzin tygodniowo. Ostatni raz wziąłem urlop w 2001 roku"

Tesla od początku swojej giełdowej historii przynosi straty, przepala miliardy dolarów gotówki, przez długi czas miała też poważny problem z produkcją najnowszego Modelu 3. Teraz produkcja gwałtownie przyspieszyła.

Zarządzanie Teslą to nie jedyna praca Muska, bo ma on jeszcze kilka firm, w tym SpaceX, wykonujący loty kosmiczne (na razie towarowe - rakiety SpaceX wynoszą satelity na orbitę i dostarczają zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną, ale trwają prace na rozpoczęciem lotów załogowych).

Czytaj też: Elon Musk przyznaje: "Tesla i SpaceX niemal zbankrutowały. Dawałem im 10 proc. szansy na przetrwanie"

Zaskakujący wywiad sprawił, że giełdowa wartość Tesli spadła w piątek o 5 mld dolarów. Z kapitalizacją na poziomie 52,1 mld dolarów firma jest nadal jednak, jak podkreśla Agencja Reutera, więcej warta niż General Motors.

Elon Musk w ostatnim czasie regularnie zadziwia rynek swoimi wypowiedziami, przede wszystkim na Twitterze. Po niedawnym wpisie o planowanym zdjęciu Tesli z giełdy zainteresowała się nim Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych, odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego.

Więcej o:
Komentarze (43)
Elon Musk znów zaszkodził swojej firmię. Tesla spadała na giełdzie przez wywiad dla "New York Timesa"
Zaloguj się
 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 19 razy 11

  Elonie, Elonie, siedzisz okrakiem na nadętym balonie.
  Jeszcze tylko chwilka i znajdzie się szpilka.

 • Oceniono 17 razy 7

  "Jak podkreśla Agencja Reutera, więcej warta niż General Motors"

  To pokazuje poziom absurdu w dmuchaniu tej banki. Tesla jest wyceniana wyżej niż koncern sprzedający dziennie więcej aut niż Tesla wyprodukuje przez miesiac :)

 • psubrat2000

  Oceniono 9 razy 5

  Myślę, że to więcej mówi o inwestorach, niż o TSLA. A jak wolumen przy tych wahaniach?

 • japka_putina

  Oceniono 13 razy 3

  Jakieś 10 miesięcy temu w podobne tony Musk uderzał w wywiadzie dla Rolling Stone, ale wtedy kurs nie zareagował. Chyba wiara wyznawców słabnie wraz z kapłanem.

 • malgretout

  Oceniono 2 razy 2

  Elon idź na urlop, poczytaj gazety, pospaceruj z psem, weź żonę na kolację a dzieci do disneylandu. Zobaczysz, że można żyć bez auta i komórki bo w przeciwnym razie zwariujesz

 • brytnej

  Oceniono 6 razy 2

  Wszyscy jedziemy na tym samym wózku,
  wszyscy mamy defekt Musku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX