Więcej elektronicznych gadżetów od IKEI. Ekspres przygotuje kawę na chwilę przed Twoją pobudką

Szwedzi rozwijają system inteligentnego domu. Do żarówek LED, którymi możemy zdalnie sterować, dojdzie specjalny kontakt. Podłączymy do niego dowolne urządzenie.

W ubiegłym roku IKEA rozpoczęła sprzedaż systemu inteligentnego oświetlenia Tradfri. W jego skład weszło kilka rodzajów żarówek, halogenów i paneli LED, specjalny pilot, ściemniacz, czujnik ruchu oraz centralka pozwalająca sterować oświetleniem Tradfri za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie.

Cały ten system, za stosunkowo nieduże pieniądze w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań (np. 129 lub 149 zł trzeba zapłacić za żarówkę z pilotem, a pojedynczą żarówkę lub halogen dokupić potem w cenie od 49,99 zł do 89,99 zł), pozwala uruchomić efektowny system oświetleniowy w domu. Za pomocą pilota obsługującego do 10 punktów świetlnych lub aplikacji w komórce możemy włączać i wyłączać lampy w domu, przyciemniać je lub, w wypadku niektórych modeli, zmieniać barwę ich światła.

Czytaj więcej: Netflix wprowadza reklamy. Przeszkadzają? Spokojnie. Wiemy, jak je wyłączyć.

Teraz do tego systemu IKEA przygotowała inteligentny kontakt. Wkładamy go z jednej strony do standardowego gniazdka z prądem. Z drugiej umieszczamy w nim wtyczkę dowolnego urządzenia – np. automatycznego ekspresu do kawy. Odpowiednio programujemy nowe urządzenie, np. tak, by włączyło ekspres do kawy o 8 rano.

Oczywiście inteligentny kontakt będziemy też mogli włączać lub wyłączać za pomocą pilota Tradfri i wspomnianej aplikacji w smartfonie.

Nowy gadżet ma pojawić się w sklepach IKEI najprawdopodobniej jesienią. Będzie kosztował kilkadziesiąt złotych.

Tekst pochodzi z blogu „PortalTechnologiczny.pl”.

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o:
Komentarze (45)
Więcej elektronicznych gadżetów od IKEI. Ekspres przygotuje kawę na chwilę przed Twoją pobudką
Zaloguj się
 • nicto_mk

  Oceniono 4 razy 2

  Sporo nowości? Jakich?. W nowym katalogu nie ma nic nowego oprócz kilku nowych kolorów frontow szaftek i pokrowców na kanapy.

 • senseiek

  Oceniono 12 razy 2

  Podoba mi sie ten pomysl: ustawiamy pobudke na np. 6 rano, a o 5:45 telefon samoczynnie wysyla sygnal poprzez WiFi/Bluetootha do wlaczenia jakichs urzadzen w domu i np. gotuje sie juz woda, albo nalewa woda w wannie, albo gofrownica wlacza itd. itp. konfigurowanie na telefonie komorkowym ktore urzadzenia sie wlaczaja i z jakim wyprzedzeniem niz dzwonek pobudki.

 • fajny_zajety

  Oceniono 11 razy 1

  Fajne artykuły na głównej , jeden o coca - coli, kolejny o IKEA, dziennikarstwo reklamowe proponuje jeszcze podprogowo w artykuły wpychać wyraz z nazwami róznych firm wtedy może poczytność jeszcze wzrośnie.

 • robproof

  Oceniono 7 razy 1

  Już nawet teraz gniazdko jest inteligentne. Koniec świata. Nie wiadomo, czy mówiąc teraz komuś, że jest inteligentny, go nie obrażamy. Bo może myśleć, że jest prawie jak lodówka, pralka czy gniazdko :-).

 • knl111

  Oceniono 21 razy 1

  Istne szaleństwo! Ja mam takie programatory (wkładane do gniazdka) chyba już ze dwadzieścia lat. Co prawda nie są sterowane pilotem (właściwie po co?) ani przez smartfona (po co?) ale włączają różne urządzenia zgodnie z zaprogramowaniem.

 • dziennikarz12

  Oceniono 2 razy 0

  ja taki express do kawy mialem i mam teraz nowy w latach 80tych!!!!!! jest ich mnistwo na rynku!!! jak zwykle ikea odkrywa od nowa zarowke!!!!!!

 • julia.gewitter

  Oceniono 2 razy 0

  Obejrzalam katalog. Sporo nowosci tam nie widzialam.

 • nalesniku

  Oceniono 13 razy -1

  juz zapjerdalam do ikei kupic se jakas zasrana wtyczke..

 • komentarzmoj

  Oceniono 11 razy -1

  Żeby mój ekspres do kawy zrobił kawę, trzeba niestety nacisnąć guziczek:( Tak więc w moim przypadku ten wynalazek nie zadziała. A swoją drogą jaki ekspres od razu po włączeniu do kontaktu sam z siebie robi kawę? To chyba trochę niewygodne by było?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX