PKO BP wprowadził do oferty kredyty hipoteczne ze stałą stopą procentową

PKO Bank Polski wprowadził do oferty kredyty hipoteczne na stałą stopę procentową na okres 60 miesięcy. W IV kwartale tego roku bank planuje zaoferować ten produkt swoim dotychczasowym klientom, którzy mają kredyt oprocentowany według stopy zmiennej.

"Kredyt na stałą stopę jest już w ofercie od poniedziałku" - powiedział prezes Zbigniew Jagiełło podczas konferencji prasowej.

Obecnie ,stała stopa procentowa jest oferowana klientom banku, którzy dopiero ubiegają się o kredyt hipoteczny.

Czytaj więcej: UOKiK chce, by banki udzielały kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu

"Dla klientów, którzy posiadają już kredyty wprowadzimy konwersję ze zmiennej na stałą stopę najprawdopodobniej w czwartym kwartale tego roku" - powiedział dziennikarzom wiceprezes Rafał Kozłowski.

Po 5 latach stopa znów będzie zmienna

Bank podał na swojej stronie internetowej, że w celu ograniczenia ryzyka zmienności stopy procentowej kredytów hipotecznych, oferuje możliwość ubiegania się o zawarcie aneksu do umowy kredytu Własny Kąt hipoteczny, na podstawie którego wskaźnik referencyjny WIBOR 3M stosowany do określenia wysokości oprocentowania zostanie zastąpiony na okres 5 lat, 5-letnią stałą stopą bazową. 

Czytaj więcej: Prezes PKO BP: Obecna fala wymiecie banki średnie i małe. Niebawem duże zmiany mogą dotknąć miliony osób

Po upływie określonego w aneksie do umowy kredytu okresu obowiązywania 5-letniej stałej stopy bazowej, kredyt oprocentowany będzie ponownie według zmiennej stopy procentowej stanowiącej sumę wskaźnika referencyjnego WIBOR 3M i marży banku. 

Kredyty o stałym oprocentowaniu będą dla banków obowiązkowe? 

Decyzja banku wpisuję się w ostatnie działania regulatorów naszego rynku finansowego (KNF, UOKiK), którzy naciskają, aby banki zaczęły chętniej udzielać tego rodzaju kredytów. 

"Nie tylko z punktu widzenia interesów konsumentów, ale także stabilności sektora finansowego w Polsce - konieczne jest, by banki wprowadziły w większym zakresie do swoich ofert kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu. Dotychczasowa mała popularność tego produktu spowodowana jest ich niższą atrakcyjnością w stosunku do kredytów o zmiennym oprocentowaniu. Konsumenci będą zainteresowani takimi produktami, pod warunkiem, że będą one bardziej konkurencyjne" - pisał w połowie lipca w liście do szefów banków prezes UOKiK-u Marek Niechciał. 

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa banku wyniosły 298,7 mld zł na koniec II kw. 2018 r. wobec 299 mld zł na koniec II kw. 2017. W pierwszym półroczu jego grupa kapitałowa wypracowała 1,69 mld zł zysku, co oznacza wzrost o 22,3 proc., czyli o 308 mln PLN w relacji do wyniku roku poprzedniego. 

Emilian Kamiński: Żeby nie być frustratem, zacząłem sam organizować sobie życie [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (22)
PKO BP wprowadził do oferty kredyty hipoteczne ze stałą stopą procentową
Zaloguj się
 • Popijajac Piwo

  Oceniono 15 razy 9

  "Po 5 latach stopa znów będzie zmienna"

  Taka kpina to tylko w kondominium kacapsko-watykańskim...

 • janrobin2015

  Oceniono 11 razy 7

  To jest standard u naszych zachodnich sasiadow. Kredyt ze stalym oprocentoeaniem mozna dostac nawet na 25 lat. Oczywiscie bank ponosi wieksze ryzyko i ktedyt jast drozszy. Kredytow mieszkaniowych ze zmiennym oprocentowaniem prakrktycznie nie ma.

 • kiviqr

  Oceniono 6 razy 6

  Dla zainteresowanych polecam poczytac o amerykanskich ARM-5. 5 letnie stale kredyty maja rozne klauzule. Co sie statnie po 5 latach? Jaki maksymalny skok oprocentowania co roku i przez calosc kredytu? To daje Ci jakas gwarancje. U nas znowu bedzie placz i pomoc rzadowa bo oprocentowanie w 6 roku skoczy o 5 procent. Banki beda chcialy odzyskac stracone kwoty - a bank u nas zawsze wygrywa.

 • equinox1976

  Oceniono 4 razy 4

  lol... Chca dać kredyt na 5 lat przy niskich stopach a jak wystrzelą w końcu w górę to przechodzimy na zmienne. Gorszego g..na wymyśleć nie mogli. No ale to pisowcy. 10 lat temu stawał Gosiewski na głowie żeby KNF nie zablokował przyznawania kredytów we Franku. Teraz cisną stopy, naginają inflację po to tylko aby konsumpcją popmpować pKB i by się dobrze rządziło. W tym czasie mamy rekordowe ilości konsumenckich kredytów hipotecznych . Na zmiennej stopie oczywiście. jakto się skończy? Dokładnie tak jak z frankowiczami

 • matatjahu

  Oceniono 3 razy 3

  PPK teraz to, czyli kolejny sposób na wyciągniecie kasy ze społeczeństwa. stają sie gorsi od korporacji...

 • amorvertical

  Oceniono 4 razy 2

  Już się boję. Jak chciałem wziąć w PKO BP kredyt na samochód to zaproponowano mi na 18.9% Pogoniłem. Dostałem na 5% u dealera

 • zac00

  Oceniono 2 razy 2

  Analfabetyzm ekonomiczny Polaków. 1. Kredyt o stałej stopie, który po jakimś czasie przechodzi w zmienną są standardowym produktem na świecie, PISiory tego nie wymyśliły. 2. Bank nie ryzykuje, bank "sprzedaje ten kredyt" od razu w derywatywach lub inaczej równoważy ryzyko.3 Paradoksalnie, kredyt ten przy niskiej inflacji powinien być (i jest na zachodzie)TAŃSZY, niż kredyt o zmiennej - choć akurat w Polsce nie będzie, bo marże bankowe na kredytach hipotecznych są u nas pociesznie niskie.

 • maciacho30

  Oceniono 4 razy 2

  TZN. że w chuYYA chcą zrobić kolejnych Polaków bo zaoferują stopę na poziomie 6% a potem zejdą na to co będzie aktualnie! buhahahahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX