Komentarze (132)
Mieszkańcy Berlina mają dość. Miasto może zakazać kupna domów i mieszkań cudzoziemcom
Zaloguj się
 • beastiebot

  Oceniono 48 razy 26

  Zastanawiajace :) W USA jak jakies miasto jest najezdzane przez kolorowych to ceny spadaja.

 • dwa_grosze

  Oceniono 59 razy 25

  Czy ma to oznaczac, ze lekarz lub inzynier z Bliskiego Wschodu nie bedzie mogl kupic mieszkania?

 • zdziwiony6

  Oceniono 34 razy 14

  Sytuacja w całych Niemczech staje się nieciekawa. W latach 70. ubiegłego wieku mój ocjec jeździł do RFN na saksy i poznał wielu Ślązaków, którzy przyjeżdżali tam na stałe w ramach tzw. łączenia rodzin. Byli szczęśliwi, bo standard życia był dużo wyższy niż PRL.

  Teraz, po 40 latch, wielu z nich poważnie bierze pod uwagę powrót na emeryturę do Polski. Powody to drożyzna i masowa, niekontrolowana migracja z Afryki i z Bliskiego Wschodu. Gromady młodych, agresywnych, śniadolicych facetów włóczących się po ulicach zniechęcają wielu Ślązaków do dalszego mieszkania w Niemczech. A w Polsce z niemiecką emeryturą można łatwiej przeżyć a i standard życia jest już na przyzwoitym poziomie.

 • 2bogaty-wienc-mondry

  Oceniono 24 razy 12

  Im wolno. "Bo to Niemcy".
  Natomiast,gdyby jakieś miasto w Polsce zdecydowało się na taki krok, wyciu wolnościowców,wolnorynkowców i zwolenników ściślejszej integracji z UE, nie było by końca.

 • aaa.dziewczyny.zatrudnie

  Oceniono 46 razy 12

  Czas zmienić nazwę Berlin na Nowy Stambuł albo Nowy Bagdad.

 • gaciekesikowej

  Oceniono 17 razy 9

  no przecież Balcerowicz sam mówił że wszystko powinien regulować rynek w innym wypadku to psucie tegoż. Więc jak to jest. Rynek spekuły nigdy nie był i nie będzie dla ludzi, ta magiczna ręka spekuły nie rynku ma ne celu wyłącznie opróżnić sakiewki ludziom i przenosi się na inne żyzne pastwiska. Powtarzam , po co to komu? gonić to a nie opowiadać bajki jakoby spekuła była inwestorem..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX