Komentarze (181)
Szykuje się zaskakujący zwrot akcji w kwestii płacy minimalnej w 2019 r.
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zd46

  Oceniono 6 razy 6

  Przed wyborami rzucona "kiełbasa zwyczajna ze związkowców", ale z tych rządowych związków wspierających korporacje obecnie rządzącą. A ile dostał Pietrek i "zarzund"?

 • krowa2015

  Oceniono 4 razy 4

  Ale nierząd Pisu?arów z tego sciągnie większy podatek! Przykład: 2200 złx23%x zdrowotne +zusy i inne i np. 3000 minimalnej płacy i te same obciążenia i co?? Zaklaskajcie uszami zwolennicy pisu??arni!! Obniżyć podatki do 15% i nic więcej nie trzeba.

 • pis-na-wode_fotomontaz

  Oceniono 6 razy 4

  To nie jest żadna SOLIDARNOŚĆ, lecz "solidarność" (kacyków związkowych i sektą PiS, Rydzykiem i ePISkopatem (czyli w sumie: z Grupą Trzymającą Władzę, a przede wszystkim KASĘ, zabraną Polakom) !

 • tcas

  Oceniono 4 razy 4

  Ja pi..dolę, wstanę z kolan. Mały d.pek, czyli Duda jest "wielki".

 • paliwoda2

  Oceniono 4 razy 4

  Związki zawodowe walczą o pracowników a kto sie wPolsce ujmie za emerytami. Pozostaje pogrozić PiSowi kartką wyborczą.

 • Piotr Ciszecki

  Oceniono 4 razy 4

  Czyli koszt pracodawcy pójdzie w górę o 187 zł. Że mało - no to policzymy, że firma ma 100 pracowników na etacie to od stycznia wyda więcej o 18 700 zł miesięcznie, czyli rocznie 224 400 zł więcej. Już widzę jak branże z niskimi (3-5%) marżami biorą to na klatę albo jak robią to szpitale.

  O jednoosobowych działalnościach gospodarczych nie wspominając.

 • yacie

  Oceniono 4 razy 4

  Jak żyć za takie grosze ?

 • vomiting_frog

  Oceniono 6 razy 4

  Każde podniesienie płacy minimalnej to podniesienie kosztów samo-zatrudnionym a to tych rząd doi na 500+ najbardziej.

 • teresa.b

  Oceniono 4 razy 4

  Emerytura też powinna być podniesiona o kwotę o jaką podnosi się minimalną płacę, bo w przeciwnym razie nasze emerytury będą stanowiły 50% minimalnego wynagrodzenia za 45 lat ciężkiej, odpowiedzialnej pracy. Emeryci nie śpijcie, bo czeka was eutanazja, czyli śmierć głodowa.

 • roto

  Oceniono 7 razy 3

  pis wziął miliony, a ciemnemu ludowi całe 35 zł daje, brawo wy, głosujcie na nich dalej

 • Andrzej Kuc

  Oceniono 3 razy 3

  Solidarność od Śniadka to żaden ZZ lecz pisowska przybudówka z wazeliną w pysku

 • remo29

  Oceniono 5 razy 3

  Przed wyborami zrobią loda solidarności i poproszą o jeszcze.

 • dyskootantka

  Oceniono 2 razy 2

  Nie rozszaleli się, ale mnie to akurat nie dziwi. Poprzedni rząd PiS, który rządził w latach dobrej koniunktury, dał "wielkie" podwyżki płacy minimalnej - raz o 50 zł, drugi o 36 zł. Tusk zaczął od 190, potem 150, kolejne były niższe bo był kryzys, ale żadna nie przebiła skąpstwa pisowskiego.

 • marechec

  Oceniono 2 razy 2

  a już myślałem dla solidaruchów będzie specjalna podwyżka płacy minimalnej jak z paliwem z lotosa

 • 33qq

  Oceniono 2 razy 2

  2 dyszki, szaleństwo normalnie. Brawo, za te pieniądze warto zagłosować przeciw demokracji!

 • tom_80

  Oceniono 6 razy 2

  Młody nauczyciel zarabia brutto 2489 zł - to jest mediana ich płac. Czyli połowa z nich zarabia mniej. Jedna czwarta młodych nauczycieli zarabia mniej niż 2275 zł. Jeśli nauczycielom państwo proponuje właściwie płacę minimalną, to co można sądzić o polityce rządu tego państwa? Proszę bardzo zaciekłych zwolenników jakiejkolwiek partii o niekomentowanie mojej wypowiedzi. Ponad siedemdziesiąt lat polityka wynagradzania nauczycieli jest niemal identyczna. Podobno nie stać nas na to, by nauczyciele zarabiali przyzwoicie.

 • laciate3

  Oceniono 4 razy 2

  O Ku... ale będę szalał wreście po dwudziestu latach pracy wybiorę się na wczasy

 • tadjan

  Oceniono 2 razy 2

  szmaciarze obiecują nie swoje.......

 • apm1947

  Oceniono 2 razy 2

  Od tych 35 zł należy odliczyć sumę jaką otrzymuje państwo czyli wzrost podatku, składki emerytalnej, zdrowotnej itp. Czyli państwo do płacy min. dołoży tylko ok. 22 zł. Dobre pany. Starczy dla wszystkich kumotrów w firmach państwowych. PiS to banda drani , korzystających z dojnej zmiany garściami.

 • matatjahu

  Oceniono 2 razy 2

  no i teraz pan duda-przewodniczący zacznie się pojawiać w mediach. kampania pełną gębą, wspaniały rząd zafunduje wiec: ucieczkę kolejnych firm np. do czech albo na słowację, podwyzkę albo wprowadzenie nowego podatku....bo żeby coś dać trzeba coś komuś zabrać i to opodatkować...rządy pisu wyglądają jak socjalistyczne plany 10-letnie. od 22020 r, od 2025, od 2030 ...będzie coraz lepiej. a rocznie ten sam rząd pożycza od banków zagranicznych ok 40-50 mld zł.....

 • apm1947

  Oceniono 2 razy 2

  NSZZ Solidarność pod wodzą P. Dudy , w porozumieniu z rządem , przed wyborami uaktywnia sie. Przez 3 lata P Duda siedział cicho, ograniczał się do udziału w uroczystościach państwowych, stania na trybunach, udziału w bankietach ( n.p. po aukcji koni) . P.Duda zapracowuje na pewne miejsce w wyborach do sejmu lub parlamentu UE. Taka jest tradycja i tak wynagradza prezes swoich kundelków , gotowych szczekać jak im każe.Ciekawe kiedy sięgnie po głosy emerytów.Im wystarczy mniejszy ochłap

 • gsuh

  Oceniono 4 razy 2

  jednym słowem..za tak niewiele tak wiele dla rządu i Dudy czyt. Solidarności ! Wałęsa miał rację
  dawno, dawno temu.... sztandary Solidarności do muzeum pamięci.

 • scierplaminoga

  Oceniono 4 razy 2

  hahahahaha, szkoda było wydawać kasy na benzynę, żeby jechać na te twarde negocjacje. Nie róbcie z ludzi idiotów. Idźcie do takich firm jak CRS, CRI, KALDERA, EXACT, NEGOTRUST, AAS, i powiedzcie im, żeby ludziom dali zgodne z obowiązującym prawem w Polsce umowy, bo i tak tych pieniędzy nie wypłacają i tak. A za 1600-1700 zł do ręki nie ma szans w tym kraju przeżyć miesiąca

 • szelmowaty

  Oceniono 1 raz 1

  Dzięki determinacji "Solidarności"dostanę na kilogram kiełbasy....Patole propisowskie,do pracy czujące obrzydzenie,po kilkaset złotych...

 • wloczykijas

  Oceniono 1 raz 1

  Żałosne. "Żółte związki zawodowe". Te podwyżki płacy minimalnej nie wiem czy w ogóle wyrównują wzrost cen i inflacji. Związki powinny walczyć o płacę minimalną, w obecnych warunkach gospodarczych i społecznych, na poziomie np. 2500 albo 3000 brutto, a nie o takie grosze. Lub przynajmniej na poziomie połowy aktualnego przeciętnego wynagrodzenia, czyli ok. 2300 brutto. I o zwiększenie kwoty wolnej od podatku od dochodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX