Lidl i InPost będą współpracować. Sieć zaproponuje w Polsce zakupy internetowe? Odbiór w Paczkomatach

Lidl chce wejść w zakupy internetowe już od 2019/2020 r., a odbiór zakupów będzie odbywał się m.in. poprzez Paczkomaty InPost przy sklepach sieci - donosi "Spider's Web". Coś faktycznie jest na rzeczy.

Jak informuje "Spider's Web", pod niektórymi sklepami Lidla, na terenie należącym do sieci, mają pojawiać się Paczkomaty InPost. Zresztą w pierwszych lokalizacjach w Poznaniu zostały już zainstalowane.

Nie chodzi jednak tylko o instalację nowych maszyn przy sklepach Lidla. Sieć handlowa może chcieć wykorzystać je przy ekspansji internetowej. Najprawdopodobniej maksymalnie w 2020 r., część miejsc w Paczkomatach - "Spider's Web" pisze o 40 proc. - zostanie udostępniona Lidlowi tak, aby klienci sieci mogli z nich odbierać zakupy zamówione w internecie. 

Oficjalne informacje już niebawem?

Oficjalnie Lidl i InPost odmawiają komentarza w sprawie. "Nie potwierdzamy, nie zaprzeczamy" - komentują w obu spółkach. Z naszych informacji wynika jednak, że coś faktycznie jest na rzeczy, i prawdopodobnie już w najbliższych dniach czy tygodniach InPost i Lidl "pokażą" szczegóły swojej nowej współpracy.

Otwarte pozostaje pytanie, czy Lidl nową usługę zaproponuje dla wszystkich towarów (co z tymi, które powinny być w lodówce, ile czasu zakupy czekałyby w Paczkomacie?). Warto przypomnieć, że już obecnie poprzez witrynę Winnica Lidla umożliwia zamawianie win czy whisky w internecie i ich odbiór w sklepie stacjonarnym. 

Zakupy do odbioru w Paczkomatach mogłyby być jakimś rozwiązaniem w związku z zakazem handlu w niedziele. W kolejnych latach przepisy będą dla sieci handlowych jeszcze "dotkliwsze" - w 2019 r. handlowa będzie tylko ostatnia niedziela każdego miesiąca, a od 2020 r. zakaz handlu obejmie wszystkie niedziele.

Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, największego konkurenta Lidla na polskim rynku, oferuje już zakupy internetowe w Portugalii. Eksperci podejrzewają, że wejście z e-zakupami do Polski jest tylko kwestią czasu. 

Czytaj też: Biedronka chce powalczyć z InPostem. Sieć będzie testować maszyny paczkowe w sklepach

***

Ewa Błaszczyk: Nie zakładajmy na wstępie, czy będzie sukces czy klapa, tylko zróbmy robotę [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (11)
Lidl i InPost będą współpracować. Sieć zaproponuje w Polsce zakupy internetowe? Odbiór w Paczkomatach
Zaloguj się
 • ebom

  Oceniono 7 razy 5

  Podejrzewam, że jeśli chodzi o zakupy spożywcze, to raczej w grę mogą wejść usługi kurierskie InPostu, które np. na allegro były znacznie tańsze od innych firm kurierskich, bo kurierzy pracowali na umowe na serwetce i opłacani byli uśmiechem... może InPost wraca do tego systemu?

 • robbo79

  Oceniono 4 razy 2

  do lidla chodzi się głównie po produkty spożywcze, nie wyobrażam sobie odbierać masło, nabiał czy warzywa w paczkomacie. NIech posadzą więcej pracowników na kasy, żeby obsługa szła sprawnie. Jeżeli szkoda im kasy na należytą obsługę przez pracowników, to niech postawią kasy samoobsługowe jak tesco czy auchan.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 1 raz 1

  Paczkomaty, coolomaty, whatever-ale jak będzie zamówienie i dostaniesz cebulę z paczki, w której jest zgnita cebula bo tylko taka była w sklepie, albo nie dostaniesz niczego jak w tesco-bo produkt niedostępny-to to nie wypali. Zanim rozpocznie się internetową sprzedaż trzeba zapewnić albo sprawne i większe zaopatrzenie sklepów, albo nowe centra dystrybucyjne, które będą takie zakupy zaopatrywały-tak jak tesco zrobiło w UK. A skoro zakupy w paczkomacie będą czekać 48h, to co z tymi nieodebranymi? Będą je wozić do centrum dystrybucyjnego czy rozpakowane wrzucać do najbliższego sklepu?

 • qeton

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo Lidl!!! W Niemczech już od dawna sprzedaje towary przez internet, teraz czas na Polskę. Skończy się polowanie na ciuchy, czy narzędzia, i tabuny ludzi rano w dniu promocji.

 • gesipipek65

  Oceniono 1 raz 1

  Mięso, wędlina,nabiał,jarzyny czy owoce w paczkomatach ? Już to widzę,zwłaszcza latem !!! Po 2-3 godzinach smród i towar do wyrzucenia.

 • szafir51

  0

  No w końcu! Niemcy mają sklep online, Czesi, Holendrzy, Belgowie. Ja musiałem zamawiać do Niemiec, bo za granicę nie wysyłają.
  Mają dużo fajnych rzeczy, które są niedostępne w sklepach stacjonarnych albo pokazują się okazjonalnie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX