Policja szuka gruntów pod bloki programu Mieszkanie Plus. Policyjni logistycy dostali na to dwa dni

Policja ma włączyć się w rządowy program Mieszkanie Plus. Pismo z Komendy Głównej Policji z konkretnym poleceniem trafiło do zastępców komendantów wojewódzkich do spraw logistyki w całym kraju - ustalili dziennikarze tvn24.pl.

"W związku z poleceniem Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego zwracam się z uprzejmą prośbą o dokonanie analizy nieruchomości znajdujących się w dyspozycji Państwa jednostek możliwych do wykorzystania w realizacji pierwszego instrumentu pakietu Mieszkanie plus" - tak brzmi pierwsze zdanie dokumentu wysłanego z Komendy Głównej w ubiegłym tygodniu do policyjnych logistyków w komendach wojewódzkich Policji.

W piśmie tym, jak twierdzi tvn24.pl, znalazły się również wymogi, jakie muszą spełniać policyjne nieruchomości wytypowane do programu Mieszkanie Plus. Ich powierzchnia ma wynosić co najmniej 0,5 hektara, mają mieć dostęp do drogi publicznej, niedaleko od nich ma być szkoła lub przedszkole.

Na znalezienie takich gruntów należących do Policji, czyli przygotowanie pisemnych wykazów spełniających wymogi nieruchomości, mundurowi logistycy otrzymali tylko dwa dni.

- Czas jest wystarczający do spełnienia tego polecenia. Logistycy w kraju na bieżąco wiedzą, jakimi nieruchomościami gospodarzą – zapewniło dziennikarzy tvn24.pl biuro prasowe Komendy Głównej Policji.

Czytaj więcej: Mieszkania będą jeszcze droższe. Budimex prognozuje: wzrost cen "przybierze na sile"

Wcześniej była Poczta i PKP

Policja nie jest jedyną państwową instytucją lub spółką, którą włączono w realizację programu Mieszkanie Plus.

Około 600 ha gruntów (238 nieruchomości) pod bloki, które powstaną w ramach nowego programu przekazało do tzw. Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN), już PKP. Dużo działek (ponad 200) przekazała do dyspozycji KZN Poczta Polska. Bardzo aktywne też pod tym względem są Lasy Państwowe.

Informacje o potencjalnych gruntach pod Mieszkanie Plus przygotowała poza tym między innymi Agencja Mienia Wojskowego i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Były GROM-owiec: Żołnierz ma prawo być dobrze dowodzony [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (84)
Policja szuka gruntów pod bloki. Policyjni logistycy dostali na to dwa dni
Zaloguj się
 • jerzy30

  Oceniono 79 razy 47

  najwiecej takich dzialek i to w centrach miast maja sukienkowi pedofile i zboczone zakonnice

 • szklanka_herbaty

  Oceniono 67 razy 39

  Trzeba było nie oddawać wszystkich działek klechom, durne PiSowskie pały!

 • menosky

  Oceniono 57 razy 33

  Zapraszamy do akcji "Mieszkanie +' również kościół katolicki !

  wiem...
  mocno przegiąłem

 • daniel.jed

  Oceniono 30 razy 18

  Komuna pełną gębą.

 • fajny ptak

  Oceniono 32 razy 16

  Nasz kraj
  to kraj wielkanocny
  We świecie to rzecz niesłychana
  by mogło być tyle jaj
  z decyzji
  jednego barana.

  Autor Andrzej Poniedzielski

 • equinox1976

  Oceniono 26 razy 16

  Obiecali tanie mieszkania. Obecnie drozeją w niespotykany dotąd sposób. I tak ze wszystkim. Pisowcy to po prostu ludzie upośledzeni. Widza swiat na opak. ma taniec - drożeje. Ma drozeć - tanieje (tu mowa o honorze i przyzwoitości głównie)

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 19 razy 13

  Oczywiście g. z tego mieszkania+ wyjdzie, ale "odzyskane" od PKP, Poczty, LP, Policji, MON działki chętnie przytuli kościół katolicki za symboliczną złotówkę.

 • mikrobyznesmen

  Oceniono 17 razy 11

  === Na znalezienie takich gruntów należących do Policji, czyli przygotowanie pisemnych wykazów spełniających wymogi nieruchomości, mundurowi logistycy otrzymali tylko dwa dni. ===

  Na odesłanie pisma e-mailem z adnotacją "nie mamy takich gruntów" wystarczy 5 minut. :)

 • punter

  Oceniono 15 razy 11

  W kolejnym pisemku pana Morawieckiego do policji będzie polecenie postawienia na znalezionych gruntach bloków mieszkalnych - z terminem wykonania tydzień.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX