Masowa ucieczka młodych Amerykanów z Facebooka. Ponad 40 proc. wykasowało aplikację

Skandale związane z Facebookiem spowodowały, że wielu Amerykanów zrezygnowało z tego popularnego medium społecznościowego. Niektórzy na stałe, inni na pewien czas. Tak wynika z nowego badania sondażowego.

Firma badawcza Pew spytała Amerykanów o Facebooka w maju i czerwcu. Ich odpowiedzi mogą zaskakiwać.

Okazało się, że aż 42 proc. Amerykanów w wieku powyżej 18 lat zrobiło sobie co najmniej kilkutygodniową przerwę w korzystaniu z Facebooka w ciągu minionych 12 miesięcy. Dla więcej niż co czwartego (26 proc.) było to mało – oni wykasowali Facebooka ze smartfonów.

Odpływ Amerykanów z Facebooka jest jeszcze mocniej widoczny wśród młodych Amerykanów – w wieku od 18 do 29 lat. Tutaj aż 44 proc. osób usunęło aplikację Facebooka z komórek w ciągu minionych 12 miesięcy.

Czytaj więcej: W Facebooku też będziemy płacić za ciekawe teksty? Firma testuje zamknięte grupy – wejdziesz do nich, gdy zapłacisz. 

Ochrona prywatności bardzo ważna

Młodzi też dużo bardziej licznie od starszego pokolenia zmienili ustawienia w Facebooku dotyczące prywatności. Zrobiło tak w ciągu roku 64 proc. z nich. Wśród osób w wieku powyżej 65 lat takich osób było 33 proc.

Powyższe wyniki wymagają dwóch komentarzy. Po pierwsze, Pew zbadał tylko korzystanie z Facebooka – nie pytał o inne usługi i aplikacje stworzone przez ludzi Zuckerberga, a więc Instagram, WhatsApp i Messengera. 

Czytaj więcej: Snap pokazuje nowe Spectacles 2. Wersje Veronica i Nico wyglądają prawie jak zwykłe okulary przeciwsłoneczne. 

Po drugie, to że ktoś wykasował aplikację Facebooka ze swojego smartfonu wcale nie znaczy, że nie zainstalował jej ponownie po pewnym czasie. Ta aplikacja wielu jednak uzależnia – prosta rezygnacja z niej nie jest łatwa.

Tekst pochodzi z blogu „PortalTechnoloogiczny.pl”


Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ!

Zbigniew Grycan: Dobrze mi się wiodło, bo przede wszystkim dbałem o jakość swoich produktów [NEXT TIME]

Komentarze (133)
Masowa ucieczka młodych Amerykanów od Facebooka. Ponad 40 proc. wykasowało jego aplikację
Zaloguj się
 • facio60

  Oceniono 41 razy 21

  A czemu pejsbuk uzależnia? Nie mają co robić tylko sprawdzać, kto jakimi "mądrościami" się podzielił. Zwykly złodziej czasu dla aktywnych "inaczej".

 • ut_utah

  Oceniono 34 razy 20

  Brawo!

 • pcat

  Oceniono 25 razy 17

  Kurna, lubię to!

 • bart8777

  Oceniono 21 razy 11

  Od skasowania aplikacji facebooka do usunięcia konta, jeszcze daleka droga..

 • wu-du

  Oceniono 37 razy 11

  Trendy amerykańskie przychodzą do Polski z opóźnieniem 5-10letnim. Najwcześniej za 5 lat lemingi zaczną się wstydzić facebooka.

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 16 razy 8

  Przydałoby się zbadać, ile przybyło minds.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX