Rekordowy sierpień na Lotnisku Chopina. Ale wzrost wolniejszy niż rok temu

W pierwszych ośmiu miesiącach 2018 roku przez warszawskie Okęcie przewinęło się już niemal 12 milionów pasażerów. W samym sierpniu było to aż 1,9 miliona.

Warszawskie Lotnisko Chopina ma za sobą kolejny rekordowy sierpień. W zeszłym miesiącu obsłużono aż 1,9 miliona pasażerów. To o 12,4 proc. więcej niż w sierpniu 2017 roku. Sprawia to, że w tym roku warszawskie lotnisko obsłużyło już 11,8 mln podróżnych, w tym 10,7 mln w ruchu międzynarodowym. Aż 27 proc. pasażerów międzynarodowych stanowili podróżni przesiadający się na Okęciu (w 2017 roku stanowili 24 proc.). To oznacza, że rośnie rola Okęcia jako portu tranzytowego.

- Wszystko wskazuje na to, że pozycja warszawskiego lotniska jako atrakcyjnego punktu przesiadkowego w tej części Europy wciąż wzrasta – mówi Monika Zakrzewska, dyrektorka biura marketingu i PR Lotniska Chopina. – To efekt realizowanej skutecznie strategii rozwoju ruchu tranzytowego, której trafność pokazują wyniki wzrostu ruchu na Lotnisku Chopina, a także wyniki finansowe przedsiębiorstwa – dodała. 

Słabszy wzrost

Warto jednak zauważyć, że ogólny wzrost liczy pasażerów na Lotnisku Chopina był wolniejszy niż w 2017 roku. Wówczas port w sierpniu obsłużył o 24 proc. pasażerów więcej niż w sierpniu 2016 roku. Co oznacza, że przyrost liczby pasażerów w 2018 roku był skromniejszy.

Również w skali roku liczba pasażerów rośnie wolniej niż w 2017 roku – Lotnisko Chopina zanotowało wówczas wzrost o 22 proc. w stosunku do 2016 i obsłużyło łącznie 15,75 mln podróżnych. W tym roku, jak dotychczas, tendencja wzrostowa jest o 8 punktów procentowych słabsza. Jednak można być niemal pewnym, że również teraz Okęcie pobije rekord ilości obsłużonych podróżnych.

Klimas: Tutaj był Jarmark Europa, jeansy marmurkowe z Turcji, a ja chciałam Paryż sobie robić [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (9)
Rekordowy sierpień na Lotnisku Chopina. Ale wzrost wolniejszy niż rok temu
Zaloguj się
 • ja.szela

  Oceniono 6 razy 2

  Nic szczególnego. Wszystkie duże lotniska w Polsce notują podobny wzrost (może z wyjątkiem Modlina który się zapełnił). O tyle rośnie rynek lotniczy w Polsce.

 • bmarten

  Oceniono 3 razy 1

  Zamiast pisać peany o wzrostach napiszcie o totalnym burdelu jaki panuje na lotnisku Okęcie. Prawie wszystkie samoloty odlatują opóźnione, a przy przylocie na bagaż czeka się godzinę, albo i dłużej. Tak było wieczorem 8 września. Dziki tłum miotał się od jednego transportera do drugiego, a walizek nie było.

 • polskiniemiecwchinach

  Oceniono 7 razy 1

  A jak to ma wyglądać, skoro prawie wszystkie loty międzynarodowe LOTu są obecnie przez Okęcie?
  Likwidacja połączeń z mniejszych lotnisk przekłada się na wzrost i "sukces" Okęcia.
  Coraz więcej pasażerów rezygnuje z lotów LOTem, linią lotniczą będącą w czołówce opóźnień i anulowanych lotów.
  Ale linia narodowa przynosi zyski a Wolska wstała z kolan.
  Propaganda.

 • f1909

  Oceniono 10 razy 0

  A miał nikt nie przyjezdzać !

 • qwardian

  Oceniono 7 razy -1

  Niepotrzebny CPK, najbliższe lotnisko jest w Berlinie. Stanowisko totalnej opozycji..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX