W Bełchatowie za 250 mln zł powstanie nowa fabryka. Będzie praca dla kilkuset osób

Koncern DS Smith, produkujący opakowania, zainwestuje ćwierć miliarda złotych w swoją nową fabrykę w Polsce. Sam zakład zatrudni 200 osób, nie tylko na stanowiskach produkcyjnych.

Producent opakowań z tektury falistej DS Smith zbuduje fabrykę przy ul. Czaplinieckiej w Bełchatowie (woj. łódzkie) za ok. 250 mln zł, podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). Inwestycja przyczyni się do powstania ok. 200 miejsc pracy, a produkcja zaplanowana jest na II połowę 2020 roku.

Mniej tradycyjna lokalizacja

"Wykonujemy ogromną pracę nad wzrostem atrakcyjności lokalizacji, które do tej pory nie były pierwszym wyborem inwestorów zagranicznych. Zaczynamy widzieć jej efekty, ponieważ przedsiębiorstwa międzynarodowe decydują się w tym roku także na mniej tradycyjne lokalizacje. Mamy nadzieję, że inwestycja DS. Smith będzie kolejnym krokiem w tym kierunku i zainteresowanie inwestowaniem w centralnej Polsce będzie jeszcze większe" - powiedział wiceprezes PAIH Krzysztof Senger, cytowany w komunikacie.

W Bełchatowie powstawać będą wysokiej jakości tekturowe opakowania, przeznaczone do szybkiego obrotu (FMCG), przemysłowo-transportowe oraz spersonalizowane opakowania ochronne, podano również.

Praca dla kilkuset osób

"W Bełchatowie DS Smith Polska planuje zatrudnić dwieście osób. Dodatkowych sto powinno znaleźć pracę u jej kontrahentów, czyli firm transportowych, sprzątających czy ochroniarskich. Potrzebni będą m.in. inżynierowie, ekonomiści, pracownicy obsługi sprzedaży i klienta, a także operatorzy maszyn czy wózków widłowych. Zdecydowana większość pracowników rekrutowana będzie w Bełchatowie" - czytamy dalej.

W poszukiwaniu działki pod nowy zakład inwestora wsparła PAIH. DS Smith to kolejna firma, która inwestuje w strefach inwestycyjnych przy ul. Czaplinieckiej w Bełchatowie. Łączna wartość wszystkich projektów wynosi ok. 290 mln zł. W sześciu firmach ma być zatrudnionych będzie ok. 360 osób, podano również.

DS Smith Polska wchodzi w skład międzynarodowego koncernu DS Smith Plc, który łącznie ma blisko 28,5 tys. pracowników w 37 krajach. W Polsce firma działa od 1971 roku. W fabrykach i centrach usługowych w pięciu miastach, m.in. Kielcach i Kutnie, zatrudnia 1250 osób.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Magdalena Kruszewska: Zarządzanie strachem podcina ludziom skrzydła i odbiera im kreatywność [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (3)
Będzie praca dla kilkuset osób w Bełchatowie. Powstanie nowa fabryka
Zaloguj się
 • tad-tad

  Oceniono 1 raz 1

  Potwierdza się słuszna polityka Morawieckiego, rozwój Polskiej narodowej produkcji, i przychodza efekty, redaktor zapomniał wspomniec, ile PAIH dołoży aby zakład powstał ,i ile lat będzie zwolniony z podatków, bo prezes tego by nie zataił przecież , Brawo wy.

 • siwywaldi

  Oceniono 4 razy -2

  He, he...
  Szukają na prowincji, bo jeszcze NIE POZNALI potęgi 500+, dzięki której osoby z trójką i więcej dzieci, mają głęboko gdzieś zatrudnienie za 2500 zł brutto.
  Więc życzę im powodzenia... :-))

 • mp102

  Oceniono 2 razy -2

  Haha, przecież normalne, że szukają na prowincjach, bo tam jest po prostu taniej. Przy tak nasyconym rynku pracy jak obecnie koszt zatrudnienia w dotychczasowo "atrakcyjnych" miejscach jest dużo większy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX